Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret948753
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
Köylere kilit parke döşemek ne kadar doğru bir yatırım?
24/09/2012

İlçemizin çok değerli Kaymakamı Sayın Hidayet Sarı’nın çalışmaların alkışlıyorum. Kendisine büyük saygı duyuyorum. Özellikle de Karaisalı Platformu çalışmaların çok başarılı buluyorum. Hizmetlerini beğeniyorum. Ama yapacağım eleştirilerin de bu hizmet zevkini kırmasından da korkuyorum. Ancak, kamu yöneticilerini en set eleştirilere de tahammüllü olması gerektiğini düşünüyorum.

 

İlçemize ilk kez köy yoluna kilit parke döşeme işi sanırım 1999 yılında seçimler nedeniyle İçişleri Bakanı olan Kutlu Aktaş döneminde yapıldı. Sayın Kutlu Aktaş, kendi atasının köyü olan(şimdi mahalle) Aktaş Köyünün girişine kilit parke taşı yaptırdı. O köyde parkelerin ne durumda bilemiyorum ama Adana’da mahallelerdeki sokaklara ve büyük caddelere döşenen kilit parkeler harita gibi oldu. Girintili, çıkıntılı, engebelidir. Yolda bırakın araçla gitmeyi yürümek bile zorlaştı. Ağır tonajlı araçlar bu yolları eskisini aratır hale geldi. Köylerimizde de ağır tonajlı traktörler, römorklar, kamyonlar bu yolları çabuk bozabilir.Belki de bozmuştur.

Kilit parke döşeme bir moda idi.O modanın devri geçti. Asfalt yollar yeniden revaçta. Şimdi köylerimize döşenen bu parkeler kaç yıl daha dayanacak,hepsi birer ölü yatırım olmayacak mı? Asfaltlar da ölü yatırım olabiliyor ama gerek yama çalışmaları veya yeniden yapımlar yolu güzelleştirebiliyor.  

Sayın Kaymakamımızın bu iyi niyetli güzel çabalarının gelecekte heba olmaması için, artık köylere döşenen kilit parkelerden vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyorum.Bu düşünce yanlış da olabilir. Benimkisi sadece bir fikir. Sayın Kaymakamım, sizleri incitmek gibi asla bir düşüncem olamaz.

Saygılarımla..  


1702 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     24/09/2012 11:56

VAHİT BEY GÖRÜŞLERİNİZİ ELBETTEKİ SÖYLEYECEKSİNİZZ.YOKSA BU İLÇE NASIL İLERİ GİDER Kİ.AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR DERLER.HERKES GÖRÜŞLERİNİ SERBESTÇE SÖYLEYEMEZSE HER YAPILANA DOĞRU DEMEK NE DERECE DOĞRU?DEĞİL Mİ.İLÇE İÇİN KİM TAŞ TAŞ ÜSTÜNE KOYARSA ALLAH RAZI OLSUN.
abdullah küçükyücel

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231