Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam453
Toplam Ziyaret983785
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ZİHNİ BEYİN AĞALIK BEKLENTİSİ
30/08/2012

Çok başarılı bir Kızıldağ Güreşleri daha geride kaldı. Karaisalı Platformunu özellikle kutluyorum.

Güreşler geldi geçti ama bir çok şeyi de deldi geçti.

Bir devlet büyüğümüzün dediği gibi "Kişisel talepler, toplumsal taleplerin önüne geçti".

Bu taleplerden biri de Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinin ağalık beklentisi imiş. Ben demiyorum, kulisler böyle diyor. Bütün masrafları "ben "karşılıyorsam, ağalık da benim olmalı" mantığı ile hareket eden zihniyetin beklentisi bence makul ve yerinde. 

Ama, bu maddi desteği acaba cebinden mi karşılıyordu?Sanmıyorum. Adana Büyükşehir belediyesinin spor fonundan karşılanan bir para. Yani haracanan bu paraların tamamı halkın vergilerinden ödenmektedir.

Fatoş Gürkan Hanımın ağalığının elinden alınarak Zihni beye verilmesine Karaisalılılar ne kadar tahammül ederdi onu da bilemiyorum. 

Duyumlarımıza göre Zihni Beye ağalık verilmeyeceği anlaşılınca Zihni Aldırmaz "Tüm destekelerimi çekiyorum" demiş ve güreşlere de katılmamış. 

Zihni bey Adana'da kendi çapında bazı hizmetleri oldu. İnkar edilemez.Özellikle trafik sorunlarını çözmede olduukça başarılı bir isim. İlçemize de katkısı oldu, bunu da inkar edemeyiz. Ama Yeni Valiliğin önünden başlayan Karaisalı Caddesi adının değiştirilimesini de unutmuş değiliz. Elimde bir resmi kurumun haritası var. Ve haritada o caddenin adı Karaisalı Caddesi yazıyor.  Karaisalılı Belediye Meclis üyelerimizin de gözünden kaçırtarak öyle bir karar alıyor ki, bizimkileri de ayakta uyutuyor. Caddenin adı Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı oluveriyor.

Bence bu tür rezaletlere son vermek için, gelecek yıl bu güreşleri, şenlikileri, ağalık yarışmalarını Karaisalı Belediyesi yapmalı, güreş tertip komitesini de güreşten anlayan sivil kesimlerden oluşturmalı.

Ağalık yarışması para ile yapılmalı. En çok parayı veren kişi de ağalık kalmalıdır. Eski köye getirilen adetlere son veriilmeli, güreşlerimiz ve etkinliklerimiz yine geleneksel hale dönüştürülmelidir. (Kuvayı Milliye Şenlikilerimizin de Bahar Şenliklerine dönüştürülmesine de müsaade etmemeliyiz)

Her şey aslına rücu etmelidir. 

 1826 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

AGALIK DELİ CUMALİNİN HAKKI     04/09/2012 15:04

DUYDUMUZ SÖYLENTİLERE GÖRE CUMALİ DELİ İLE SAYIN ZİHNİ ALDIRMAZ AĞALIK İÇİN ÇOK MÜCADELE ETMİŞ...ASLINDA AĞALIK CUMALİ DELİ' NİN HAKKIYDI.. BU SENE OLMADI AMA KISMETSE SENEYE İNŞALLAH...
Ali Demirkeser

     31/08/2012 15:55

Ağa olabilmek için önce VeKİL olmayacaksın.Bu halktan oy isteyeceksin seçimi kazanacaksın,eğerki bu halk sana sandıkta bizim başkanımız sensin derse o zaman gelip ağalık için başvuru yapacaksın.Öyle her isteyene ağalık yok başkan vekilim.Önce hak edeceksin ve kazanacaksn.
abdullah küçükyücel

Yazarın diğer yazıları

ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
DEVLET BAHÇELİ’DEN AL HABERİ - 26/05/2020
Eskiler "çocuktan al haberi" derler ya, erken seçim haberlerini ise "Devlet Bahçeli'den Al" deniyor artık.
ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR - 17/05/2020
Basketbol, hentbol ve voleybol federasyonlarını takdir ediyorum. Ligleri mevcut haliyle tescil etti, şampiyon yok, küme düşme yok.
TRUMP: VİRÜSTEN BETER - 10/05/2020
ABD’de Kovid-19 salgınında, son 24 saatte vaka sayısı 1 milyon 317 bin 263’e,hayatını kaybedenlerin sayısı 78 bin 805’e yükseldi. ABD’de halk, sağlık hizmetinin yokluğunda
HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEYECEK - 03/05/2020
Başta siyasilerimiz olmak üzere hemen hemen herkes, Kovid-19 salgının bitmesiyle hiçbir şeyin eskisi olmayacağını söyledi. Ya da herkeste öyle bir algı oluştu.
TEBRİKLER KARAİSALI - 27/04/2020
Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 aydır evden çıkmamıştım. 8 yıl önce geçirdiğim kalp ameliyatım ve diyabet hastası olmam nedeniyle kronik hasta sayıldığımızdan, dolayı, ailemin baskısından kafam
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA VE KİVREM ADANALIYIM - 26/04/2020
28 Temmuz 2017 tarihli “Kirvem Adanalıyım” başlıklı köşe yazımda:
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563