Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam115
Toplam Ziyaret948755
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
"SEVİYESİZ"
01/03/2014

Bana her gün Karaisalı’yı soruyorlar.

Karaisalı’daki seçimleri merak ediyorlar.

Artık ben de onlara ”Yandex’miyim ben?” diye soru ile cevap veriyorum.

Bu sorunun cevabı aslında belli.

30 Mart 2014 Pazar. Saat 21.00’de.

Ananızın karnında 9 ay 10 gün nasıl durduysanız bir 30 gün daha durabilirsiniz.

X x x

AK Parti ile MHP adayı arasında oldukça seviyeli ve demokratik bir mücadele sürüyor.

Kazanan kim olursa olsun, aslında Karaisalı kazanmış olacak.

Bir adayımız afiş asan ekibini toplamış ve demiş ki:

“Kesinlikle bir başka adayımızın afişinin üzerini benim afişlerimle kapatmayın. Hatta onların afişi yırtılmış ise, onu da geri yapıştırın”

Bunu duyunca inanın çok hoşuma gitti.

İnşallah 30 gün böyle geçer.

X x x

Entelektüel rumuzlu bir okurumuz bana “Seviyesiz” demiş ve altına çok ağır bir yorum yazmış: Suçum da AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Abdullah Torun’un haberine “Diyarbakırlı Apo’dan Adana Sevgisi: “Adana sevgimizi ölçemezler" yazmak.

Önce, entelektüel ne demek ona bir bakalım:

“Entelektüel, zekâsını ve analitik düşünme yetisini mesleği gereği ya da şahsî amaçlarına erişmekte kullanan kişi. Entelektüel kelimesinin kökeni Latince intellectus (anlamak) sözcüğüne dayanır ve günümüzde genellikle şu anlamlardan birinde kullanılır:

  • Kapsamlı bilgi ve birikim gerektiren soyut konularla derinlemesine ilgilenen kişi.
  • Mesleği, mal ve hizmet üreten diğer meslek gruplarından farklı olarak, fikir ve bilgi üretmek ve/veya yaymak olan kişi (akademisyenler, bilim insanları vb). Kültür ve sanat konularında uzman kabul edilen, bu konulardaki bilgisi birikimi kültürel bir otorite olmasına olanak sağlayan ve toplum karşısında çeşitli konularda değerlendirmeler yapan kişi.

Geçmişte tahsilli, bilgili kişiye münevver denilirdi. Daha sonraları aydın sözcüğü "kültürlü, okumuş, görgülü, ileri düşünceli (kimse)" anlamında kullanılmaya başlandı. Entelektüelin ise, düşünüre yakın bir anlamı vardır.”

Evet, önce, münevver, aydın ve düşünür arkadaşımın benim için yazdıklarını size aktarmak istiyorum:

“Seviyesiz     

26/02/2014 20:58

Sevgili Vahit Şahin Bey; Bu başlığı siz kendinize yakıştırdınız mı Allah aşkına?  Bir insanın Diyarbakırlı olması onu aşağılamayı mı gerektiriyor. Bu ne imana ne vicdana ne de insanlığa sığar. Bir gazeteyi bu kadar seviyesiz ve tarafgir bir manşetle yayına sokmanız, sizin seviyenizi değil seviyesizliğinizi gösterir. Yazının başlığı ile bir yerlere selam çakmak ve bazı kişilere şirin gözükme isteğiniz, sizi basın mensubu hüviyetinden çıkarıp sinyalci, pulcu bir yalcı hüviyetine sokuyor.

 - entelektüel-“

Ve ben bu yorumu da 26 Şubat tarihinde yayınlamıştım.

Bu sözlere hiçbir şey demiyorum. Kızmıyorum. Küsmüyorum. Gülümsüyorum.

Ama gerekli dersi de çıkarıyorum.

Demek ki Diyarbakırlı’ya Diyarbakırlı denilmeyecek miş. Ben sadece onu anlıyorum. Diyarbakırlı'ya nereli demek gerektiğini düşünüyorum. Bulursam onu da sizlerle paylaşacağım. Bana bu konuda yardımcı olursanız da sevineceğim.

Hoşçakalın.

 

 

 3749 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     03/03/2014 17:29

diyarbakırlı adaylarına diyarbakırlı demek küçümsemekse bir adamın memleketini söylemek küçümsemekse bu adama nasıl oy verecekler acaba
pusat yılam

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231