Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret948763
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22)
11/01/2019

Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan  siyasilere teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve CHP Karaisalı İlçe Başkanı Sayın Mustafa Eren ve eski poltikacı Dr. Uğur Ünaldı. Başkaları da oldu ama onlar siyasi olmadığı için bu köşede yer vermiyorum. Onlara da teşekkür ederim. Sağolun, varolun.

X X X

AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi, temayül yoklamasının yapıldığı Serinevler Kapalı Spor Salonu önündeki görüşmemizde bir İngiliz atasözü anlattı. Şöyle:

Bir politikacı, “evet” diyorsa onun manası “belki”dir. “Belki” diyorsa onun anlamı “hayır”dır. “Hayır” diyorsa zaten o politikacı değildir.

Bir hanımefendi arkadaşlık teklifinize “hayır” diyorsa onun anlamı “belki”dir. “Bir düşüneyim” diyorsa onun anlamı  “evet”tir.  “Evet, teklifinizi hemen kabul ediyorum” diyorsa o zaten bir hanımefendi değildir.

X X X

Bir fıkrada Dr. Uğur Ünaldı’dan. Ona da merhum babası anlatmış. Biraz kibarlaştırarak yazayım.

Köyün birinde imamın birisi cami cemaatine namaz kıldırırken sesli gaz çıkarmış. Tabi abdest bozulmuş. İmam utanmış.

Namazdan sonra evine gitmiş, eşine durumu anlatmış ve artık bu köyde duramayacaklarını söylemiş, toparlanıp köyden geri dönmemek üzere ayrılmışlar. Aradan uzun yıllar geçmiş. İmam, o köye beni unutmuşlardır diyerek tekrar gitmiş. Köye varmadan bir çobana rastlamış. Onunla sohbet etmiş. Çobanın yaşını sormuş. Çoban da:

-Benim okumam yazmam yok. Bilemiyorum. Ama anam beni imamın gaz çıkardığı sene doğurmuş.

X X X

Dr. Uğur Ünaldı bir tarihte Mehmet Ağar’ın Genel Başkan olduğu dönemde Demokrat Parti’den milletvekilliğine aday olmuştu. Adana o zaman 14 milletvekili çıkarıyordu. Uğur Beyi 14.sıraya koydular. Daha sonra adaylardan biri seçilemeyecek bir sıraya yerleştirildiği için istifa edince bizim Uğur Bey 13. Sıraya yükseldi.

Seçimler geldi çattı, kendi köyünden 40 oy aldı. İktidar partisi Uğur Beyi 3’e katladı. Uğur Bey o tarihten bu yana siyasete veda etti. Bir daha aktif siyasetin içinde olmadı. Ama iyi bir izleyicidir.

X X X

Bir partinin aday adayı Karaisalı’da bazı köylere gitmiş, aday adayı olduğunu açıklamış. 3 ayrı yerden, üç ayrı vatandaş, birbirinden habersiz olarak aday adayı arkadaşa, “Uğur Ünaldı da aday olmuştu, oy toplayamamıştı” gibi sözler sarf etmişler. Yani aday adayı arkadaşa “aday olma, olursan Uğur Bey gibi olursun” manasına gelecek şeyler söylemişler yüzüne.

Uğur Bey benim gazeteciler günümü kutlamak için aradığında bunları anlattı.

İmamın başına gelenler gibi kendinin başına gelenleri vatandaşın unutmadığını söyledi. Gülüştük.

X x x

23’ün, adayların netleştiği yazı olması dileğiyle…

 

 858 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOMPLO TEORİLERİ HAVADA UÇUŞURKEN - 29/03/2020
Korona virüs salgını ortalığı yakıp kavururken, bu salgını kimler çıkardı sorusuna yanıtlar verilmeye devam ediyor. Kimileri ise artık bu komplo teorileri ile zaman geçirmek yerine, korona ile nasıl mücadele dilmesinin daha gerçekçi olduğunu ifade ed
FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA UNUTULDU MU? - 23/03/2020
Şair ve Yazar Oğuz Adem Selçuk “Şöhreti Şairlerini Aşan Şiirler” adlı köşe yazısında bazı şiir, şarkı ve türkülerin sözlerinin yazarının önüne geçtiğini ifade eder.
21 b ve TOPAL ÖRDEK - 13/02/2020
Adana Büyükşehir Belediye Meclisini sürekli takip ederim. Her ayın ikinci haftasında başlayan ve 5
DOĞA GEZİSİNİN ÖNEMİ - 03/02/2020
Kısa adı (PRODOSS) olan Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü Başkanı Mehmet Yakut Bey beni aradı ve Karaisalı’nın Etekli Köyüne bir doğa ge
KARAİSALI KONJOKTÜRÜ - 05/01/2020
Değerli yazarımız Sayın Ziya Polat’ın her yazısı güzel ve anlamlı. Ama son yazısı olan “KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK” başlıklı makalesi ise çok ilgi çekti.
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDE KAN DEĞİŞİMİ ŞART OLDU - 27/10/2019
Sanırım 1984 veya 1986 yıllarında kuruldu. İlk Başkanı emekli Albay Ali Gür’dü. Her yıl en az 20 öğrenciye burs veriliyordu.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.75026.7773
Euro7.29397.3231