Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam142
Toplam Ziyaret870126
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI SEÇİMLERİNE DOĞRU
25/04/2013

CHP geçen seçimde olduğu gibi yine göstermelik bir aday çıkaracak.

MHP’de ise Babacan Durak'ın yeniden aday olup olmayacağı henüz belli değil. MHP’de ilk aday adaylığını açıklayan isim MHP Seyhan İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu üyesi Hüseyin Karakuş oldu.

Geçen seçimden önce ‘Adayımız’ diye açıklanan ve hatta MHP’nin internet sitesinde adı aday diye yazılan ve 3 dönemdir il Genel Meclisi üyeliği yapan Nevzat Özgün’ün ne yapacağı belli değil. 2009 Mart ayında Özgün aday ilan edildikten bir süre sonra MHP Genel Merkezi tarafından geri çekilerek, yerine Babacan Durak aday olarak açıklanmıştı. Bu durum partililer arasında küskünlüğe yol açmış, hatta MHP tabelası gece indirilmişti. Tabelayı indirenler eylemine sahip çıkmamış, tabelayı, o gece esen sert rüzgarın indirdiğini ileri sürmüşlerdi. Tepkiler bununla da kalmamış, aralarında İbrahim Efe’nin de bulunduğu 100’e yakın kişinin partiden istifa ettiği açıklanmıştı. Daha sonra yapılan pazarlıklar sonunda Nevzat Özgün yeniden İl genel Meclisi üyesi olarak gösterilmişti. “Hak”kı yenilen, hak kaybına uğrayan Nevzat Özgün bakalım bu seçimde nasıl bir yol izleyecek?

  Yine MHP kulislerinde Rifat Köroğlu, Dr. Uğur Ünaldı, Mustafa Eyi gibi isimler de aday adayı olabilecekleri konuşuluyor.

AK PARTİ’DE ŞİMDİDEN  ADAY ADAYI BOLLUĞU YAŞANIYOR

AK Parti’de şuana kadar hiçbir kimse resmen aday adayı olduğunu açıklamasa da kulislerde isimler zikrediliyor. Eski İlçe Başkanı Müslüm Öveç bu isimlerin başında geliyor. Kulislerde eski Başkan Hasan Hüseyin Kuşçu, Yüregir İl Genel Meclisi Üyesi ve Karaisalı Platformu Üyesi Mesut Yeşil, İl Genel Meclis Üyesi Veysel Güngör, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Polat, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aziz Özcan, KARSİAD Başkanı İsmail Demirkeser, Uğur Ünaldı ve İl Genel Meclisi eski üyelerinden İlyas Karabulut’un aday adayı olacağı söyleniyor.

Hatta sitemizde yapılan bir yorumda Kaymakam Hidayet Sarı’nın adı bile AK Parti'den Başkan adayı olarak anıldı.

Tüm bu adaylara karşı tek başına mücadele edecek bağımsız aday Cumali Deli’yi de eklemek gerekiyor.

Bu isimleri ortaya atılan şahıslardan başka, AK Parti ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayının da ilçe başkan adayı tercihinin de önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Son olarak bu kadar aday adayı bolluğu içerisinde özellikle Ak Parti’de başkan adayını belirleyicinin Fatoş Gürkan mı, yoksa Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik mi olacağı da merak konusu.

Bu nedenlerle; yukarıda ismi öne çıkanların mı, hiç tanınmamış birinin mi mi aday olacağını bekleyip göreceğiz.

Adaylar belirlendikten sonra diğer aday adayları seçimde çalışmayarak Karaisalı'da güneşin batışını mı izleyecekler? Bunu da göreceğiz.1954 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (21) - 01/01/2019
31 Aralık 2018 tarihinde (dün) Karaisalı’daydım.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471