Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret888547
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
A-KAP ÜZERİNE
09/07/2016

 

  Ankara’da yaşayan Karaisalılılar, Aladağlılar ve Pozantılıları bir araya getirecek olan A-KAP adı altında dernekleşme çalışmaları başlatıldı. A-KAP Kurucu heyetinden Yunus Sakarya, Ankara’da yaşayan Karaisalılar, Aladağlılar, Pozantılılar olarak (A-KAP)ı kurmak üzere harekete geçtiklerini söyledi.

   Sakarya, A-KAP kurucu heyeti olarak Yunus Sakarya, Mustafa Aslan, Fehmi Gildiroğlu, Nejat Cogal, Mehmet Demircioglu, Burak Yılmaz, Harun Sönmez, Yunis Topçu ve Emin Yıldırım belirlendiğini açıkladı.

  Yıllardır duyarım buna benzer şeyleri.

  Özellikle Karaisalılar Derneği’nin bir şubesi açılacaktı bir zamanlar. Ama bir türlü açılamadı. Ve bir dönem Karaisalılar Derneği olarak KAP’ı kuracaklardı. Bu konuda Ziya Polat hocamızın gayretleri maalesef sonuca ulaşamadı.

  Geçmişi yeniden hatırlatmak değil amacım.

  Her şeye rağmen Ankara’da yaşayan Karaisalılılar senede bir gün de olsa bir yemekte birlikte olabiliyor. Bu da başlı başına bir başarı.

  Şimdi sadece Karaisalıları değil aynı zamanda Aladağlıları, Pozantılıları bir araya getirecek ve adı da A-KAP olacak bir oluşumun ilk temelinin atılması sağlanmış ve 9 kişilik de bir kurucu heyet oluşturulmuş. Kutlamak istiyorum.

  Eğer sadece Karaisalıları bir araya getirecek olan bir yapı olsaydı kadük kalacaktı. Ve Karaisalılılar Derneği’nin şubesi olarak açılsaydı aynı şekilde dar kapsamlı olacaktı.

  Karaisalı, Aladağ, Pozantı (KAP) birleşirse büyük güç olur. Ankara’da güçlü bir lobi olur. KAP, aynı coğrafyadan, aynı kültürden gelen Yörüklerin birleşimi olacaktır.

  Eğer A-KAP kurulursa, siyasi çekişmelerden uzak tutulmalıdır. Siyaset girdiği an dağılmaya mahkumdur. Siyaset, ticaret ve tarikat örgütlenmelerinin insanları böldüğünü her zaman görmüş biri olarak şimdiden uyarmayı bir görev biliyorum. Siyasetçileri bu yapıdan uzak durmaya davet ederken, ellerinden gelen desteği de göstermeleri gerektiğine inanıyorum.

  Bu örgütlenme, tamamen Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin özgün bir örgütlenmesi olmalıdır.

 Bu çalışmaları yürüten başta Yunus Sakarya olmak üzere belirlenen kurucu heyete ve hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

  Karaisalı Haber olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum.

  462 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.75305.7761
Euro6.32866.3540