Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam324
Toplam Ziyaret916737
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI AK PARTİ’DE AKİL ADAM İHTİYACI
25/05/2013

Birlikte olduğum bir Karaisalılı kanaat önderi dostumla yaptığımız sohbet 3 saat sürdü ama bana üç aylık siyasi yazı malzemesi verdi farkında olmadan.

Ben siyaseti “Birilerini sırtından bir yerlere gelme sanatı” olarak yorumlarım her zaman. Siyasette ya birilerine kendini taşıttıracaksın, ya da birilerini sırtında taşıyacaksın. Yanlış veya doğru bu benim şahsi düşüncem.

Kanaat önderi arkadaşım ise Karaisalı’daki son günlerin siyasetini şu şekilde izah etti:

“Hiçbir yerde olmayıp her yerde varmış gibi görünmek/Hiçbir şey olmayıp, her şeymiş gibi görünmek.”

Son iki yazıma gelen yorumlara bakınca, Karaisalı AKP pardon AK Parti (edepsizliğimi düzeltiyorum) yamalı bohça gibi. Bölünmüş, bölünmüş oğlu bölünmüş.

Karaisalı AK Parti’yi derleyip, toparlayacak, tüm bölünmüş gruplara ağabeylik yapacak, akil bir adama ihtiyaç olduğu kesin. Eğer AK Parti bunu gerçekleştiremez ise Karaisalı’da son yerel ve genel seçimlerdeki oylarına bakarak seçimi kesin alırız gibi düşünmeleri hayalden öteye geçemez. Parçalanmış bir teşkilatın çoğunluğu, güneşin batışını değil, bırakın hilali, yarım ayı, dolunayın doğuşunu izleyecektir, zevk içinde.

Sayın Fatoş Gürkan hanımın tercihi Ünal Işık’tan yana olmuştur. Ama denenmiştir ve başarılı olamamıştır. Yanlışta ısrar etmek, ikinci bir yanlışlıktır. İki yanlış bir doğru etmez.

Sayın Ünal Işık kardeşimizi de üzmeden bir değişikliğe gidilmelidir. Örneğin, Sayın Ünal Işık, Karaisalı Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklamak için görevinden istifa etmelidir. Yerine belirlenecek bir toparlayıcı Akil başkan atanmalıdır ve seçime bu yönetim ile gidilmelidir. Bu formül Fatoş hanımı da, Ünal Işık Beyi de kurtarır. Aksi halde seçimin mağlubiyeti bu ikiliye çıkartılacağı kesindir. Kalfalığını tamamlamaya çalışan Fatoş Hanım milletvekilliğini de şimdiden veda etmeye başlamalıdır. Ustalık dönemi de kapanmış olacaktır.

Şimdi akil adam kim olacak sorusu başlayacaktır?

Öncelikle bu akil adam, her şeyden önce Yakil olmamalıdır. Yani yandaş olmamalıdır.

Benim aklımda böyle birileri var ama, bana parti içişlerine karışmak düşmez.

Ben tarafsızım, bağımsızım.1792 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387