Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret1260640
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
RECEP AK
25/07/2014

HEPİMİZ KARDEŞİZ

 

Değerli Yorumcu arkadaşlarım

Yorumların ancak yarısını yayınlayabildim. Çünkü yaynınlamadıklarımın çoğu hakaret içeriyor. Kişiyi toplum içinde küçük düşürecek nitelikte. Ve birçoğu da suç unsuru olan kelime ve cümlelerdi.

  Bir Pir Sultan Abdal rumuzlu arkadaşımız var ki, kaleminden eleştiri değil adeta zehir akıyor. Onları yayınlasam her halde en kısa zamanda Karaisalı Cezaevini boylarım.  O nedenle hangi kelime ve cümlenin hakaret ve suç olup olmadığını sanırım benden iyi kimse bilemez.

Biz, basın meslek ilkelerine söz veren kişileriz. Yayınlarda hiç kimse; ırkı, cinsiyeti, sosyal düzeyi ve inançları nedeniyle kınanamaz, aşağılanamaz. Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapılamaz. Kamusal bir görev olan gazetecilik, ahlaka aykırı özel amaç ve çıkarlara alet edilemez. Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan ve iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez.

Ben, şahsen, dili din, ırk ve cins ve siyaset ayrımı yapmayan yani, evrensel düşünceyi savunan bir kişiyim. Ama görüyoruz ki, bir kaşık suda fırtınalar koparılıyor. Bir kişinin nerde doğduğundan ziyade nerede emek verdiği, nereye, nasıl hizmet verdiği ve vereceği önemli olan. Sonuçta ben de Ceyhan’ın Gümürdülü Köyü doğumluyum. O zaman ben de Karaisalı’ya ve sizlere veda etmeliyim.

  Elbette Karaisalı’da Başkan Yardımcılığını yapacak daha iyi kişiler olabilir. Bu bir bayan da olabilir. Ama Belediye Başkanımız Saadettin Aslan, bazı dengeleri de korumak ve gözetmek, hizmet alacağı kurumları, bürokrasiyi, devleti tanıyan kişilerle de çalışmak durumundadır.

  Nedendir bilinmez bizim ilçede yani Karaisalı’da, eskiden beri bir Kozan düşmanlığı var. Bu düşmanlığın da kökenine bir inmek gerekir. Fakat Recep Ak Bey örneğin bir Aladağ’da, bir Pozantı’da veya Tarsus’ta doğmuş olsaydı bu kadar tepki almayacaktı belki de. Ama bir insanın nerede doğacağına maalesef kendisi karar verememektedir. Sanki Recep Ak’ı, bir İsrailli, bir Ermeni gibi görmek en büyük yanlışlıktır. Ki, bir İsrailli veya Ermeni vatandaş ile de düşman değiliz. Onlarla düşmanlık tamamen siyasidir ve devletlerin iç-dış politikalarıdır.

  Kozan, Kadirli, Ceyhan, İmamoğlu, Yumurtalık ve birçok ilçemiz aynı Karaisalı gibi Yörük Türkmen’dir. Aynı kültür ve gelenekten geliyoruz. Yaşamımız, konuşmalarımız, adetlerimiz her şeyimiz tıpa tıp benzemektedir. Karaisalı Yörük kültürü ne ise Kozan’da aynıdır, Ceyhan’da aynıdır. O zaman bu kin, nefret, kıskançlık nedendir?

  Karaisalı milliyetçiliğinin ardına sığınıp, belediye başkanını ve kadrolarını eleştirmek, toplumda küçük düşürmek, politik rant sağlamak doğru değildir.

  O nedenle beklemek, icraatları görmek en doğrusudur.1621 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449