Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret890561
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
Kilit parke ölü yatırım
22/01/2014

Henüz tanışmadık ama, yeni Kaymakam Vekilimiz mevzuyu fazla derinlemesine bilmediği için kilit parke döşeme işine neden ölü yatırım dediğimize bir anlam verememiştir. Haberi okuyunca belki de bizi hizmet düşmanı olarak algılayacaktır.

Neden böyle bir ifade kullandığımı, kendisinden bir önceki ile iki ve üç öncesi kaymakamlara da söyledim ve yazdım. Oturup yeniden yazarak yorulmak istemem. Kes kopyala yapıştır yapacağım. İşte o yazım:

“Köylere kilit parke döşemek ne kadar doğru bir yatırım?

(2)
23/10/2013

24 Eylül 2012 tarihinde, yani bundan tam bir yıl bir ay önce “Köylere kilit parke döşemek ne kadar doğru bir yatırım?” başlıklı bir yazı yazdım. Senesi devriyesinde bu yazıyı yeniden yayınlıyorum ve başta Kaymakam Vekilimiz Sayın Hakkı Başhan ile köy muhtarlarına hediye ediyorum.

Çam sakızı çoban armağanı hediyemi takdim ediyorum, lütfen kabul buyurun:

“İlçemizin çok değerli Kaymakamı Sayın Hidayet Sarı’nın çalışmaların alkışlıyorum. Kendisine büyük saygı duyuyorum. Özellikle de Karaisalı Platformu çalışmaların çok başarılı buluyorum. Hizmetlerini beğeniyorum. Ama yapacağım eleştirilerin de bu hizmet şevkini kırmasından da korkuyorum. Ancak, kamu yöneticilerini en sert eleştirilere de tahammüllü olması gerektiğini düşünüyorum.

İlçemize ilk kez köy yoluna kilit parke döşeme işi sanırım 1999 yılında seçimler nedeniyle İçişleri Bakanı olan Kutlu Aktaş döneminde yapıldı. Sayın Kutlu Aktaş, kendi atasının köyü olan(şimdi mahalle) Aktaş Köyünün girişine kilit parke taşı yaptırdı. O köyde parkelerin ne durumda bilemiyorum ama Adana’da mahallelerdeki sokaklara ve büyük caddelere döşenen kilit parkeler harita gibi oldu. Girintili, çıkıntılı, engebelidir. Yolda bırakın araçla gitmeyi yürümek bile zorlaştı. Ağır tonajlı araçlar bu yolları eskisini aratır hale geldi. Köylerimizde de ağır tonajlı traktörler, römorklar, kamyonlar bu yolları çabuk bozabilir. Belki de bozmuştur.

Kilit parke döşeme bir moda idi. O modanın devri geçti. Asfalt yollar yeniden revaçta. Şimdi köylerimize döşenen bu parkeler kaç yıl daha dayanacak, hepsi birer ölü yatırım olmayacak mı? Asfaltlar da ölü yatırım olabiliyor ama gerek yama çalışmaları veya yeniden yol güzelleştirebiliyor.  

Sayın Kaymakamımızın bu iyi niyetli güzel çabalarının gelecekte heba olmaması için, artık köylere döşenen kilit parkelerden vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu düşünce yanlış da olabilir. Benimkisi sadece bir fikir. Sayın Kaymakamım, sizleri incitmek gibi asla bir düşüncem olamaz. 

Saygılarımla.. 

Diye yazmıştım.

Adana Büyükşehir Belediyesi kilit parke döşemeden vazgeçti, asfaltlama başlattı. Sayın Aldırmaz’ın vekil olduğu 3.5 yılda Adana için yaptığı en iyi hizmet budur. Bu konuda adana Büyükşehir Belediyesini kutluyorum.

Sözü tekrar Karaisalı’ya getirecek olursak, Karaisalı Kaymakamlığı şimdi yeniden bazı köylerin kilit parke ile döşemesini ihale ediyor. Demek ki ben çalıyorum, ben oynuyorum.

Kilit parke rüzgarı geçti. Muhtarlar aklını başına alsın.

Devletimizin parasını lütfen çarçur etmeyin.”

 

 1895 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256