Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam264
Toplam Ziyaret931918
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA DEĞİŞİM RÜZGARI
25/07/2011

 

Sitemiz tarafından başlatılan ‘’Kimi Karaisalı’da Belediye Başkanı Görmek İstersiniz’’ başlıklı anketimiz geleceğe yönelik değişim beklentilerine ışık tutmaya devam ediyor.

 

Yıllardır aynı ikilinin ilçeyi yönettiğive gelinen son nokta ise hizmet yönünden çağın gerisinde kaldığı bir gerçek. Karaisalı artık kabuğunu kırmak üzere harekete geçmeye başladı.

 

Anketimizde Belediye personellerinden Günay Yüce birinciliğini koruyor. Yine Günay Yüce gibi yıllarını ilçeye hizmet etmiş Cumali Özcan da bu işi en iyi yapabileceklerden biri. Gerek Yüce ve gerekse Özcan belediye mevzuatını en iyi bilenlerden. Belediye Başkanları bu ikilinin bilgi birikimlerinden yararlanmışlardır. Ama en son kararı yine başkanlar vermiştir. Başkanların istekleri doğrultusunda tüm kararlar alınmış, kendilerine oy vermeyenlere hizmet noktasında oy vermeyenlere her türlü zorluklar çıkartılmıştır.

 

Belediye Başkanları tam yetkilidir ama, yasa karşısında ise sorumlu olarak personeller gösterilmiştir. Soruşturmalardan ve açılan davalar karşısında personeller hesap vermiş ve başkanlar davalardan yep ‘yırtmıştır’.

 

AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Müslüm Öveç ise, 10 yıldır ileçede aktif görev yapıyor. AK Partinin kurucu başkanıdır. 3 dönemdir başkanlık görevini yürütüyor. Sanırım tüzük gereği başkanlık görevini ilk ilçe seçiminde bırakacaktır. Yaptığı başarılı ilçe başkanlığını  Belediye Başkanılığı ile devam ettirmesi gerektiği konuşulmaktadır. 10 yıl süre içinde siyasette pişen Öveç, belediye başkanlığında da istediğni koparacaktır.

 

Karaisalı için diğer bir tespitimiz ise; Karaisalı’da oturan, ilçenim tüm halkını tanıyan, onların düğününe, cenazesine giden, kısacası onlardan biri olanlar seçilmektedir. Evini Adana’ya taşımış, ara sıra ilçeye gelip boy gösterenlerin aday olma şansları dahi yoktur. Yapılan bir araştırmada en iyi siyasetçnin düğüne ve cenazeye giden olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Seçimlere daha çok xaman var ama, gelişmeleri sık sık buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.1890 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

değişim     10/08/2011 16:02

bende Karaisalı'da değişimin şart olduğunu düşünenlerdenim.Ve değişimin de Karaisalı için hayırlı olmasını diliyorum.Mevcut adayların içinden Mehmet Adil GÜLTEKİN ile Karaisalı'nın önünün açılacağına inanıyorum.Heryönü ile de donanımlı bir kardeşimiz diye düşünüyorum.Diger tüm adaylara da başarılar diliyorum
abdullah küçükyücel

değişim rüzgarı     07/08/2011 00:58

vahit bey cumali özcan için söylediklerinize katılamıyorum görevini iyi yapan birihukuka vekanunlara karşı duyarlı olmalı adından övgüyle söz ettiğiniz kişi görevi kötüye kullanma suçu işlemiştir yargılanmak üzerede içişleri bakanlığından izin verilmiştir pekyakında ağır cezada yargılanacağı haberinide sizden duyabiliriz iyi çalışmalar
ali çopuroğlu

Yazarın diğer yazıları

21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644