Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam326
Toplam Ziyaret934606
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
SEVGİLİ KARAİSALILIAR BİR ÖZÜR VE DÜZELTME
06/08/2012
4 Ağustos 2012 Cumartesi günü Kızıldağ’da oynanan Köyler arası Futbol Turnuvası’nı izledim. İlk maçta Dedepınar’ı Boztahta’yı 4-2 yendi. İkinci maçın ikinci yarısında sahadan ayrıldım. Lahanalık mevkiine gittim. Gece etkinlik bitti, Dedepınar’ına geldim. Bir kahvehanede Uğur Ünaldı Beyi gördüm. Bir grupla sohbet ediyorlardı. Selam verdim. Sohbete ben de katıldım. Karaisalılılar Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Uğur Ünaldı Bey, bana, ‘’Başınızı ağrıtacak bir olay var’’ dedi. Dedepınar’ı kaçak bir oyuncu oynatmış ve o giren oyuncu da maçın kaderini de değiştirmiş. Yenilen takım Boztahta maçtan sonra dilekçe ile başvurarak Dedepınar’ı takımının kaçak oyuncu oynattığını iddia etmiş.
Karaisalılıar Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan aynı zamanda Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Uğur Ünaldı, bu konuda tek başına karar veremeyeceğini belirtmiş ve acilen dernek yönetim kurulunun toplanarak Dedeepınar’ı takımı ile...
ilgili bir karar vermesi gerektiğini söylemiş. Doğrusu da bu. Ben de orada kendi düşüncemi söyledim. Karşımdaki kişi de dedepınarspor takımının bir yetkilisi imiş, kaçak oyuncu oynattığını itiraf etti. Ama ceza verilecekse takıma değil, bana verilsin. Sahanızın aydınlatmasını yaparım’’ dedi.
Ben de fikrimi söyledim. Düşüncemi de güçlendirmek amacıyla klişeleşmiş bir söz vardır ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ dedim. Bu benim Allah’ı sevmediğim, tanımadığım, isyan ettiğim anlamına gelmez. Ben Allahımı bilirim. Severim. Ona ulaşmaya çalışırım.
Bu sözüm üzerine orda bir arkadaş bana ters bakmaya başladı. Onda ‘’Hayırdır, niye bana ters ters bakıyorsun?’’diye sordum. O da ‘’Gökten Allah gelse’’sözüme taktığını söyledi. Ben o anda özür diledim, yanlış cümle kullandım dedim. Beni Adana’ya götürecek araç gelmişti. Herkesten izin istedim ve ayrıldım.
Ama bugün bakıyorum ki Karaisalılar Derneği Facebook sayfasında bu konuda eleştiri alıyorum. Bu yüzden bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. ‘’Gökten Allah gelse, yapılan yanlışa göz yummayız’’ sözümden dolayı tekrar herkesten özür dilerken, sözümü şöyle düzeltmek isterim:
‘’Yapılan yanlışa göz yummayız’’
Turnuva Şartlarının 8. maddesi aynen şöyle:
‘’Liste dışı oyuncu oynatanlar sonradan dahi tespit edilse hükmen mağlup sayılacaktır.’’
Bu maddeye göre, liste dışı oyuncu onatıldığı kesinleştiğine (itiraf edildiğine) göre, Dedepınarı Spor takımı hükmen mağlup sayılmalıdır.
Bu benim kişisel görüşümdür.
Son söz KARAİSALILILIAR DERNEĞİ Yönetim Kurulu’nundur.
Saygılarımla….
 


1601 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635