Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1260645
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
AHH BAHÇELİ AHH!
18/04/2017

Ahh Bahçeli ahh!

Nereden nereye!

 x x x

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi 18 Nisan 2017 tarihli TBMM Grubunda yaptığı konuşmayı izledim. Çok sinirliydi. Ağzı bozulmuştu. Özellikle de basın mensuplarının isimlerini vererek hakaretamiz şekilde eleştirmiş, kimi gazetecilere de ima yoluyla eleştiri (!) bombardımanına tutmuştur.

Sayın Bahçeli eleştiriye hiç açık değildir. Bir gazeteciye “Milliyet Gazetesi’nde köşesi bulunan bir ezik ve çürük söyle yazmış” dedi.

Sayın Bahçeli’nin gruptaki konuşmasındaki diğer sözleri şöyledir:

“Kafa var almıyor, sanırsınız bidon”

“Bir başkası çıkmış; “bundan sonra bölünmüş, farklılaşmış, parçalanmış bir MHP olacak” diye yazıyor. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları kurumuş ya zihinleri bulanmış ya da iradeleri körleşmiştir.”

“Dillerdeki bayağı ve çarpık hikâye budur.”

 “Pensilvanyalı hainle kimin hatıra fotoğrafı varsa, kimler bir zamanlar diz dize, yanak yanağa ise şimdilerde MHP’ye en çok saldıran alçaklar onlardır.”

“Bu kokuşmuşların hala gözleri Pensilvanya’da, ederleri de bir dolardır.”

“Milliyetçi Hareket Partisi’ne kara çalmaya, altını oymaya, sırtını yere getirmeye ne Tezkan soy isimli densizin ne de aynı kümede toplaşan bereketsizlerin asla gücü yetmeyecektir.”

“Bunlar hükümet etme sisteminin meşru yollardan değiştirilmesinden dolayı kudurmuşlar, kuyruklarını kıstırmışlar, kalan son nefesleriyle de MHP’yi taşa tutmuşlardır.”

“Sicilli Türk düşmanları, kalemlerini mürekkep yerine zehire batıran yeminli Türkiye karşıtları bunu ömürleri boyunca göremez.”

“Bu korkak ve işbirlikçilerin rahatsızlıkları, büyüyen milli birlik duygusu, kökleşen siyasi uzlaşma duruş ve şuurudur.”

“16 Nisan akşamı, sandıkların açılıp sonuçların gelmesiyle beraber bir kısım köksüz, kimliksiz, kişiliksiz gazeteci ve uzman yorumcu kılıklı provokatör MHP’yi hedef almaya başlamışlardır”

“Çünkü tedavisi olmayan, onmaz bir hasetlik ve müfterilik hastalığıyla eninde sonunda rezil rüsva olmaktan kurtulamayacaklardır.”

“İplerini tutan efendileri de aynı akıbete eninde sonunda mahkum ve mecbur kalacaklardır.

“Özellikle bir televizyon kanalında gevezelik yapan portakalından sütçüsüne kadar bazı isimler 16 Nisan’dan sonra şok olmuşlar”

“Elbette Türk milleti bunlara pabuç bırakmaz, demokrasiye kefen biçen paralı askerleri asla affetmez.”

·       * *

Sanırım bu sözleri hiçbir ülkücü de kabul etmez.

Bir lider böyle hakaret içeren sözler ile medyaya cephe alıyorsa, eleştirilere tahammülü yoksa, liderliği tartışılır hale gelmiş demektir.

* * *x *

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milli iradeden onay almıştır” diyor.

 “Bir kaşık suda fırtına koparıp 16 Nisan’ı hazmedemeyenler bir defa iyi niyetten mahrum olan karanlık çevrelerdir” diyor.

Bahçeli ayrıca Yüksek Seçim Kurulu’na da sahip çıkarak “Sandık kurullarının, oy pusulalarının arkasını ve oy zarflarını sandık mührüyle mühürlemeden oy verme işlemine başladıkları iddiaları üzerine YSK gereken ve doyurucu açıklamalarını zaten yapmıştır. Bu kapsamda verilen oyların seçmenlerin iradesinin tecellisinden sonra ve seçmenden kaynaklanan bir kusur olmaması nedeniyle geçerli sayılmasına karar verildiği açık ve anlaşılır bir üslupla milletimizle paylaşılmıştır” diyor.

Ama hayır oyu verenlerin çığlıklarına, iddialarına kulaklarını kapamıştır. Mühürsüz oyların geçerli sayılmasına destek vererek, “Sandıkta sonuç alamayanlar, şanslarını masa başında denemektedir. Demokrasiden umudunu kesenler sokağa oynamaktadır” demiştir.

Meşruiyeti tartışmalı hale gelen ve sürekli itiraz edilen referandum sonuçlarının şaibeli oluşuna göz yummuştur.

Liderlik hayatı yanlışlıklarla dolu olan Sayın Bahçeli, “evet” dediği yanlışlığına bu kez de referandum sonuçlarına bir “evet” daha eklemiştir.

Ne demişler:

İki yanlış bir doğru etmez.

Kendisine sayın Cumhurbaşkanı gibi seslenelim.

Ahh Bahçeli ahh!

Nereden nereye!506 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR YOL HİKAYESİ - 18/04/2021
1990 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na iat olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu.
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
KALDIRIMLAR, MEDENİYETİN ÖLÇÜSÜDÜR - 18/08/2020
Necip Fazıl Kısakürek ünlü Kaldırımlar şiirinde ”Sokaktayım, kimsesiz bir sokak ortasında/Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum” diyordu. Biz ise Adana’
İNCE HAREKET - 13/08/2020
Sokak dilinde bir söz vardır: “Hareket yapma, hareketin Allah’ını görürsün.”
ADANA’DA MASKESİZ DOLAŞMAK NEDEN YASAK DEĞİL? - 30/06/2020
Geçenlerde bir bankanın ATM’sinin önünde sıra bekliyorum. 3 ATM yan yana. Kalabalık bir ortam. Sağ taraftaki ATM’de sırası gelen bir vatandaş üç kez hapşırdı.
SAYIN ELBAN, ADANAMIZA HOŞGELDİNİZ - 20/06/2020
Ağrı Valisi olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Makamı tarafından onaylanan ve 10 Haziran 2020’d
KARAİSALI İÇİN CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR - 31/05/2020
Genelde Cuma günleri Karaisalı’ya gitmeye çalışırım. Çünkü Cuma, Karaisalı için bayram sayılır.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449