Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret890781
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
DONSUZ GECELER
11/12/2013

 Bir şair dizelerinde   

“Bir soğuk yel eser

Üşür ölüm bile” diyor.

İşte öyle bir soğukta kendimi Karaisalı’da buldum. Hani derler ya, “Bu soğukta deli olsa evinden çıkmaz.” Ne yapalım, çıkmış oldum bir kere. Karaisalı’nın sembolü olan ve her gelişimde tavaf ettiğim Cumhuriyet Meydanı’ndaki saat, aynı zamanda hava ısısını da gösteriyor. Karaisalı göbeğinde derece bazen 3’ü, güneş vurursa yüzüne 4’ü gösteriyor.

Havada bu gece “Don” bekleniyor. TRT’nin bir hava tahmini sunucusu vardı. Allah Rahmet eylesin. Eskiler bilir. Adı Ersin İmer’di. Yine böyle bir havada, sunduğu programın sonunda “Donsuz Geceler” diye bir temennide bulunmuştu ve işinden kovulmuştu. Neyse ki, beni işimden kovacak kimse yok. Kendi işimin patronuyum. Rahatlıkla “Donsuz geceler” diyebilirim.

X x x

Karaisalı’da hava bu kadar soğukken siyaset ise ateş gibi sıcak, can yakıyor.

Karaisalı’da AK Parti’de hemen her gün bir kişi “Başkan” adayı olarak ortaya atılıyor. Pazartesi İsmail Demirkeser başkan adayı imiş, dün de Yusuf İyi. Bugün de Hasan Hüseyin Kuşçu. Yarın İlyas Karabulut, ertesi gün başka biri.

Adamın biri eşine demiş ki, “Saypınar’da TOKİ, Saykent Projesi başlatacak”diye sallamış. Ertesi gün bunu duyan Saydereliler heyecanlanmış tabi. Akşam olmuş eşi gelmiş, kocasına “Saydere’de araziler ve evler değerlenecekmiş” demiş. Neredeyse adam da inanacakmış. İşte Karaisalı’da aday borsası da böyle. Herkes gönlünden geçeni söylüyor, ama gerçekte böyle bir şey yok.

İşin aslı ise, Büyükşehir ve il Belediye Başkanlarını belirleyen Komisyon, bu hafta da ilçeleri belirleyecek olmasıdır.

Beklenecek ve görülecek.

x x x

AK Parti Karaisalı Belediye Başkan Aday Adayı Sayın İsmail Demirkeser, tüm aday adaylarına Uygulama Oteli’ne bağlı Kekik Restaurant’ta bir yemek veriyor. Yemeğe Milletvekilimiz Sayın Fatoş Gürkan Hanımefendi de katılıyor. Fatoş Hanım yemekte Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Polat için destek istiyor ve herkesin görüşünü alıyor. Herkes sıradan başlayarak Sıtkı Polat için destek konuşmaları yapıyor ve Karaisalı için de Sayın Vekilin önereceği kişinin yanında olacaklarını da söylüyor.  Son söz Sıtkı Polat’a düşüyor. Kendisine konuşmaları ve fikirleri ile destek sözü veren herkese teşekkür ediyor ve:

-       Ben partimin emrindeyim, partimin vereceği her göreve hazırım, diyor.

Yemekler Demirkeser’den destekler Sıtkı Polat’a.

x x x

Yazıya bir şiir ile başladım Nazım Hikmet’in  bir şiiri ile bitirelim:

Hava puslu, soğuk 
Kırlar koyu, kırmızı 
Saman sarısı, ölü yeşil 
Kış gelmek üzere oysaki

 

  1831 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256