Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam270
Toplam Ziyaret890813
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SAADETTİN ASLAN RÜZGARI
05/01/2014

8 Aralık 2013 Pazar Günü, Devlet Bahçeli’nin de katıldığı törende MHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Saadettin Aslan, Devlet Bahçeli’nin söylediği şekilde başarıya ulaşmak, zafere varmak için bu süre zarfında çok çalışma ve bunun için önlerindeki süreyi ve bundan sonraki süreci çok iyi değerlendirme talimatlarına harfiyen uyarken, boşluğa ve gevşemeye ve yavaşlamaya yer vermeyerek arı gibi çalışmalarını sürdürüyor.

Aslan, daha bir ayını bile doldurmadan aday olarak ikinci tur gezilerini sürdürüyor. Hatta bazı yolu üzerindeki köylere üçüncü kez bile gitmiş. Aslan, “İşimiz çok, meselelerimiz ağır, yapacaklarımız fazladır” diyor, aynı Genel Başkanı Sayın Bahçeli gibi.

15 gündür İstanbul’da idim. Döner dönmez MHP Adayı Saadettin Aslan’ı aradım. Seçim çalışmaları ile ilgili varsa bir programlarına katılmak istediğimi söyledim. Beni Pazar günü yapacakları köy gezilerine davet etti. Pazar sabahı 09.30’da ilçe parti binasına vardım. Herkesle selamlaştık, çaylarımızı yudumladıktan sonra Beydemir’den başlamak üzere sırayla Hacılı, Eğlence, Cingöz, Etekli, Boztahta, Çukur ve Çevlik köylerini ziyaret ettik. Konvoy halindeki gezimizde MHP İlçe Başkanı Sayın A.Sezai Yılmaz’ın aracında ben, Yılmaz, Saadettin Aslan ve araç sürücüsü vardık. Hem köyleri gezdik, hem de araçta sürekli durum değerlendirmesi yaptık.

Aslan ve Başkan A.Sezai Yılmaz, çok iyi ve uyumlu bir ekip olmuş. Başarıyı ve zaferi birlikte yakalama mücadelesi veriyorlar.

Gözlemlediğim kadarıyla, Sayın Saadettin Aslan’ı 7’den 70’e herkes tanıyordu. Ziraat Mühendisi olarak ve aynı zamanda zirai ilaç bayiliği ve diğer çiftçi alet ve ekipman satışları ile herkesle çok sıcak ve yakın ilişkide olmuş. Karaisalı halkı geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlıyor. Bu nedenle Saadettin Aslan çok yakından tanınıyor. Ayrıca, köylü vatandaşlarına her konuda yardımcı olmuş biri. Bu nedenle köylüler ve seçmenler Aslan’ın bu iyiliklerini hiç unutmamışlar. Bu konuyu köylülerin sık sık dile getirdiklerine tanık oldum. Dedim ki, “MHP için doğru bir karar alınmış”

Sayın Devlet Bahçeli, 24 Ocak 2013 tarihinde Bilecik Söğüt konuşmasında, “Yürekten inanıyorum ki, Mahalli İdareler Genel seçimi bir uyanış, Cumhurbaşkanlığı seçimi bir uyarı ve Milletvekilliği Genel Seçim de Milliyetçi Hareket Partisi iktidarının bir tecellisi olacaktır “ diyordu.

Aslan ve ekibi ise köy gezilerinde asla siyasi konuşmalar yapmadılar. Rakip partilere ve adaylarına veya aday adaylarına karşı en küçük bir söz dahi söylemediler. Polemikten uzak, bir seçim gezisi yaptılar. Bu da seçmen nezdinde mutluluklara neden oldu.

Aslan, köy kahvehanelerine girdiği zaman veya yolda, sokakta karşılaştığı kişilere kendini tanıtma, adını zikretmede bulunmadı. Çünkü herkes onu ismiyle tanıyordu. Aslan, işte bu tanınmışlığın verdiği, kendinden emin hal ve hareketiyle bir kez daha gönüllerde taht kurduğunu bizlere göstermiş oldu.

Aslan, “Köpeksiz köyde değneksiz gezme” atasözünde olduğu gibi, CHP adayını saymaz isek, henüz rakibi belli olmamış şekilde rahattı. AK Parti’nin adayı belirlenip ve açıklanması halinde durum ne olur bilemeyiz ama bugün için Aslan, geleceğin Karaisalı Belediye Başkanıdır.

Aslan ile değerlendirmemize devam edeceğim.1995 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256