Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam259
Toplam Ziyaret1708714
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
ORADAYDIM…
22/02/2017

 

          Değerli Dostlar,


18 Şubatta Ankara’da gerçekleşen “Türk Milliyetçileri HAYIR diyor” buluşmasında binlerce insan, rejim değişikliği getirecek olan Anayasa oylamasında  “Hayır!” diyeceklerini hep ağızdan haykırdılar.


Ben de oradaydım.


Yenimahalle Belediyesi Kültür Merkezindeki toplantıya yurdun her tarafından katılan Türk Milliyetçileri hep bir ağızdan haykırdılar: Tek Adam rejimine hayır dediler. 3000 kişilik salon hıncahınç doluydu.. Büyük bir kalabalık ayaktaydı ve merdivenlere de oturuldu. Yine de salona giremeyen koridorlarda ve bahçede bekleyen binlerce kişi, toplantıyı kurulan dev ekranlardan izleyebildi.


Sahnenin arkasına Türk bayrakları ile birlikte iki başbuğun Atatürk ve Alparslan Türkeş’in resimleri yan yana asılmıştı. Ve hemen altta ise, “TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HAYIR DİYOR” dövizi bulunuyordu. Ayrıca salonun duvarlarında da “Hayır” vurgusu bulunan çok sayıda döviz vardı.


Beklenen saat geldiğinde salona Genel Başkan Adayları Ümit ÖZDAĞ, Koray AYDIN, Meral AKŞENER ve Sinan OĞAN birlikte büyük alkış tufanı altında girdiler. Basın mensuplarının görüntü ve resim alma konusunda izdihamdan dolayı görevlerini yapmakta güçlük çektiklerini gözlemledim… 


Yine büyük ve güçlü alkışlarla toplantıya katılanların isimleri okundu. Türk bayraklarının dalga dalga sallandığı salonda sık sık “Çırpınırdın Karadeniz” ve “Türkiyem” türküleri okundu hep bir ağızdan.


Ülkücü hareketin başından beri içinde olan Milli Düşünce Merkezi Başkanı ve eski Milletvekili Sadi Somuncuoğlu’nun adı anons edildiğinde salonda muhteşem bir alkış tufanı koptu ve herkes ayakta alkışlıyordu. Bu büyük alkış fırtınası da aslında bir mesajdı ve geçmişte yaşanan bir kötü olaya cevap niteliğindeydi. Bir anlamda “o gün sahip çıkılamayan bir hakkın teslimiydi” belki de…


Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok oradaydı.

Doğunun Başbuğu olarak anılan Yılma Durak,

Hak ve Eşitlik Partisinin Onursal Başkanı Osman Pamukoğlu,

Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan,

12 Eylül öncesi MHP Genel Başkan Yardımcılarından eski Bakanlardan Agah Oktay Güner,  Eski Bakanlardan Enis Öksüz, eski Bakanlardan Gürcan Dağdaş, eski Milletvekillerinden Ali Uzunırmak, Nevzat Korkmaz, Engin Alan ve Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili Durmuş Yılmaz oradaydı.


Kumpas mağduru emekli subaylardan Mustafa Önsel ve Erdal Sarızeybek oradaydı. Gözlerim bir başka mağduru aradı salonda ama göremedim. Genel başkan mağduru Ozan Arif…


Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Başkanlar oradaydı. Tek tek isimleri anons edildi ama hepsini not alamadım. Ayrıca çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de oradaydı. Çok sayıda başarı dilekleri içeren telgraflar okundu elbette. Eski Bakanlarından Namık Kemal Zeybek’in telgrafı mesela çok alkış aldı salondan…


Türk Milliyetçileri “HAYIR” diyor Buluşmasının ortak mesajını da MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu okudu.. Okunan metinde, Başkanlık sisteminin getireceği olumsuzluklar ve ülkenin sürükleneceği kaos ortamından Türk Milletinin maruz kalabileceği tehlikeler dile getirildi. 


MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun okuduğu metin, şu cümlelerle son buldu:


         “Biz Türk Milliyetçileri olarak “Hayır”a niyetlendik, Hayır diyoruz.Bu şuurla Türk Milletine gidiyoruz.

Sabır ve inanç, yol arkadaşımız olacaktır.

Bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz.

Niyet Hayır, akıbet Hayır diyoruz.

Destanları biz yazdık, Çin Sarayını biz bastık.

Kalsak da 40 çeri, teslim olmadık, olmayacağız.

Yılmayacağız, Yıkılmayacağız.

Başaracağız; Başaracağız, Başaracağız!...”643 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BÜYÜKŞEHİRLERDE MUHTARLIK KALDIRILMALI - 04/04/2024
BÜYÜKŞEHİRLERDE MUHTARLIK KALDIRILMALI
ELLİ YIL ÖNCESİNDEN BİR HATIRLAMA - 03/12/2023
ELLİ YIL ÖNCESİNDEN BİR HATIRLAMA
CHP KURULTAYINDA DEMOKRASİ SINAVI.. - 06/11/2023
CHP KURULTAYINDA DEMOKRASİ SINAVI..
TÜRKLÜK BİLİNCİNİ KORUMAK (12 Eylül yıldönümünde) - 13/09/2023
TÜRKLÜK BİLİNCİNİ KORUMAK (12 Eylül yıldönümünde)
ÇECELİ DEĞİL KARAİSALI - 12/08/2023
ÇECELİ DEĞİL KARAİSALI
BUNDAN SONRA NE OLUR? - 01/06/2023
BUNDAN SONRA NE OLUR?
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKÂYESİ – 2 - 07/05/2023
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKÂYESİ – 2
DEPREM GERÇEĞİ VE SORUMLULUKLARIMIZ - 16/02/2023
DEPREM GERÇEĞİ VE SORUMLULUKLARIMIZ
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ - 04/01/2023
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538