Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret1260635
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SAADETTİN ASLAN RÜZGARI
05/01/2014

8 Aralık 2013 Pazar Günü, Devlet Bahçeli’nin de katıldığı törende MHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Saadettin Aslan, Devlet Bahçeli’nin söylediği şekilde başarıya ulaşmak, zafere varmak için bu süre zarfında çok çalışma ve bunun için önlerindeki süreyi ve bundan sonraki süreci çok iyi değerlendirme talimatlarına harfiyen uyarken, boşluğa ve gevşemeye ve yavaşlamaya yer vermeyerek arı gibi çalışmalarını sürdürüyor.

Aslan, daha bir ayını bile doldurmadan aday olarak ikinci tur gezilerini sürdürüyor. Hatta bazı yolu üzerindeki köylere üçüncü kez bile gitmiş. Aslan, “İşimiz çok, meselelerimiz ağır, yapacaklarımız fazladır” diyor, aynı Genel Başkanı Sayın Bahçeli gibi.

15 gündür İstanbul’da idim. Döner dönmez MHP Adayı Saadettin Aslan’ı aradım. Seçim çalışmaları ile ilgili varsa bir programlarına katılmak istediğimi söyledim. Beni Pazar günü yapacakları köy gezilerine davet etti. Pazar sabahı 09.30’da ilçe parti binasına vardım. Herkesle selamlaştık, çaylarımızı yudumladıktan sonra Beydemir’den başlamak üzere sırayla Hacılı, Eğlence, Cingöz, Etekli, Boztahta, Çukur ve Çevlik köylerini ziyaret ettik. Konvoy halindeki gezimizde MHP İlçe Başkanı Sayın A.Sezai Yılmaz’ın aracında ben, Yılmaz, Saadettin Aslan ve araç sürücüsü vardık. Hem köyleri gezdik, hem de araçta sürekli durum değerlendirmesi yaptık.

Aslan ve Başkan A.Sezai Yılmaz, çok iyi ve uyumlu bir ekip olmuş. Başarıyı ve zaferi birlikte yakalama mücadelesi veriyorlar.

Gözlemlediğim kadarıyla, Sayın Saadettin Aslan’ı 7’den 70’e herkes tanıyordu. Ziraat Mühendisi olarak ve aynı zamanda zirai ilaç bayiliği ve diğer çiftçi alet ve ekipman satışları ile herkesle çok sıcak ve yakın ilişkide olmuş. Karaisalı halkı geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlıyor. Bu nedenle Saadettin Aslan çok yakından tanınıyor. Ayrıca, köylü vatandaşlarına her konuda yardımcı olmuş biri. Bu nedenle köylüler ve seçmenler Aslan’ın bu iyiliklerini hiç unutmamışlar. Bu konuyu köylülerin sık sık dile getirdiklerine tanık oldum. Dedim ki, “MHP için doğru bir karar alınmış”

Sayın Devlet Bahçeli, 24 Ocak 2013 tarihinde Bilecik Söğüt konuşmasında, “Yürekten inanıyorum ki, Mahalli İdareler Genel seçimi bir uyanış, Cumhurbaşkanlığı seçimi bir uyarı ve Milletvekilliği Genel Seçim de Milliyetçi Hareket Partisi iktidarının bir tecellisi olacaktır “ diyordu.

Aslan ve ekibi ise köy gezilerinde asla siyasi konuşmalar yapmadılar. Rakip partilere ve adaylarına veya aday adaylarına karşı en küçük bir söz dahi söylemediler. Polemikten uzak, bir seçim gezisi yaptılar. Bu da seçmen nezdinde mutluluklara neden oldu.

Aslan, köy kahvehanelerine girdiği zaman veya yolda, sokakta karşılaştığı kişilere kendini tanıtma, adını zikretmede bulunmadı. Çünkü herkes onu ismiyle tanıyordu. Aslan, işte bu tanınmışlığın verdiği, kendinden emin hal ve hareketiyle bir kez daha gönüllerde taht kurduğunu bizlere göstermiş oldu.

Aslan, “Köpeksiz köyde değneksiz gezme” atasözünde olduğu gibi, CHP adayını saymaz isek, henüz rakibi belli olmamış şekilde rahattı. AK Parti’nin adayı belirlenip ve açıklanması halinde durum ne olur bilemeyiz ama bugün için Aslan, geleceğin Karaisalı Belediye Başkanıdır.

Aslan ile değerlendirmemize devam edeceğim.2108 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449