Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret948763
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
RECEP AK
25/07/2014

HEPİMİZ KARDEŞİZ

 

Değerli Yorumcu arkadaşlarım

Yorumların ancak yarısını yayınlayabildim. Çünkü yaynınlamadıklarımın çoğu hakaret içeriyor. Kişiyi toplum içinde küçük düşürecek nitelikte. Ve birçoğu da suç unsuru olan kelime ve cümlelerdi.

  Bir Pir Sultan Abdal rumuzlu arkadaşımız var ki, kaleminden eleştiri değil adeta zehir akıyor. Onları yayınlasam her halde en kısa zamanda Karaisalı Cezaevini boylarım.  O nedenle hangi kelime ve cümlenin hakaret ve suç olup olmadığını sanırım benden iyi kimse bilemez.

Biz, basın meslek ilkelerine söz veren kişileriz. Yayınlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi ve inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz. Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapılamaz. Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet edilemez. Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan ve iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.

Ben, şahsen, dili din, ırk ve cins ve siyaset ayrımı yapmayan yani, evrensel düşünceyi savunan bir kişiyim. Ama görüyoruz ki, bir kaşık suda fırtınalar koparılıyor. Bir kişinin nerde doğduğundan ziyade nerede emek verdiği, nereye, nasıl hizmet verdiği ve vereceği önemli olan. Sonuçta ben de Ceyhan’ın Gümürdülü Köyü doğumluyum. O zaman ben de Karaisalı’ya ve sizlere veda etmeliyim.

  Elbette Karaisalı’da Başkan Yardımcılığını yapacak daha iyi kişiler olabilir. Bu bir bayan da olabilir. Ama Belediye Başkanımız Saadettin Aslan, bazı dengeleri de korumak ve gözetmek, hizmet alacağı kurumları, bürokrasiyi, devleti tanıyan kişilerle de çalışmak durumundadır.

  Nedendir bilinmez bizim ilçede yani Karaisalı’da, eskiden beri bir Kozan düşmanlığı var. Bu düşmanlığın da kökenine bir inmek gerekir. Fakat Recep Ak Bey örneğin bir Aladağ’da, bir Pozantı’da veya Tarsus’ta doğmuş olsaydı bu kadar tepki almayacaktı belki de. Ama bir insanın nerede doğacağına maalesef kendisi karar verememektedir. Sanki Recep Ak’ı, bir İsrailli, bir Ermeni gibi görmek en büyük yanlışlıktır. Ki, bir İsrailli veya Ermeni vatandaş ile de düşman değiliz. Onlarla düşmanlık tamamen siyasidir ve devletlerin iç-dış politikalarıdır.

  Kozan, Kadirli, Ceyhan, İmamoğlu, Yumurtalık ve birçok ilçemiz aynı Karaisalı gibi Yörük Türkmen’dir. Aynı kültür ve gelenekten geliyoruz. Yaşamımız, konuşmalarımız, adetlerimiz her şeyimiz tıpa tıp benzemektedir. Karaisalı Yörük kültürü ne ise Kozan’da aynıdır, Ceyhan’da aynıdır. O zaman bu kin, nefret, kıskançlık nedendir?

  Karaisalı milliyetçiliğinin ardına sığınıp, belediye başkanını ve kadrolarını eleştirmek, toplumda küçük düşürmek, politik rant sağlamak doğru değildir.

  O nedenle beklemek, icraatları görmek en doğrusudur.1489 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231