Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam168
Toplam Ziyaret916942
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
YÖK GARİ
30/09/2012
YÖK Geri Adım Atmalı


adanahaberturk Editörü Sayın Selçuk Öztürk'ten bir yazı aldım. YÖK Gari dedirtecek cinsten. Hiç yorum yapmadan aynen yayınlıyorum. Elinize, kaleminize ve yüreğinize sağlık Selçuk Öztürk diyorum sadece.
İşte yazı aynen şöyle: 
 
SELÇUK ÖZTÜRK
selcukozturk0101@hotmail.com
 
 
Zülme ugrayanların yanındayız. Eyvallah ama nereye kadar
 

Ülkemizde gündem o kadar yoğun ve o kadar karışık ki her saat başı gündemimiz bir anda değişebiliyor. Askerlerimizin hain saldırı sonucu şehit edilmeleri diğer yandan, onların komutanları olan üst düzey askerlerin mahkemece sonlanan davaları neticesinde, darbe yapmaya teşekkül oluşturmaları nedeniyle ceza almaları ve İran, Suriye gerilimleri derken gündemimiz uzadıkça uzuyor. Bu gündem yoğunluğunun arasında öyle bir gelişme yaşandı ki evlere şenlik…


YÖK, yayımladığı genelge ile Suriye sınırındaki illerde bulunan 7 üniversitenin,


(Çukurova, Gaziantep, Harran, Kilis 7 Aralık, Mustafa Kemal, Mersin, Osmaniye Korkut Ata) üniversitelerinin Suriyeli mültecileri “özel öğrenci”statüsünde kayıt etmelerine olanak tanıdı. Genelgeye göre, mülteciler hiçbir belge göstermeden, yalnızca “beyanla” üniversitelere kayıt olabilecek.


Sınavsız ve uygulamasız Suriyeli öğrenciler üniversitelerimizden rahatlıkla faydalanabilecekler .Elbette zulme uğrayanlara milletimiz her zaman kolunu kanadını açar ve açıyorda. Bizim ülkemizde Suriyeliler aynı Türk vatandaşı gibi haklardan faydalanıyorlar. Bazen de verilen hakların çokluğundan kaynaklanıyor olmalı ki ;Polisimize ve Hatay esnaflarına saldırıyorlar. Biz burada yeterli haklardan faydalanamıyoruz deyip kampları yakmayı iyi biliyorlar


Gündem bu kadar yoğunken bu konuyu gündemime almayı uygun gördüm. Çünkü bizim ülkemizde milyonlarca öğrenci, Şehit yakınları ve çocukları,Gazi yakınları ,veyahut Engelli kardeşlerimiz üniversite sınavlarına girerken neden Suriyeli Mülteciler istedikleri okula ve bölüme yerleştiriliyor?


Komşularımıza yardım edeceğiz diye kendi insanlarımızı ikinci plana atmak YÖK'e ve devletimize yakışmaz.


Şehit yakınları, Gaziler, Engelli kardeşlerimiz üniversiteye yerleşme aşamasında sınavsız yerleşme imkanlarına kavuşmalıdırlar. Bu hak onlara verilmeyecekse Suriyeli Mültecilere hiç verilmemelidir.


YÖK'ün gündem yoğunluğundan faydalanarak aldığı bu kararı tüm okuyucularımın ve kamuoyunun takdirine sunarım.. Milletimiz misafirperverdir Başta da dediğim gibi zulme uğrayan herkesin yanındadır. Suriyelilerin yanında olduğu gibi. Ancak kendi ülkemizde vatandaşlarımıza sağlanmayan sınavsız üniversite hakkı başka milletlerin vatandaşlarına da sağlanmamalıdır


2775 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387