Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam188
Toplam Ziyaret896393
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (12)
14/10/2018

Bu hafta siyaset kazanımıza odunu bir muhalif attı.

Cep telefonum çaldı.

Arayan bir ülkücü arkadaşım.

Karaisalı Belediye Başkanı Sayın Saadettin Aslan’ın muhaliflerinden. Bana dedi ki, aynen:

-          Bugünkü yerel gazeteleri inceledin mi?

-          -Hayır, henüz bakamadım.

-          Hele bir incele..

-          Hayırdır, ne var gazetelerde? Dedimse de, o

-          Sen bir incele. Sonra görüşürüz, dedi.

Merak ettim. Aldım elime bir yerel X gazeteyi, evirdim, çevirdim, ilginç bir şey bulamadım, derken gözüme MHP Adana İl Başkanının gazeteye yaptığı ziyarete yer vermiş. Okurken, okurken bir şey gözüme ilişti. Sanırım o arkadaş burayı gözüme sokmak istedi.

İl Başkanı diyor ki; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'dir diyor. Ayrıca adını hatırlayamadığım bir ilçenin belediye başkanın adını vermiş ve bunlar partisinin adayı imiş. Diğer yerlerin adayları henüz belli değilmiş, sırası geldikçe açıklanacakmış vs. 

X x x

Ardından Ankara’dan bir hemşerimiz aradı. O da muhalifin tersini söylüyor. Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın MHP lideri ile görüşmesine o da katılmış ama içeri girmemiş, dışarıda beklemişler. O da diyor ki, Saadettin Aslan MHP’nin 2019 yılı 31 Mart seçiminde adayıdır.

Ben iki arada bir derede kaldım. Şimdi hangisi doğru söylüyor?

Diyorum ki, bir belediye başkanı liderinden “sen zaten başkansın, çalışmalarına devam et” dememişse, gelip Karaisalı’da Devlet Bahçeli’den “aday ol emri” diye bir açıklama yapabilir mi? Lider sultasının tam hakim olduğu bir parti de ona rağmen böyle bir açıklama, kendi ayağına sıkmak değilse, kafasına sıkmak gibi bir şeydir, diye düşünüyorum.

Parti içindeki Aslan muhaliflerinin düşünceleri en yukarıdaki gibi. Saadettin Aslan ve ekibi de adayız diyorlar. Daha bu konuyu Sayın Başkanla bir araya gelip konuşamadım. Bu olayı kendi ağzından dinlemek en doğrusu olacaktır.

X x x

KARAİSALISPOR’A ARTIK SAHİP ÇIKIN

Kaç yıldır ilk kez Karaisalı Belediye hopörlerinden Karaisalıspor’a destek anonsu yapıldı. Karaisalıspor- Yüreğir Belediyespor maçının duyurusu verildi. Saadettin Aslan Başkana bu ilk adımından dolayı teşekkür ediyorum.

Yeşil Beyazlı takım, kulüp kimsenin babasının malı değil. Bugün başında Ali olur, yarın Veli. Ali gider Veli gelir. Bu kulüp, bu takım hepimizindir.

Sayın Başkan, bu küçük desteğinizle biz futbolseverleri sevindirdiniz. Daha yeterli değil. Devamını bekliyoruz. Bu hafta deplasmana gidecek olan takımın aracını siz ayarlayın. Maçtan sonra futbolcularımıza ve teknik heyetimize bir yemek yedirin. Üç maçta galip gelerek lider olan bu gençlerin eşofman takımları yok. Havalar soğumaya başladı, üşüyecekler. Bunlara birer eşofman alın. Eşofmanın arkasına veya önüne reklamınızı yazdırın.

Hatta bir hafta sonu ekibinizle gelin şeref tribününden maçı bir izleyin.

Buzlar hafif erimişken bu jestleri de bekliyoruz.

Acaba çok mu şey istedik sizden?670 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.74475.7678
Euro6.36946.3949