Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam128
Toplam Ziyaret948768
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
TAPANTEPE NİRE KARAİSALI NİRE KARDEŞİM?
10/01/2015
  
 
Geçtiğimiz günlerde Adana Büyükşehir Belediyesinden medyaya bir bildiri yollandı. Bildirinin özeti şöyle:Karaisalı’dan toplanan itler, Karaisalı’nın Tapantepe Köyüne bırakılıyor muş.
 
Önce haberi bir okuyalım:
 
“Opr. Dr. Fatih Karayandı, Kayseri Belediyesi nin Adana'ya soKaK köpeği getirip bıraktığına dair kanıtlar olduğu belirterek, şikayetçi olduklarını ve resmi prosedür başlattıklarını açıkladı.
 
Kayseri'den Adana'ya sokak köpeği taşınıyor
 
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bir yandan Adana il sınırları içindeki sokak köpekleri sorununu son derece insanı yöntemlerle azaltmaya çalışırken, bir yandan da şehir dışından Adana'ya getirilen köpeklerin bakımını yapmak, onlara yiyecek ve barınma yeri temin etmek zorunda kalıyor. 
Son günlerde özellikle komşu illerden Adana'ya köpek taşındığı ve bu işlemin de bazı kamu Kuruluşlarınca yapıldığına dair derin kanıtlar var.Karaisalı ilçesinin Tapantepe mevkisinde 40 civarında barınak köpeği bulundu. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığının yaptığı inceleme sonucu, köpeklerden bazılarının bir başka şehrin belediyesine ait küpe taşıdığı görüldü. 
ADANA YA BAŞKA ŞEHİRDEN SOKAK KÖPEĞİ BIRAKILMASI BİZİ ÜZÜYOR
 
 Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı, "En son ulusal basında da gündeme gelen Karaisalı Tapantepe bölgesinde başıboş kırk kadar barınak köpeğinin bırakılması ile ilgili şikayetlerimiz var. Bu hayvanların barınak hayvanı olduğunu anlamak güç değil. Bizim ekiplerimiz hızlıca olaya müdahale etti. Hayvanlar insanlardan kaçmıyor ve bizim götürdüğümüz mama torbalarını tanıyor. Hayvanlar hemen yanımıza geldi. Topladığımız hayvanların bir kısmının kulaklarında küpe olduğunu gördük. Kulaklarmdaki küpeler bizim kullandığımız küpeler değil. Hatta bazı hayvanların kupaklarında Kayseri Belediyesi ne ait küpeler mevcut. Bununla ilgili fotoğraf ve görüntüler elimizde var. 
Biz bu konuda şikayetçiyiz. Bununla ilgili resmii prosüdürler başlatıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi olarak, kentimizdeki sokak hayvanlarıyla ilgili imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız fakat kent dışından da böyle istismarların gerçekleşmesi işimizi zorlaştırıyor ve bizi üzüyor" dedi. 
Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, sokak köpeklerinin Adana'ya araçla taşınmış olabileceği ihtimalinin güçlü olduğunu aktardı.”
 
Haberin özüne bir şey demiyoruz. Doğru olabilir. Yani itlerin Adana’ya getirlip bırakması olayı doğrudur belki. Kayseri it ihraç etmiş, Adana’da oradan ithal etmiş oluyor bu durumda.
 
Konumuz bu değil.
 
Tapantepe Mahallesinin Karaisalı’ya değil de Çukurova’ya bağlı olduğunun bilinmemesidir. Biz bu yanlışlığın düzeltilmesi peşindeyiz. Birileri Büyükşehire bunu anlatmalıdır.
 
Polis kayıtlarında, devletin diğer kurumları arasında ve yerel yönetimlerde Salbaş’ın halen Karaisalı İlçesine bağlı olduğu yazılmakta ve medyaya servis edilmektedir.
 
Diyoruz ki; Gelin şu işi kökünden çözelim ve Salbaş başta olmak üzere bize geri versinler köylerimizi, mahallelerimiz. Hem bu tür yanlışlıklar önlenir hem ilçemizin nüfusu artar.
 
Bunu gerçekleştirelim biz itlere razıyız. Ne de olsa onlar da Allah’ın yarattıkları.


492 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231