Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret1260630
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SEVGİLİ KARAİSALILIAR BİR ÖZÜR VE DÜZELTME
06/08/2012
4 Ağustos 2012 Cumartesi günü Kızıldağ’da oynanan Köyler arası Futbol Turnuvası’nı izledim. İlk maçta Dedepınar’ı Boztahta’yı 4-2 yendi. İkinci maçın ikinci yarısında sahadan ayrıldım. Lahanalık mevkiine gittim. Gece etkinlik bitti, Dedepınar’ına geldim. Bir kahvehanede Uğur Ünaldı Beyi gördüm. Bir grupla sohbet ediyorlardı. Selam verdim. Sohbete ben de katıldım. Karaisalılılar Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Uğur Ünaldı Bey, bana, ‘’Başınızı ağrıtacak bir olay var’’ dedi. Dedepınar’ı kaçak bir oyuncu oynatmış ve o giren oyuncu da maçın kaderini de değiştirmiş. Yenilen takım Boztahta maçtan sonra dilekçe ile başvurarak Dedepınar’ı takımının kaçak oyuncu oynattığını iddia etmiş.
Karaisalılıar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan aynı zamanda Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Uğur Ünaldı, bu konuda tek başına karar veremeyeceğini belirtmiş ve acilen dernek yönetim kurulunun toplanarak Dedeepınar’ı takımı ile...
ilgili bir karar vermesi gerektiğini söylemiş. Doğrusu da bu. Ben de orada kendi düşüncemi söyledim. Karşımdaki kişi de dedepınarspor takımının bir yetkilisi imiş, kaçak oyuncu oynattığını itiraf etti. Ama ceza verilecekse takıma değil, bana verilsin. Sahanızın aydınlatmasını yaparım’’ dedi.
Ben de fikrimi söyledim. Düşüncemi de güçlendirmek amacıyla klişeleşmiş bir söz vardır ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ dedim. Bu benim Allah’ı sevmediğim, tanımadığım, isyan ettiğim anlamına gelmez. Ben Allahımı bilirim. Severim. Ona ulaşmaya çalışırım.
Bu sözüm üzerine orda bir arkadaş bana ters bakmaya başladı. Onda ‘’Hayırdır, niye bana ters ters bakıyorsun?’’diye sordum. O da ‘’Gökten Allah gelse’’sözüme taktığını söyledi. Ben o anda özür diledim, yanlış cümle kullandım dedim. Beni Adana’ya götürecek araç gelmişti. Herkesten izin istedim ve ayrıldım.
Ama bugün bakıyorum ki Karaisalılar Derneği Facebook sayfasında bu konuda eleştiri alıyorum. Bu yüzden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ sözümden dolayı tekrar herkesten özür dilerken, sözümü şöyle düzeltmek isterim:
‘’Yapılan yanlışa göz yummayız’’
Turnuva Şartlarının 8. maddesi aynen şöyle:
‘’Liste dışı oyuncu oynatanlar sonradan dahi tespit edilse hükmen mağlup sayılacaktır.’’
Bu maddeye göre, liste dışı oyuncu onatıldığı kesinleştiğine (itiraf edildiğine) göre, Dedepınarı Spor takımı hükmen mağlup sayılmalıdır.
Bu benim kişisel görüşümdür.
Son söz KARAİSALILILIAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu’nundur.
Saygılarımla….
 


1719 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449