Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret1260630
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23)
01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR 

Seri yazımızın 23.sü ile sizlerle buluşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu yazıda siyasette ters köşe yatmayı anlatacağım.

Biliyorsunuz ters köşe deyimi daha çok futbol için söylenen bir sözdür. Kalecinin penaltı sırasında topun gittiği yönün aksi istikametine yatması durumuna ters köşe denir.

Karaisalı’nın siyasetine akıl-sır ermez diyordum. Adamı ters köşeye yatırıverirler, beni yatırdığı gibi.

Karaisalı Belediyesi eski Başkanı Sayın Babacan Durak Beyin oğlu Mustafa Durak MHP’den Karaisalı Belediye Meclis üyeliğine seçilmişti.5 yıllık görevinin son 6 ayına girdiğimizde Sayın Mustafa Durak, belediye meclisinde hep MHP’nin aleyhine oy kullanıp, AK Parti ile birlikte hareket ediyordu. Ben de bu olayın peşine düştüm ama araştırmalarım hep yarım kaldı, vazgeçtim sonunda. Mustafa Durak’ın AK Parti’ye geçerek oradan belediye meclis üyesi olacak sanıyordum, yanıldım, ters köşe yaptı beni. Bugün amcası Veli Durak’ın seçim bürosu açılışındaydı hep. Demek ki, İYİ Parti’ye göz kırpıyormuş.

X x x

AK Parti’den Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olan 16 arkadaşımız vardı biliyorsunuz. Hepsi benim gibi ters köşe oldu.

Cumhur İttifakı’nın adayı olarak mevut Başkan Saadettin Aslan; AK Partili İlyas Karabulut, Kemal Metin, İbrahim Halit Kuşçu, Mesut Yeşil, Müslüm Öveç, Ünal Işık, Şerife Yaman Yurdaer,  idris Günindi, Mehmet Gildir, Abdulkadir Günaltın, Yunis Sakarya, Yusuf İyi, Hakan Daşgan, Osman Kurdak, Mahmut Güngör ve Mustafa Ekici’den oluşan bu 16 arkadaşı ters köşe etti.

Saadettin Aslan sadece bunlarla kalsa iyi. Başka birini daha ters köşeye yatırdı. O da kendi partilisi ve aday adaylığı başvurusunda bulunan Bekir Şimşek’ti.

X x x

İYİ Parti’de de ters köşe olan var: Sıtkı Polat.

Biliyorsunuz Sıtkı Polat, İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alıyordu. Karaisalı’dan aday adayı olduğunu açıkladı. Ama baktık ki, İYİ Parti’nin adayı olarak Kara Veli lakaplı Veli Durak oldu.

X x x

Hemen hemen tüm partilerin adayları belirlendi. Şimdi sıra geldi belediye meclis üyelerini belirlenmesine. Bakalım burada kim kimi ters köşeye yatıracak? İzleyeceğiz.

24’ü fazla geciktirmeyeceğim. Dininden dönüp de davasından dönmeyecekler var, onları kaleme alacağım.

Hoşça kalınız, dostça kalınız. 


578 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449