Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam132
Toplam Ziyaret1260741
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
TEBRİKLER KARAİSALI
27/04/2020

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 aydır evden çıkmamıştım.  8 yıl önce geçirdiğim kalp ameliyatı ve diyabet hastası olmam nedeniyle kronik hasta sayıldığımızdan dolayı, ailemin baskısından kafamızı pencereden dışarı çıkarmama yasak getirilmişti. Yani kendi OHAL’imizi ilan etmiştik. Ama aklım hep Karaisalı’daydı. Oradan sağlıklı bir haber alamamıştım. Bir kez Karaisalı Belediyesi’nin sokakları vidanjör ile yıkayıp dezenfekte edildiğine dair belediye basın bülteni göndermişti.

Karaisalı Kaymakamlığına atanan Sayın Mehmet Kaya ile henüz tanışmamıştım. Onu da ziyaret etmek istiyordum.

4 günlük sokağa çıkma yasağı sona erince (aslında biz basın mensuplarına yasak yok) Karaisalı’ya gitmeye karar verdim. Aileden de özel izin çıkardım tabi. Merkez otogarın arkasında Aydınlar Mahallesinde oturuyorum. Sabah 10.00’da ağzımda maske ile evden çıktım. Her yarım saatte bir Karaisalı minibüsleri bizim sokaktan geçerdi. 1 saat bekledim, araç gelmedi. Saat 11.10’da 166 nolu Belediye otobüsüne bindim, Kanalköprü’de indim. Fatih Durağına geçtim. 11.30’da Karaisalı Minibüsü bizim mahalleden geçerek geldi tabi. Araç sürücüsü Mustafa’nın ağzında maske takılı. Yolcuları tek sıra oturtuyor. Bir kişi başka bir yolcunun yanına oturunca onu uyardı ve tek oturmasını sağladı. Tebrik ettim içimden.

Yolda manzarayı seyrediyorum. Buğdaylar henüz yeşil. Bir ay içinde biçilme aşamasına gelecek. Sıcaklar henüz daha gelmedi. Doğa işini bilir. Ona müdahale edemez kimse. Sıcaklar aniden bastıracak ve buğdaylar zamanında hasat edilecek. Herşeyin bir zamanı var.

Karaisalı’ya geldik. Sokaklarda insanları görüyorum. Çoğunluğunda maske var. Birkaç kişi maskeyi yarım takmış, birkaç kişide maske yoktu. Karaisalı büyük oranda uymuştu.

Bazı küçük esnaf dükkanlarını kapatmıştı. Berberler, lokantalar kapalıydı. Her zaman yaptığım gibi önce Cumhuriyet Meydanındaki saat kulesini 7 kez turladım. Kutsal memleketimin en kutsal yeri bana göre. Çünkü Karaisalı’nın merkezi orası.  Adının Cumhuriyet olmasından olsa gerek…

Sonra Çınaraltı Pastanesine geçtim. Kronik vakayım ya, oruç tutamıyorum. Bir bardak çay içtim. Çopuroğlu kardeşler ve çalışanları Enes ile sohbet ettikten sonra Özel İdare İşhanı içine girdim. Kızılay Temsilciliği açıktı. İçerde Kızılay Temsilcisi İbrahim Efe vardı. Koordinatör Nevzat Özgün yaş haddinden dolayı korona nedeniyle evindeymiş. Telefonlaştık. Koronalı günlerde neler yaptıklarını sordum. Onun haberini sitemizde okuyacaksınız.

Tebrik ettim, kutladım.

Kaymakamlığa giderken genç bir arkadaş yanıma geldi, 2 metre geriden konuşarak beni kutladı. Bütün yazılarımızı okuyormuş, “Esrar-ı Sır” başlıklı yazımın son cümlesi hoşuna gitmiş. Bunlar bizim için onur verici şeyler.  Ben de ona teşekkür ettim, “Allah razı olsun” dedim.

Karaisalı Kaymakamlığına geçtim. 28 yaşındaki genç Kaymakamımız Mehmet Kaya ile tanıştım. Karaisalı’da koronovirüsü sordum. Sağolsun, içtenlikle yanıtladı. Heberi sitemizde yaptık.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan makamındaymış. Onunla görüştüm. Oradan çıkıp ilçe içinde gezdim.

Banka önünde sosyal mesafe kurallarına uymuşlar, sırasını bekliyor herkes.

Eczaneler gerekli önlemini almış.

Polis aracı ilçe içinde gezerek gerekli uyarıları yapıyordu.

Dönüşte yine Karaisalı minibüsüne bindim, bu minibüste de sosyal mesafe kuralına uyuluyordu.Mahallemde araçtan indim.

Devletine ve milletine bağlı Karaisalı insanının korona nedeniyle devletimizin aldığı kararlara çok büyük oranda uyduğuna tanık oldum.
Kaymakam Bey makamında.
Belediye Başkanı makamında.
Tüm kamu kurumlarının görevlileri görevinin başında.
Karaisalı emin ellerde.

Karaisalı’yı tebrik ettim.387 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.496013.5501
Euro15.469115.5311