Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam329
Toplam Ziyaret934609
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (19)
06/12/2018

Karaisalı’da sizler için yine bir dizi temaslarda bulundum. Gittiğim yerlerde bana büyük bir ilgi gösteriyorlar. Kahve dahi ısmarlayanlar oldu. Artık yazılarımdan ziyade başlığının yanındaki rakamlar söylenmeye başlandı. Mesela dediler ki, “15’i ne güzel yazmışsın.  16 cuk oturmuş, 17’yi okudum, güzeldi, 18 harikaydı. Bugün 19’u okuruz herhalde.”

Evet bugün sıra 19’da.

HERKES HADDİNİ VE YERİNİ BİLECEK

3 Aralık 2018 tarihi Dünya Engelliler Günüydü. Bütün Dünya’da, Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Karaisalı’daki kutlama Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilmiş. Buradaki törene AK Parti Karaisalı İlçe Başkan Vekili Sayın Cavit Namdar katılmış. En ön sıranın kürsüye göre en sağından 2. sırada oturuyor. Birinci sırada yani ilk başta AK Parti Kadın Kolları Başkanımız var. Berilere doğru geliyoruz AK Parti eski ilçe başkanı ve Karaisalı Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Ekici var. Ama ondan sonra Ekici’nin yanında askerden yeni gelen AK Parti Karaisalı Gençlik Kolları Bakanı Sayın Turgay Bulut var. Turgay Bulut’un aynı zamanda Rehabilitasyon Merkezi’nde bir çalışan olduğunu da söylediler bana. Ve Turgay Bulut’un yanında ise Rehabilitasyon Merkezi’nin Müdürü Yakup Alçı oturuyor, onun yanında ise eski müdür oturuyor. Oh ne ala. Müdür ve çalışan yan yana protokolde, çalışan müdürden önde geliyor gibi sanki.

Şimdi ne var bunda diyeceksiniz tabi ki, herkes uslu uslu oturuyor denilecek.

Ama kazın ayağı öyle değilmiş. AK Parti Kadın Kolları tarafından twıtter denilen sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan bu fotoğrafa ben değil de, yine AK Partililer büyük tepki gösterdiler. Neler dediler, neler, bir bilseniz. İşte bir kaç örnek.Kimisi “Devletin bittiği an” dedi, kimisi istifa eden Mustafa Ekici yine AK Parti İlçe Başkanıymış gibi protokolde en önde duruyor, dedi. İlçe Başkanı daha geride. Gençlik Kolları Başkanı en önde ve ortada oturuyor dediler. Bu suçtur dediler. Ulusal medyaya malzeme olur bunlar dediler. Sen yazarsan, Karaisalı Kaymakamlığı veya Karaisalı Cumhuriyet Savcılığı suç duyurusu kabul edebilir, demeye getirdiler. Bir gazeteci olarak ulusal medyaya bunu sen taşımalısın dediler.

X x x

Gaza gelip yazmayı düşünmedim değil hani. Bu bir suç duyurusudur diye haber yapmayı kafaya koydum.

Fakat ince ince düşündüm, fotoğrafın üzerinde epey kafa yordum. Bu suç mu, değil mi diye iki gün üzerinde çalıştım. Herkes haddini ve yerini bilmeli diye yazacaktım, yazmadım. Herkes devletin koyduğu protokole uymak zorundadır, diyecektim. Demedim.

Kadın Kolları, gençlik kolları, eski ilçe başkanı vs. gibiler protokolün en önünde, devlet görevlilerinin yanı başında oturmamalı, bir arka sıraya geçmelidir, diye yazacaktım, yazmadım.

Burada devletin koyduğu kural çiğnendi mi, çiğnenmedi mi diye düşünürken, bunun bir suç unsuru teşkil etmediğine inandım. Belki yanılıyor olabilirim. Belki de suç unsurudur, onu da tam bilememekle beraber, neden böyle bir kanıya vardım diyecek olursanız, hemen söyleyeyim: Çünkü bu bir resmi toplantı değildir.. Oraya bir Kaymakam gelmemiş, Vali gelmemiş, ilçenin A protokol mensubu gelmemiştir. Bu bir aile için bir toplantıdır, diye düşündüm.

Peki Kaymakam gelse veya diğer protokol mensupları da orada olsa aynı sahne yaşanır mıydı? Bilemem, belki de yaşanırdı. Ama Kaymakamlığın böyle bir rezalete müsaade edeceğini sanmamakla birlikte, yeni devlet düzeninde uygulamalar da değişmiş olabilir diye düşünmedim değil hani. Artık partilerin ilçe başkanları Kaymakamların önünde mi onu da bilemiyorum. Eğer öyle olacak olursa, buna kim karşı çıkabilir ki, karşı çıkan kaymakam da olsa, ona her zaman denildiği gibi haritadan bir yer beğen denilebilir diye içimden geçirmedim değil.

Anayasa değişikliğinden sonra çok şey değişmiş olabilir. Bilmediğim bir konuda ahkâm kesemezdim. Tüm bunları yazmadım diye, ulusal medyaya taşımadım diye bana lüfen kızmasın AK Partili muhalifler.

X x x

Söylenenlerin, iddiaların, ileri sürülenlerin hiç birini yazmamış oldum, değil mi? Kimsenin gazına gelmeden 19’u da böyle tamamlamış olayım bari.

Birkaç gün içinde Karaisalı temaslarımı 20’de paylaşmak üzere kalın sağlıcakla…

 577 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635