Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1260645
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (3)
13/08/2018

Daha çok erken diyorlar ama öyle değil. Erken öten horozun başını keserler ata sözümüz var ama, erken kalkan erken yol alır da derler. Şimdi aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Örneğin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kızıldağ’da futbol sahasında geleceğin gazeteci adayı veya TV muhabiri olabilecek Güven Özgül’e verdiği röportajda “Ben aday adayıyım. Önümüze kim çıkarsa silindir gibi ezer geçeriz” dedi.

Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olarak adı geçen Metin Ailesi (Ali Metin- Mahmut Metin- Kemal Metin) karar kılmışlar ve Karaisalıspor Başkanı Kemal Metin’i aday adayı yapmaya karar vermişler ve nitekim de Kemal Metin siyasetçilerle gezmeye başladı ve en son Kocaveliler Köyünde görüldü.

Karaisalı Belediye Başkanlığına açık açık “Ben aday adayıyım” diyen tek bir kişiye rastladım, o da İlyas Karabulut.

Bu kez birilerinin dolmuşuna binerek değil,  Karabulut’un otobüsüne binerek ilçeyi gezdik, büyük bir otobüsle daha sonra Kızıldağ Yaylasına beraber gittik. 1660 rakımlı zirveden birlikte Karaisalı’yı izledik, hem de sohbet ettik. Sayın Karabulut siyasete hiç yabancı değil. 17 yaşından beri siyasetin içinde. 1984’de Adana’da Yeşilyurt Mahallesinde muhtar olarak görev yaptı. Anavatan Partisi,

Refah Partisi ve AK Parti içinde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı. AK Parti’den İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi ve İl Genel Meclisi Başkanlığında bulundu. Vali’ye en yakın isimlerdendi. Karaisalı ile ilgili çeşitli teklif ve önergelere imza attı, birçok yatırımın ilçeye akmasında büyük rol oynadı.

Ve ben İlyas Karabulut’un hiç yüzünü asık görmedim. Gülen yüzü ile hep güven vermiştir. Her ne kadar Hüseyin Sözlü olan “Güreş Baba” dese de aslında “Devlet Baba” da denilebilir.

Ve İlyas Karabulut’un bir-iki özelliğinden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

Sayın Karabulut güreşçidir. Yenile yenile yenmesini öğrenmiş biridir. Ve Adana birinciliği vardır.

Sayın Karabulut İl Genel Meclisi deneyiminden sonra 2014 yerel seçiminde ise, kontenjandan Karaisalı Belediye Meclis üyeliğine ve dolayısıyla da Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine gelmiş biridir. Belediyecilik deneyimi de kazanmıştır. En az 15 kişinin adının geçtiği AK Parti Karaisalı Belediye Başkan adaylığı için İlyas Karabulut kolay yutulur lokma değildir. Güreşte olduğu gibi değil, siyasette yene yene buralara kadar gelmiştir.

Gerek yaşının, gerek görüntüsünün ve gerekse de mali durumu verdiği rahatlık ile neden aday olmasın? Makamı dolduracak biri diyorum.

İlyas Karabulut ile Karaisalı merkezine bakarken ilçe üzerindeki karabulutları gördük. Bulutlar genellikle beyaz renkte olur ama yağmur yağacağı vakitlerde gökyüzündeki bulutların rengi koyulaşır. Yağmur bulutlarının ardındaki renkleri yansıtan parçacıkların ışıkları, bulutların yoğunluğunun arttığı noktalarda bize ulaşamadığı için aşağıdan bakıldığında bulutların bu yoğun kısımları siyah/gri renkte görülmesine neden oluyor.

İşte İlyas Karabulut da soyadı gibi Karaisalı üzerinde geziyor. İnşallah kuvvetli ve iyi bir rüzgar esmez de amacına nail olur.

Ve son günlerin moda ifadesine “Allah hayırlısı ise nasip etsin, hayırlı değilse nasip etmesin” demek geliyor içimizden.

Sayın Karabulut başta olmak üzere diğer aday adayları ile görüşmelere devam edip sizlere aktaracağız.

x x x

MHP CEPHESİ

MHP cephesinde ise değişen bir şey yok. Büyük bir olasılıkla Saadettin Aslan banko aday denilebilir. Ama…Aması var, acabası var, rağmeni var.

Siyaset bu… Bunları aşması gerekebilir.

 

Sizler adına izlemeye devam edeceğiz.910 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449