Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam281
Toplam Ziyaret838523
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
AHH BAHÇELİ AHH!
18/04/2017

Ahh Bahçeli ahh!

Nereden nereye!

 x x x

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi 18 Nisan 2017 tarihli TBMM Grubunda yaptığı konuşmayı izledim. Çok sinirliydi. Ağzı bozulmuştu. Özellikle de basın mensuplarının isimlerini vererek hakaretamiz şekilde eleştirmiş, kimi gazetecilere de ima yoluyla eleştiri (!) bombardımanına tutmuştur.

Sayın Bahçeli eleştiriye hiç açık değildir. Bir gazeteciye “Milliyet Gazetesi’nde köşesi bulunan bir ezik ve çürük söyle yazmış” dedi.

Sayın Bahçeli’nin gruptaki konuşmasındaki diğer sözleri şöyledir:

“Kafa var almıyor, sanırsınız bidon”

“Bir başkası çıkmış; “bundan sonra bölünmüş, farklılaşmış, parçalanmış bir MHP olacak” diye yazıyor. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları kurumuş ya zihinleri bulanmış ya da iradeleri körleşmiştir.”

“Dillerdeki bayağı ve çarpık hikâye budur.”

 “Pensilvanyalı hainle kimin hatıra fotoğrafı varsa, kimler bir zamanlar diz dize, yanak yanağa ise şimdilerde MHP’ye en çok saldıran alçaklar onlardır.”

“Bu kokuşmuşların hala gözleri Pensilvanya’da, ederleri de bir dolardır.”

“Milliyetçi Hareket Partisi’ne kara çalmaya, altını oymaya, sırtını yere getirmeye ne Tezkan soy isimli densizin ne de aynı kümede toplaşan bereketsizlerin asla gücü yetmeyecektir.”

“Bunlar hükümet etme sisteminin meşru yollardan değiştirilmesinden dolayı kudurmuşlar, kuyruklarını kıstırmışlar, kalan son nefesleriyle de MHP’yi taşa tutmuşlardır.”

“Sicilli Türk düşmanları, kalemlerini mürekkep yerine zehire batıran yeminli Türkiye karşıtları bunu ömürleri boyunca göremez.”

“Bu korkak ve işbirlikçilerin rahatsızlıkları, büyüyen milli birlik duygusu, kökleşen siyasi uzlaşma duruş ve şuurudur.”

“16 Nisan akşamı, sandıkların açılıp sonuçların gelmesiyle beraber bir kısım köksüz, kimliksiz, kişiliksiz gazeteci ve uzman yorumcu kılıklı provokatör MHP’yi hedef almaya başlamışlardır”

“Çünkü tedavisi olmayan, onmaz bir hasetlik ve müfterilik hastalığıyla eninde sonunda rezil rüsva olmaktan kurtulamayacaklardır.”

“İplerini tutan efendileri de aynı akıbete eninde sonunda mahkum ve mecbur kalacaklardır.

“Özellikle bir televizyon kanalında gevezelik yapan portakalından sütçüsüne kadar bazı isimler 16 Nisan’dan sonra şok olmuşlar”

“Elbette Türk milleti bunlara pabuç bırakmaz, demokrasiye kefen biçen paralı askerleri asla affetmez.”

·       * *

Sanırım bu sözleri hiçbir ülkücü de kabul etmez.

Bir lider böyle hakaret içeren sözler ile medyaya cephe alıyorsa, eleştirilere tahammülü yoksa, liderliği tartışılır hale gelmiş demektir.

* * *x *

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milli iradeden onay almıştır” diyor.

 “Bir kaşık suda fırtına koparıp 16 Nisan’ı hazmedemeyenler bir defa iyi niyetten mahrum olan karanlık çevrelerdir” diyor.

Bahçeli ayrıca Yüksek Seçim Kurulu’na da sahip çıkarak “Sandık kurullarının, oy pusulalarının arkasını ve oy zarflarını sandık mührüyle mühürlemeden oy verme işlemine başladıkları iddiaları üzerine YSK gereken ve doyurucu açıklamalarını zaten yapmıştır. Bu kapsamda verilen oyların seçmenlerin iradesinin tecellisinden sonra ve seçmenden kaynaklanan bir kusur olmaması nedeniyle geçerli sayılmasına karar verildiği açık ve anlaşılır bir üslupla milletimizle paylaşılmıştır” diyor.

Ama hayır oyu verenlerin çığlıklarına, iddialarına kulaklarını kapamıştır. Mühürsüz oyların geçerli sayılmasına destek vererek, “Sandıkta sonuç alamayanlar, şanslarını masa başında denemektedir. Demokrasiden umudunu kesenler sokağa oynamaktadır” demiştir.

Meşruiyeti tartışmalı hale gelen ve sürekli itiraz edilen referandum sonuçlarının şaibeli oluşuna göz yummuştur.

Liderlik hayatı yanlışlıklarla dolu olan Sayın Bahçeli, “evet” dediği yanlışlığına bu kez de referandum sonuçlarına bir “evet” daha eklemiştir.

Ne demişler:

İki yanlış bir doğru etmez.

Kendisine sayın Cumhurbaşkanı gibi seslenelim.

Ahh Bahçeli ahh!

Nereden nereye!384 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (28) - 19/04/2019
Karaisalı’da siyaset kazanında aşlar pişti, tam kıvamına geldi, artık kazanımızı indirebiliriz. Ateş de zaten sönmeye başlamıştı. Her an bir rüzgar çıkmaması için üzerine ibrikle biraz su dökerek tam söndürelim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (27) - 31/03/2019
Yerel demokrasimizi güçlendirdik.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (26) - 12/03/2019
Ben öncelikle sizlere spordan bahsedeceğim. Biliyorsunuz Karaisalısporumuz Adana 1. Amatör Lig B Grubunda şampiyon oldu. 2019-2020 sezonunda Adana Süper Amatör Ligde mücadele edecek.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (25) - 27/02/2019
Bazı ufak-tefek sağlık sorunlarım nedeniyle seri yazımızın 25.sine geç başlayabildim.
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (24) - 05/02/2019
Benim kutsallarım arasında olan Karaisalı Cumhuriyet Meydanı’nın tam ortasındaki saat kulesini en az bir kez dönmektir. Bana göre Karaisalı’nın merkezi orasıdır. Karaisalı’ya niye kutsal
KARAİSALI'DA SİYASET KAZANI (23) - 01/02/2019
TERS KÖŞE OLANLAR
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (22) - 11/01/2019
Bu yazımda siyasi fıkralara yer vereceğim. Çünkü herkes gibi ben de beklemedeyim. Bu arada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’mü kutlayan 2 siyasiye teşekkür ederim. Bunlardan biri AK Parti Karaisalı Belediye Başkan A. Adayı Sayın Yusuf İyi ve tek ilçe
KARAİSALI’DA SİYASET KAZANI (21) - 01/01/2019
31 Aralık 2018 tarihinde (dün) Karaisalı’daydım.
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865