Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam259
Toplam Ziyaret890802
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (4)
24/08/2018

Kazan kaynamaya devam ediyor. Ben de kazanın altına ha bire odunları atıyorum.

Kimseyi öne çıkarmaya çalışmıyorum. Benim için tüm aday adayları veya adaylar birdir. Kim kazanırsa kazansın, onu kutlarım. Çünkü ben demokrasiye inanan biriyim. Demokratik olgunluğa sahip olduğumu düşünüyorum.

Zaman zaman herhangi bir aday adayı ile görüşmeler yapıyorum. İlçede ve Adana merkezinde kulis merkezlerine gidiyorum. Orada duyduklarımı ve gördüklerimi siz değerli okurlarla paylaşıyorum. Çünkü biz site olarak Karaisalı’nın sesi, gözü ve kulağıyız.

Bayramın ikinci günü Ankara’da gerek partiler arasında ve gerekse her parti kendi üyeleri arasında bir bayramlaşma törenleri gerçekleştirirler. Bunlardan biri de MHP idi. El öptürmesi ile meşhur olan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin elini ilk öpenlerden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmuştur. Bahçeli, elini öpen Sözlü’ye gitmemesini ve yanında durmasını isteyen el hareketi ile emir verdi. Biz de televizyonlarda izledik. Ve 3.gün belediye basın bürosundan bu haber ayrıca medyaya servis edildi.

Bu olaydan bize ne diyenler olacaktır tabi ki. Size ne değil, bize ne değil. Bahçeli’nin son hareketini ben “Benim Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayın sensin” diye yorumladım. Bu da demek oluyor ki, Hüseyin Sözlü ile uyumlu bir şekilde çalışarak hizmetlerin gelmesini sağlayan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da MHP’nin Karaisalı adayıdır.

O nedenle, MHP içinde olup da Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olacaklara bu fotoğraf gösterilmelidir. Ve nitekim ben dün adı kulislerde aday adayı olarak geçen bir arkadaşıma bunu anlattım. Kendisi de izlemiş o sahneyi. Temkinli konuşuyor,”Bakalım, göreceğiz, bekleyeceğiz” dedi.

Diyelim ki Sözlü ve Saadettin Aslan aday gösterildi. Seçimi kazanırlar mı? Onu bilemeyiz. Sandık bilir, halkımız bilir.

Yalnız şu var ki, belediye başkanları herkesi dört dörtlük memnun edemez. Sorunlar yaşayabilir, sorun çıkartabilir, kalp kırabilir. Maddi ve manevi zarar verebilir. Bırakınız rakip partileri, kendi partilileri arasında büyük çatlaklıklara yol açabilir. Her şey geçmişte kaldı deyip, belediye başkanı, kalbini kırdığı insanların gönlünü almalıdır. Gerekirse özür dilemelidir. Maddi ve manevi yönden helalleşmelidir. Daha seçimlere 7 ay var. Zaman geçmiş değildir. Beklentiler de bu yönde zaten. Gerek teşkilatla gerekse piyasa ile olan sorunları aşmalıdır ki, seçimi tekrar kazanabilsinler.

Benden dostça tavsiyelerdir bunlar. Alan alır, almayanlar kendi bilir.

Biz yazmaya devam edeceğiz… 446 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256