Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam188
Toplam Ziyaret896393
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
"BİZE PLAN DEĞİL PİLAV LAZIM"
12/04/2014
Karaisalı Belediyesi Meclisi 2014 versiyonu piyasaya sürüldü. Daha ilk günden yanlışlıklarla dolu olan meclis adeta "Bize plan değil, pilav lazım" dedirtti.
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 3 AK Partili, 2 de MHP'li var. İçlerinden biri bütçeden anlar. O da Mali Müşavir A. Celil Sak'tır.
Biri buğday tüccarı (Celalettin Sürme) 
Biri değirmenci.Tüccarımız bulgurluk bugdayı değirmenciye (Osman Kurdak) gönderir.  O da bugdayı bulgura dönüştürür.
15 kişi içinde bir tek ev hanımı var. O bu komisyonda değil ama, güzel pilav pişirir (Durdane Çopuroğlu)
Bu kadar komisyon üyesi içerisinde iki tane de plav yiyicisi olması lazım. Onlar da emekli öğretmen. (Rifat Köroğlu ve Hasbi Özenir)
Pişecek pilavlar beş kişinin boğazından geçmeyecek tabi.
Toplam 15 meclis üyesi bir de başkan. İki-üç tanede yardımcı olarak personel var. Toplam 20 kişi bol bol pilav yiyecek gibi görünüyor.
Şimdiden afiyet olsun.
 
TARIM, ORMAN VE KÖY (MAHALLE) KOMİSYONU
Şimdi de Tarım Orman ve Köy Komisyonu'na bakalım.
Daha oluşturulmadan bir tartışma başladı.  Bir dönemin İl Genel Meclisi Başkanı olan İlyas karabulut dedi ki, "Arkadaşlar köy diye bir şey kalmadı. Her yer mahalle oldu. Şimdi bu kararı böyle alırsak, hiç bir mahalleye hizmet gitmez"
Adam haklı.
Herkes şokta.
Sonradan düzeltilme kararı alındı.
Bakın Komisyon üyelerimiz kimlerden oluşuyor: 
İlyas karabulut, Hasbi Özenir, Durdane Çopuroğlu  (AK Parti) Mustafa Durak, Cumali Işıl (MHP) 
Bence eksik. AK Parti bunlardan birini çıkarmalı ve gerçek köylü olan, hiç bir zaman köylülüğünü üzerinden atamayacak Hasan Köylü yazılmalıydı. 
 
DURDANE ÇOPUROĞLU
Her zaman kara şalvar giyen Durdane Çopuroğlu da o gün oldukça şıktı. Bu kez etek giymişti. AK Parti 9 meclis üyeleri arasına ilk kez bir kadını seçilebilecek yere yazmıştı. Kadın kotasına tek önem veren parti olmuştu. Sayısı azdı, en az 2 tane olmalıydı. Çopuroğlu hanımın yanına bir de Gülhan Kasap yakışırdı hani. Ama erkek egemen MHP'ye bakarak AK Parti'yi sadece bu nedenle kutlamak gerekir. 
 
KARAİSALILILIĞI TESÇİL EDİLDİ 
Herkes sıra ile kendini tanıtırken, adını, soy adını, köyünü ve mesleğini söyledi.Sıra Durdane Çopuroğlu'na geldiğinde ise tıkandı. Ne diyeceğini şaşırdı. Karaisalı mı dese iyidir, yoKsa Kurttepeli mi dese iyidir. Zaten o da öyle dedi.
-Karaisalılı mı desem, Kurttepeli miyim desem bilemiyorum.
Yıllardır Karaisalılı ile evli, burada yaşıyor, buranın ekmeğini yiyor, suyunu içiyor, havasını kokluyor.
En sonunda meclis üyeleri oy birliği ile Durdane Çopuroğlu'nun Karaisalılı olduğuna karar verdiler.  Durdane Çopuroğlu da derin bir nefes aldı. 
X X X 
Bu meclis çok renkli olacak.
Yeni yerine taşındığında duyarlı tüm halkımızı meclisi izlemeye davet ediyorum.
Meclis toplantıları alenidr. Herkese açıktır. Bu yasal ve demokratik bir haktır. Lüten Söğütlü Kahvede, Çay Bahçesinde oturarak,dedikodu yaparak zaman geçirmeyiniz. Gelin ayda beş gün mecliste alınan kararları anında canlı olarak izleyin. Sakın ha, yerinizden söze girmeye kalkmayın. Çünkü mecliste konuşmak sadece meclis üyelerine verilmiş bir haktır. 
9 üye ile mecliste çoğunluğu ele geçiren AK Parti, 6 üyeli MHP'ye tuz mu yalatacaklar, yoksa Karaisalı için uyum içinde mi çalışacaklar, zamanla hep beraber göreceğiz. 
Buyrun temaşaya. 
 


1509 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.74475.7678
Euro6.36946.3949