Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret948763
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (17)
21/11/2018

Geçen Pazar Günü Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonu’na gittim. Çok kalabalıktı. Hani derler ya, iğne atsan yere düşmez, öyleydi.

Girişte Yüreğir Belediyesi çorba aracını getirmiş, çeşmeden çorba akıyor. Bir bardak ben de aldım, mercimek çorbasıymış. Gayet güzeldi, yanında ekmek de veriyorlar. Sabah, öğle ve akşam çorbamızı içtik. Mahmut Çelikcan Başkana teşekkür ediyorum. Aslında biz Karaisalılıar kuru fasulye ve nohut yemeyi çok severiz. Karaisalı'da lokantalarda kara kazanlarda kuru fasulye-pilav yemek ise ayrı bir zevk. Tek sorun çok gaz yapması.

Her taraf süslenmiş, stant çadırları kurulmuş. Aday adaylarının çay, su, poğaça, simit ikramları var. El broşürü, kartvizitler uzatılıyor. Ben hiç birini almadım, çünkü işime yaramaz. Benim gözüm Karaisalı Belediye Başkan aday adaylarındaydı. Daha ilk karşılaştığım aday adayına sordum,

- AK Parti'de bu temayül yoklamasının bir esprisi var mı?”

-       - Aslında yok, her şeyi genel merkez biliyor. Adayları orası belirliyor.

-          -Peki o zaman niye bu kadar masraf ve emek?

-     --- Gazımızı almak için. Teşkilata sorduk demek için. Demokratik bir görüntü vermek için.

--P-Peki siz bile bile buna niye alet oluyorsunuz?

-         - Sıfır çekmemek için. Temayülde yokmuş dedirtmemek için buradayız.

-      - -Peki bugün sonuç açıklanır mı sizce?

-          - Siz benden daha iyi biliyorsunuz bunları. Beni konuşturmayın. 

Evet, aday adayı arkadaşımızın dedikleri birebir doğruydu. Bu sorumu samimi olduğum diğer aday adayı arkadaşlara da sordum, hemen hemen aynı yanıtları aldım.

Bir de samimi olmayı bırakın, hayatımda ilk kez gördüğüm aday adayı arkadaşlarla tanışma fırsatım oldu. Dedik ya, burası siyasi yarış yeri değil, panayır yeriydi.

15 aday adayı içinden iki aday adayı kardeşimiz stant açmış, gelen konuklarını ağırlıyorlardı. Diğerleri ise Seyyar Tayyar gibi ortalıkta geziniyordu.

Karaisalı için açılan sandıkta 115 kişi oy kullanacak kişi var. İlçe yönetim kurulu, ilçe kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, İl Yönetim Kurulu üyeleri. Sanıyorum 15-20 kişi de oylamaya katılmadı, diğerleri oyunu kullandı. Saat 15.00’ten sonra ortalıkta gezinen aday adayları yavaş yavaş kayboldular.

Bir ben kaldım ortada.

Sandıklar açılmadı. Bir torbaya konuldu, ağzı sıkı sıkıya bağlandı, mühürlendi. Götürdüler. Nereye mi? Onu kimse bilemiyor. Aday adayı arkadaşın dediği gibi o torbanın da bir önemi yok zaten. Aday genel merkezce belirleniyormuş.

Bize ve aday adaylarına beklemek düşer zaten. Ankara’ya çağrılarak bir de sözlü mülakata tabi tutulacak bazıları, kimileri ise hiç çağrılmayacak.

Bekleyeceğiz sonucu…663 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231