Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret1260637
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI BAŞARDI
15/04/2013

Karaisalı Platformu bir ilki başardı.

Karaisalı Platformu, kurulduğu 2 yıldan bu yana birçok başarılı organizasyonlara imza attı. Ama, arkasında hep Adana Büyükşehir Belediyesi vardı.

Platform öncesinde ve sonrasında maddi kaynak belediyeden olunca, etkinliklerde, özellikle de sahnede Belediye, mikrofonu da eline geçiriyordu. Ondan sonra mikrofonik kardeşimiz belediye başkanını allayıp, pullayıp şirin göstermeye çalışıyordu. Parayı veren düdüğü çalıyor ve keseri başkan tarafına yontuyordu.

Ama 14 Nisan 2013 tarihine düzenlenen ve 20 bine yakın Karaisalılı vatandaşımızın katıldığı muhteşem etkinlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bir tek lira dahi alınmamıştı. Bu konuda Belediye’nin kapısında beklenilmemiş, onurlu bir şekilde Karaisalı’nın öz evlatlarının maddi ve manevi desteği ve katkısı ile muhteşem tablo yakalanmıştı. Bu konuda Platform Başkanı Sayın Hidayet Sarı ve Genel Sekreter İsmail Demirkeser’in olağanüstü çabalarını ve platform yönetimi ile üyelerinin özverilerini takdir etmemek elde değil.

ETKİNLİĞE GÖLGE DÜŞECEK GİBİ OLDU AMA

Kuvayı Milliye Şenliklerinde ufak da olsa, hava açık olmasına rağmen gölge düşer gibi oldu ama, genel hava içerisinde fazla da önemsenmedi. Karaisalılıların birlik ve beraberliğine gölge düşürmemek için daha çok siyasilerin dikkat etmesi gerekiyor. Mikrofonu eline alan bir siyasetçimiz, orada Hükümetin icraatlarından, ilçeye yapılan yatırımlardan uzun uzun bahsetmesi ve genel merkeze ve genel başkana selam, mesaj göstermesi doğru değildi. Çünkü, o etkinlik siyasi bir etkinlik değildi. O etkinlik; Kuvayı Milliye coşkusunu anlatmak, Yörük Türkmen geleneğini yaşatmak, müzik, eğlence ile birlik ve beraberliği en üst seviyeye çıkarmaktı. CHP Milletvekili Turgay Develi’nin protokol sıralarına oturmaması bu yüzden olsa gerek.

Ve bu olaya, bırakın başka siyasi düşünceye mensup kişileri AK Partililer bile hoş bakmadı.

Bu konuda biraz daha dikkat lütfen…

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerimiz devam edecektir. 1923 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449