Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret947512
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ÇUKURA DÜŞMEK
17/09/2013

 Bizim Karaisalı bazen çok üretken oluyor. Bu üretkenlik ekonomiden ziyade dedikoduda ve siyasette oluyor.

  Örneğin bu yıl üretilen ve Karaisalı siyaset literatürüne giren “Güneşin batışını izleriz” cümlesi gibi. Bir de şimdi “Çukura Düşmek” diye bir cümle üretildi. Benim bildiğim çukura düşmek, kendiliğinden oluşan veya kazılan bir çukurun içine bilmeyerek düşülür. Bir de mecazi anlamı var bunun.

  Bir değerli dostum, abim, bir gün bana dedi ki: ”Benim için ne diyorlar?” Ben de, “Sizin için Çukura düşmüş” diyorlar dedim. Önce gülüştük. Sonra bunun ne anlama geldiği üzerinde konuştuk. Ben daha çok mecazi anlamını söyledim kendisine. Aslında bana kalırsa çok kötü bir deyim değil ama herkes bunu benim gibi düşünmüyor.

  Bu kadar ön yazıdan sonra isterseniz direkt konuya girelim. Karaisalı’nın Çukur Köyü var. Bir de birkaç köyünün içinde bulunduğu Çukur Çömelek bölgesi var. Bu bölgeden ve bu köyden olanlara “Çukur Çömelekli” derler.

  Şimdi, AK Parti Adana Milletvekilimiz Çukur Çömelekli.

  AK Parti İlçe Başkanımız da Çukur Çömelekli.

  Bir Belediye meclis üyemiz de buralı.

  Ayhan Işık kardeşim de Çömelekli.

  Bu güçlü dörtlü ile hareket edenlere de bu gözle bakılmakta ve “Çukura düştü” denilmektedir.

  Ben ise, Çukur’a düşmemek için dikkat ediyorum. Çukuru önceden görüp, etrafını dolanıyorum. Ne kadar dikkat etsem de, bu da hiç çukura düşmeyeceğim anlamına gelmiyor.

  Çünkü herkesin bir ayağı çukurda.

 1561 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518