Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret890554
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KIZILDAĞ GÜREŞLERİNİN ARDINDAN
06/09/2011

2011 yılı Kızıldağ Yaylası Geleneksel Karakucak Güreşleri geride kaldı.

Bir yıl ara verildikten sonra güreşin yeniden yapılması ata sporumuz adına çok sevindirici ve umut verici olmuştur. Olimpiyatlarda ve Dünya şampiyonalarının yapıldığı minder güreşlerine,  insan kaynakları karakucak güreşlerinden sağlanmıştır. Köylerde ve kentlerde güreşe yatkın çocuklarımızın, gençlerimizin ilk er meydana çıkması karakucaklarla sağlanmıştır. 1960 yılında aralarında İsmet Atlı'nın da bulunduğu 7 sporcumuz olimpiyat şampiyonu olmuştur. Bu güreşçilerimiz ilk kez karakucaklarda boy göstermişlerdir. Bu nedenle karakucak güreşlerinin yapılması çok önemliydi.

Değişik il ve ilçelerden 169 güreşçinin kıyasıya mücadele ettiği 2011 yılı Kızıldağ karakucak Güreşlerinde hiç kuşkusuz Sayın Fatoş Gürkan'ın Vekil olarak girişimi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Sayın Zihni Aldırmaz'ın desteği çok önemliydi. Ama bu güreşlerinin ilk ateşinin yakılmasından başlamak üzere son dakikasına kadar Güreş Tertip Komitesi'nin büyük özverilerini de unutmamak gerekir:

"Güreşin Babası" ilan edilen Adana Güreş Eğitim Vakfı Başkanı Sayın İlyas Karabulut başta olmak üzere özellikle de Tertip Komitesi Başkanı olarak bir orkestra şefi gibi adeta her ince nüansına kadar ilgilenen Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Karaisalılı işadamımız Sayın Sıtkı Polat'ın ortaya koyduğu performansı unutmamız mümkün değil. Ellerinize sağlık, her şey için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.

Ayrıca Güreş Tertip Komitesinde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi, Karaisalı Kaymakamı Sayın Hidayet Sarı, Karaisalılar Derneği Başkanı Sayın Ali Cengiz Taşçı, Güreş il Temsilcisi Sayın Yusuf İnce, KARSİAD Başkanı Sayın İsmail Demirikeser, Tatlıcı Köse Sayın Veli Karahan, Çevlik Köyü Muhtarı Sayın İbrahim Zopçuk, İşadamları Sayın Sabahattin Demirci, Dinçler Mağazası Sahibi Sayın Kadir Dinç  ve  Sayın Ali Ramazan Durmaz’da tam kadro olarak üzerine düşeni eksiksiz yerine getirdiler. Gönlümüz isterdi ki İlçemizin Belediye Başkanı Sayın Babacan Durak da orada olsa idi. O’nun eksikliğini çok hissettiğimizi buradan söylemekte yarar görüyorum. Umarız gelecek yıl Sayın Babacan Durak protokoldeki yerine geçer ve tüm güreş severlerin gönlünü alır.

Hatası ile sevabı ile bir güreşi daha geride bıraktık. Tertip Komitesi Başkanı Sayın Sıtkı Polat başta olmak üzere tüm herkes birer deneyim sahibi oldular ve gelecek yıl çok daha başarılı bir organizasyona imza atacaklarına canı gönülden inanıyorum.

Son olarak; AK Parti Adana Milletvekili ve Kızıldağ Güreşlerinin yeni ağası Sayın Fatoş Gürkan’a, Güreş Tertip Komitesi Üyelerine, maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen tüm ikişi ve kurumlar ile güreşleri izlemeye gelen binlerce vatandaşımıza teşekkür etmeyi kendime bir görev sayıyor ve gelecek yıl Kızıldağ’da buluşmayı diliyorum.1211 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.68565.7084
Euro6.30036.3256