Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam165
Toplam Ziyaret896370
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
ZİHNİ BEYİN AĞALIK BEKLENTİSİ
30/08/2012

Çok başarılı bir Kızıldağ Güreşleri daha geride kaldı. Karaisalı Platformunu özellikle kutluyorum.

Güreşler geldi geçti ama bir çok şeyi de deldi geçti.

Bir devlet büyüğümüzün dediği gibi "Kişisel talepler, toplumsal taleplerin önüne geçti".

Bu taleplerden biri de Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekilinin ağalık beklentisi imiş. Ben demiyorum, kulisler böyle diyor. Bütün masrafları "ben "karşılıyorsam, ağalık da benim olmalı" mantığı ile hareket eden zihniyetin beklentisi bence makul ve yerinde. 

Ama, bu maddi desteği acaba cebinden mi karşılıyordu?Sanmıyorum. Adana Büyükşehir belediyesinin spor fonundan karşılanan bir para. Yani haracanan bu paraların tamamı halkın vergilerinden ödenmektedir.

Fatoş Gürkan Hanımın ağalığının elinden alınarak Zihni beye verilmesine Karaisalılılar ne kadar tahammül ederdi onu da bilemiyorum. 

Duyumlarımıza göre Zihni Beye ağalık verilmeyeceği anlaşılınca Zihni Aldırmaz "Tüm destekelerimi çekiyorum" demiş ve güreşlere de katılmamış. 

Zihni bey Adana'da kendi çapında bazı hizmetleri oldu. İnkar edilemez.Özellikle trafik sorunlarını çözmede olduukça başarılı bir isim. İlçemize de katkısı oldu, bunu da inkar edemeyiz. Ama Yeni Valiliğin önünden başlayan Karaisalı Caddesi adının değiştirilimesini de unutmuş değiliz. Elimde bir resmi kurumun haritası var. Ve haritada o caddenin adı Karaisalı Caddesi yazıyor.  Karaisalılı Belediye Meclis üyelerimizin de gözünden kaçırtarak öyle bir karar alıyor ki, bizimkileri de ayakta uyutuyor. Caddenin adı Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı oluveriyor.

Bence bu tür rezaletlere son vermek için, gelecek yıl bu güreşleri, şenlikileri, ağalık yarışmalarını Karaisalı Belediyesi yapmalı, güreş tertip komitesini de güreşten anlayan sivil kesimlerden oluşturmalı.

Ağalık yarışması para ile yapılmalı. En çok parayı veren kişi de ağalık kalmalıdır. Eski köye getirilen adetlere son veriilmeli, güreşlerimiz ve etkinliklerimiz yine geleneksel hale dönüştürülmelidir. (Kuvayı Milliye Şenlikilerimizin de Bahar Şenliklerine dönüştürülmesine de müsaade etmemeliyiz)

Her şey aslına rücu etmelidir. 

 1797 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

AGALIK DELİ CUMALİNİN HAKKI     04/09/2012 15:04

DUYDUMUZ SÖYLENTİLERE GÖRE CUMALİ DELİ İLE SAYIN ZİHNİ ALDIRMAZ AĞALIK İÇİN ÇOK MÜCADELE ETMİŞ...ASLINDA AĞALIK CUMALİ DELİ' NİN HAKKIYDI.. BU SENE OLMADI AMA KISMETSE SENEYE İNŞALLAH...
Ali Demirkeser

     31/08/2012 15:55

Ağa olabilmek için önce VeKİL olmayacaksın.Bu halktan oy isteyeceksin seçimi kazanacaksın,eğerki bu halk sana sandıkta bizim başkanımız sensin derse o zaman gelip ağalık için başvuru yapacaksın.Öyle her isteyene ağalık yok başkan vekilim.Önce hak edeceksin ve kazanacaksn.
abdullah küçükyücel

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.74475.7678
Euro6.36946.3949