Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret1260647
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (4)
24/08/2018

Kazan kaynamaya devam ediyor. Ben de kazanın altına ha bire odunları atıyorum.

Kimseyi öne çıkarmaya çalışmıyorum. Benim için tüm aday adayları veya adaylar birdir. Kim kazanırsa kazansın, onu kutlarım. Çünkü ben demokrasiye inanan biriyim. Demokratik olgunluğa sahip olduğumu düşünüyorum.

Zaman zaman herhangi bir aday adayı ile görüşmeler yapıyorum. İlçede ve Adana merkezinde kulis merkezlerine gidiyorum. Orada duyduklarımı ve gördüklerimi siz değerli okurlarla paylaşıyorum. Çünkü biz site olarak Karaisalı’nın sesi, gözü ve kulağıyız.

Bayramın ikinci günü Ankara’da gerek partiler arasında ve gerekse her parti kendi üyeleri arasında bir bayramlaşma törenleri gerçekleştirirler. Bunlardan biri de MHP idi. El öptürmesi ile meşhur olan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin elini ilk öpenlerden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmuştur. Bahçeli, elini öpen Sözlü’ye gitmemesini ve yanında durmasını isteyen el hareketi ile emir verdi. Biz de televizyonlarda izledik. Ve 3.gün belediye basın bürosundan bu haber ayrıca medyaya servis edildi.

Bu olaydan bize ne diyenler olacaktır tabi ki. Size ne değil, bize ne değil. Bahçeli’nin son hareketini ben “Benim Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayın sensin” diye yorumladım. Bu da demek oluyor ki, Hüseyin Sözlü ile uyumlu bir şekilde çalışarak hizmetlerin gelmesini sağlayan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan da MHP’nin Karaisalı adayıdır.

O nedenle, MHP içinde olup da Karaisalı Belediye Başkanlığına aday adayı olacaklara bu fotoğraf gösterilmelidir. Ve nitekim ben dün adı kulislerde aday adayı olarak geçen bir arkadaşıma bunu anlattım. Kendisi de izlemiş o sahneyi. Temkinli konuşuyor,”Bakalım, göreceğiz, bekleyeceğiz” dedi.

Diyelim ki Sözlü ve Saadettin Aslan aday gösterildi. Seçimi kazanırlar mı? Onu bilemeyiz. Sandık bilir, halkımız bilir.

Yalnız şu var ki, belediye başkanları herkesi dört dörtlük memnun edemez. Sorunlar yaşayabilir, sorun çıkartabilir, kalp kırabilir. Maddi ve manevi zarar verebilir. Bırakınız rakip partileri, kendi partilileri arasında büyük çatlaklıklara yol açabilir. Her şey geçmişte kaldı deyip, belediye başkanı, kalbini kırdığı insanların gönlünü almalıdır. Gerekirse özür dilemelidir. Maddi ve manevi yönden helalleşmelidir. Daha seçimlere 7 ay var. Zaman geçmiş değildir. Beklentiler de bu yönde zaten. Gerek teşkilatla gerekse piyasa ile olan sorunları aşmalıdır ki, seçimi tekrar kazanabilsinler.

Benden dostça tavsiyelerdir bunlar. Alan alır, almayanlar kendi bilir.

Biz yazmaya devam edeceğiz… 590 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449