Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret1260638
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA DEĞİŞİM RÜZGARI
25/07/2011

 

Sitemiz tarafından başlatılan ‘’Kimi Karaisalı’da Belediye Başkanı Görmek İstersiniz’’ başlıklı anketimiz geleceğe yönelik değişim beklentilerine ışık tutmaya devam ediyor.

 

Yıllardır aynı ikilinin ilçeyi yönettiğive gelinen son nokta ise hizmet yönünden çağın gerisinde kaldığı bir gerçek. Karaisalı artık kabuğunu kırmak üzere harekete geçmeye başladı.

 

Anketimizde Belediye personellerinden Günay Yüce birinciliğini koruyor. Yine Günay Yüce gibi yıllarını ilçeye hizmet etmiş Cumali Özcan da bu işi en iyi yapabileceklerden biri. Gerek Yüce ve gerekse Özcan belediye mevzuatını en iyi bilenlerden. Belediye Başkanları bu ikilinin bilgi birikimlerinden yararlanmışlardır. Ama en son kararı yine başkanlar vermiştir. Başkanların istekleri doğrultusunda tüm kararlar alınmış, kendilerine oy vermeyenlere hizmet noktasında oy vermeyenlere her türlü zorluklar çıkartılmıştır.

 

Belediye Başkanları tam yetkilidir ama, yasa karşısında ise sorumlu olarak personeller gösterilmiştir. Soruşturmalardan ve açılan davalar karşısında personeller hesap vermiş ve başkanlar davalardan yep ‘yırtmıştır’.

 

AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Müslüm Öveç ise, 10 yıldır ileçede aktif görev yapıyor. AK Partinin kurucu başkanıdır. 3 dönemdir başkanlık görevini yürütüyor. Sanırım tüzük gereği başkanlık görevini ilk ilçe seçiminde bırakacaktır. Yaptığı başarılı ilçe başkanlığını  Belediye Başkanılığı ile devam ettirmesi gerektiği konuşulmaktadır. 10 yıl süre içinde siyasette pişen Öveç, belediye başkanlığında da istediğni koparacaktır.

 

Karaisalı için diğer bir tespitimiz ise; Karaisalı’da oturan, ilçenim tüm halkını tanıyan, onların düğününe, cenazesine giden, kısacası onlardan biri olanlar seçilmektedir. Evini Adana’ya taşımış, ara sıra ilçeye gelip boy gösterenlerin aday olma şansları dahi yoktur. Yapılan bir araştırmada en iyi siyasetçnin düğüne ve cenazeye giden olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Seçimlere daha çok xaman var ama, gelişmeleri sık sık buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.1999 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

değişim     10/08/2011 16:02

bende Karaisalı'da değişimin şart olduğunu düşünenlerdenim.Ve değişimin de Karaisalı için hayırlı olmasını diliyorum.Mevcut adayların içinden Mehmet Adil GÜLTEKİN ile Karaisalı'nın önünün açılacağına inanıyorum.Heryönü ile de donanımlı bir kardeşimiz diye düşünüyorum.Diger tüm adaylara da başarılar diliyorum
abdullah küçükyücel

değişim rüzgarı     07/08/2011 00:58

vahit bey cumali özcan için söylediklerinize katılamıyorum görevini iyi yapan birihukuka vekanunlara karşı duyarlı olmalı adından övgüyle söz ettiğiniz kişi görevi kötüye kullanma suçu işlemiştir yargılanmak üzerede içişleri bakanlığından izin verilmiştir pekyakında ağır cezada yargılanacağı haberinide sizden duyabiliriz iyi çalışmalar
ali çopuroğlu

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449