Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam238
Toplam Ziyaret890781
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR
14/11/2016

Hani bir söz var: Değişmeyen tek şey değişimdir diye.

Karaisalı’da değişimleri görmek mümkün. Yeter ki ön yargısız, siyasi ve ekonomik kaygılardan uzak bakmasını bilebilmeliyiz.

Konuyu Karaisalı’nın renklerine getireceğim.

Yeşil-Beyaz’a değineceğim.

Karaisalıspor’a…

Yeşil; dini arınmayı, beyaz; temizliği, saflığı, duruluğu ve olgunluğu temsil eder.

Geçen gün kulübün başkan yardımcısı ile yaptığım sohbette “Gelir yok, gider çok” demişti. Ve gider kalemlerini tek tek bana saymıştı. Duruma çok üzüldüm.

Karasalı’nın renklerini yeşil sahalarda, dışarıda ve içerde temsil eden bu takıma, bu kulübe niçin hiç kimse ilgi göstermiyor? Acaba bu sezon Kaymakam Bey, Belediye Başkanı Bey ve diğer protokol, bir kez olsun Karaisalı Stadı’na kadar gidip maç izlediler mi? Sanmıyorum..Hatta eminim bile.

Sporu, yani futbolu hiç sevmeyen eski belediye başkanlarımızdan Babacan Durak bile kaç kez maçı izlemeye gelmişti. Babacan abimize bir kez daha teşekkür ederim.

Geçtiğimiz ay Pozantıspor ilçeye gelmiş ve yeşil beyazlı takımımızı yenip gitmişti. Tesadüf olacak ya, Pozantı’nın Belediye Başkan (Kayyum) Sami Baysal’la ilçede bir yerde karşılaştığımda niçin geldiklerini sormuştum. O da maçı izlemeye geldim demişti. Pozantı için ne kadar gurur verici bir hareketti.

Karaisalıspor bu yıl düşmemeye oynuyor. Şuan orta sıralarda. Bu hafta Karaisalı Stadı’nda gol yağmuru yağdırdı. Rakibini 5-1 yendi. Sezonunun ilk yarısının son maçında aldığı 3 puanla, puan sayısını 10’a yükseltti.

Şimdi ilçeyi yönetenlere derim ki, geliniz siyasi ve ekonomik kaygılardan uzak olarak, Yeşil Beyazlı ekibimizi hiç olmazsa iç sahadaki maçlarında yalnız bırakmayınız. Şeref tribününde yerleriniz alınız. Takım gol atarsa alkışlayınız. Yenseler de yenilseler de tribünlerde yanlarında olunuz. Maddi destekten vazgeçtik, hiç olmazsa manevi olarak destek veriniz. Eğer siz gelirseniz, herkes gelir. Tüm protokol orada olur. Tribün dolar. Bu geçmişte olmuştu, şimdi niye olmasın? Bu takım o sezon şampiyon olmuş süper lige yükslmiştiı. Ertesi sezon ise Adana 5 Ocak Stadı’nda üçüncülük-dördüncülük maçına çıkmıştı. 3 bine yakın Karaisalılı stada gitmiş, hep bir ağızdan, diye tezah“Murtçular buraya, yumruk havaya” diye tezahürat etmiş, Adana ve ilçede yaşayan Karaisalılar tek yumruk olmuştu.

Sezonun 2’nci yarısında Karaisalıspor’a destek verirseniz, kaybedeceğiniz bir şey olmaz, ama hep beraber kazanacağınız çok şey olur.

Karaisalıları birbirine kenetleyecek olan şey Karaisalıspor’dur..

Bu oluşumda sizlerin de bir tuzu olsun…

Saygılarımla..579 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256