Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam266
Toplam Ziyaret931920
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI-6
15/09/2018

Dün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde MHP ile işbirliği yapabileceklerini açıklamasından sonra durum değişti. Bu teklife Sayın Bahçeli’nin balıklama atlayacağından eminiz.

Birincisi mevcut belediyeleri AK Parti’ye kaptırmak istemeyecek ve mevcudun korunması için çabalayacaktır.

İkincisi ise CHP’nin ve HDP’nin elindeki belediyeleri almak.

MHP’nin ortaklık stratejisi böyle olursa, yani birinci şıktaki gibi olursa Karaisalı MHP’nin olacak.

Tabi bunlar daha varsayım.

X x x

MHP İlçe binasına çıktım. Başkan A. Sezai Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi İsa Davarcı ve 5-6 kişi daha var. Her zamanki gibi misafirperverler, çay ikramında bulundular. Bir gün önce Ankara’dan bir hemşerimiz aradı ve Mustafa Durak olayını sordu. Ben de bilmiyorum dedim. Öğrenmek istiyorum tabi ki. Hatırlatmak için yazıyorum. Sayın Durak, son iki meclis toplantısında 2 önergeye AK Partililerle birlikte hareket ederek ret oyu vermişti.

A.Sezai Başkana önce neden 4.5 yıl sonra ilk kez MHP Belediye Meclis Grubunu topladınız? Daha önce neden toplantı yapmadınız, dedim. Başkan gayet samimi cevap verdi.

-“Gerek duymadım. Çünkü Belediyede iktidar bizde. Meclis çoğunluğu bizde (idi). Bizim önergemize biz karşı mı çıkacağız?”

- Peki, şimdi MHP’li Mustafa Durak, neden MHP ile birlikte hareket etmiyor da AK Parti ile birlikte oy kullanıyor?

-“Bu soruyu bana değil, ona sorun. Bu sorunun muhatabı odur.”

Doğru ve güzel bir cevap. Ona da soracağız tabi ki.

Devam ediyor başkan.

-“ Biz grup kararı almadık, herkes özgürdür.”

-Fakat son toplantınızda grup kararı aldınız, karara Mustafa Durak yine uymadı. Bir işlem yaptınız mı?

- Grubu topladık. 6 meclis üyemiz var. Biri de Mustafa Durak. Grup kararına Durak hariç imza attı. 5 meclis üyemiz imzaladı. Onun imzası yok. Kendisi,  neden imza atmadığını ve neden karara uymadığını partiden (İl Başkanlığından) bir soru gelirse oraya açıklama yapacağını söyledi. İlçe ve Belediye Meclis Grup Başkanı olarak bir tutanak tuttum ve üst yazıyla MHP Adana İl Başkanlığı’na gönderdim.

- Disipline mi sevk edilir? İhraç mı olur?

-“Onu bilemem. İl Yönetim Kurulumuz karar verecek.”

Teşekkür ettim. Ayrıldım.

X x x

Oradan Özel İdare İşhanı birinci katta bulunan İYİ Parti’ye geçtim. Başkan Mehmet Koca ile ilk kez tanıştım.  Ona da aday adayınız var mı dedim. O da henüz bir çalışma yapılmadığını söyledi.

X x x

Umutsuz Vak’a Partisi’ne hiç uğrayamadım.

AK Parti’ye geçemedim.

X x x

Sonuçta siyaset kazanı biraz soğumuş. Bu kazanın içine AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, yazının başında ifade ettiğim beyanında olduğu gibi biraz buzlu su ilave etmesiyle daha da soğuyacak, ama ateş alttan alta yanıyor. Erdoğan’ın bu yeni stratejisi ile her şey yeniden belirlenecek. Aday adayları ve partiler buna göre yeni durum güncellemesi yapacaktır.

Japon bilim adamları 24 saatlik zaman diliminin 12 saate indiğini, insanların şimdi bu zamanı yakalamaya çalıştığını söylüyorlar. Derler ya, zaman su gibi akıp geçiyor. O nedenle insanların daha fazla zamanını çalmamak lazım.

Haftaya Mustafa Durak’a aniden, randevusuz bir ziyaret gerçekleştireceğim. Sohbetimizden bakalım neler çıkacak.461 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644