Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret1260643
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
İNCE HAREKET
13/08/2020

Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”

Bilindiği üzere Muharrem İnce, öğretmen ve siyasetçidir. 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Ama seçilememiştir.

Sayın İnce son günlerde Türkiye’nin gündemini yoğun bir şekilde işgal etmiştir.

Ve derken beklenen açıklamasını yaptı.

Partiye demokrasi ve önseçim konusunda eleştiriler yönelten İnce, CHP yönetimini 'siyaseti izlemekle, bir şey yapmamakla' suçladı. CHP liderini eleştirdi.

Özetle şunları söyledi:

•Türkiye'nin aynı anda hem iktidar, hem muhalefet sorunu vardır ve bu kötü gidişattan CHP de nasibini almıştır.

•Kurultaylarımızda 5 dakika konuşma yapmak için büyük mücadeleler vermek gerekiyor. CHP'nin ne hale geldiğini herkes görsün. Kurultay iradesini tanımayan bir Genel Başkanımız var.

•Türkiye'nin sorunlarını ne tek adam iktidarı, ne de tek adam muhalefeti çözebilir.

•Hareketimizin adı bin günde memleket.

•Hareketimiz 4 Eylül'de başlayacak.

•Miting günü arkadaşımı vekillik listesinden çıkardılar, moralimi bozmak için elinden geleni yaptılar, kazanmamam için elinden geleni yaptılar.

•Seçim günü 13 bin sandıkta CHP'nin görevlisi yoktu, bana tüm tutanakları aldık dediler. 4 milyon oyu sokağa bıraktılar, çıkıp ikinci tura kaldı dediler. Benden yalan söylememi istediler. Bana veri vermediler, çünkü yok.

•Bir CHP'li saraya gitti diyorlar. Genel Başkanı arıyorum yapmayın etmeyin diye. Ses yok. Acaba genel başkan yardımcılarından biri mi gitti saraya?

•Eğer Erdoğan'ın eski arkadaşlarından birini Cumhurbaşkanı yapacaksak ben buna CHP iktidarı demem. Bizim Genel Başkanımızın cumhurbaşkanı olma iddiası yok.

•CHP seçimde başarısız mıydı? Hayır. Ama İstanbul'u Ankara'yı Kürt vatandaşların, HDP'lilerin oyuyla kazandı CHP. CHP yüreğini açarak teşekkür etmedi vatandaşlara. Ben yüreğimi açarak teşekkür ediyorum.

•Ben AKP'den ve MHP'den oy alabilme ihtimali olan bir insanım. Dolayısıyla sarayın beni desteklemesi mümkün değil. Saray destekliyor diyenler CHP içindeki rant baronlarıdır.

•Her bahar bir parti değiştirip elinde Çorum'un, Maraş'ın kanı olup da şimdi CHP'li gibi yapanlara dikkat et.”

Bana göre Muharrem İnce, kendini partiden attırmak istiyor. Bu eleştiriler karşısında CHP Yüksek Disiplin Kurulu “harekete” geçecektir. Ve büyük olasılıkla da ihraç edilecektir.

Sayın İnce, CHP’nin mağdurunu oynayıp, yollara düşecektir. Başlatacağı hareketin adını da “bin günde memleket” koyarak ve hareketini 4 Eylül'de Sivas Kongresinin yapıldığı Sivas’tan başlatacağını açıkladı.

Hayırlı ve uğurlu olsun derken, geçmişte CHP yönetimine kızıp hareket başlatanları, hatta parti kuranları gördük. Hepsi de siyasi mevta olup gittiler. Çoğunun adını bile kimse hatırlamıyor.

Birileri onu ziyaret edip yanlış yaptığını söylediler. Ama Muharem Bey kimseyi dinlemiyor. Yapacak bir şey yok. “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün” demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
240 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
DEVLET BAHÇELİ’DEN AL HABERİ - 26/05/2020
Eskiler "çocuktan al haberi" derler ya, erken seçim haberlerini ise "Devlet Bahçeli'den Al" deniyor artık.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449