Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret1408206
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
SANDIĞA GİDERKEN…
05/06/2015

                              

7 Haziranda 24. Dönem Milletvekili seçimi var. 

Yüce Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yurttaşlarına verdiği demokratik seçme hakkımızı kullanacağız.

7 Haziran Günü, köprüden önceki son virajdır.

Çünkü, 7 Haziran sonrasında Türkiye, çok sıkıntılı bir sürece girecektir. Onarım ya da yıkımla baş başa kalacağımız bir süreç.

O sabah, çağdaş bir Türk Yurttaşı olarak, tertemiz bir kıyafetle – sakal tıraşımı olmuş, kravatımı takmış, ayakkabılarımı boyatmış – düğüne, bayrama gidercesine evimden çıkacağım.

Atatürk Cumhuriyetinin verdiği yurttaşlık görevimi – her ne kadar yürürlükteki Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu, seçilme hakkımızı gasp etmiş, bu hakkımızı Siyasi Parti Başkanlarına vermiş olsa da – yani seçme hakkımı kullanmak ve belki de kerhen oy vermek için evimden çıkacağım.

Merdivenlerden inerken dilimde ve yüreğimde “Ayet-el Kürsi”, ülkemizin, çocuklarımızın, torunlarımızın ve halkımızın aydınlık ve huzurlu geleceği için dualar okuyarak seçim sandığının bulunduğu okula gideceğim. 

Bundan önceki yıllarda sandığa giderken içimde bir coşku, bir heyecan, bir umut olurdu. Oy verdiğim partinin tek başına iktidara geleceğini, günler öncesinden hayal ederek sandığa giderdim. 

Ama bu seçimde asla içimde bir umut ve heyecan yok.

Hani eskiden sadece TRT Televizyonu varken bir banka reklamı vardı. Umarım dostlarımızdan hatırlayanlar olacaktır: “Yok aslında bir farkımız. Ama biz, Osmanlı Bankasıyız!” 

 Aynen o günlerde dönen reklamdaki bankalar gibidir, bugünkü seçim pusulasında yer alan partiler de.. 

Ne var ki, yurttaşlık görevimi yapmak için sandığa gideceğim ve verdiğim oyun nereye gideceğini ve kimlere payanda olacağını tahmin ederek oy pusulasındaki bir amblemin altına “EVET” mührünü basacağım. 

 Böyle bir kuşkuyla oy vermek gerçekten yurtsever ve namuslu bir yurttaş için yürek yakıcıdır.

Maalesef, ben bu seçimde böyle bir iklimdeyim. 

Her şeye rağmen seçimler, Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun!..1003 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ - 04/01/2023
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ
SAYIN ZEYDAN KARALAR - 24/05/2022
Yanlışta ısrar etme lütfen! Şehrimizin logosuna dokunmaya devam ediyorsun. Bu koca ve kadim kent Adana Merkezde, 1964 yılından bu yana yaşayan ve son yerel seçimde size oy veren bir hemşehriniz olarak rica ediyorum. Mevcut logo, görsel olarak şehrimi
“İTİRAZIM VAR” HER TÜRLÜ YANLIŞA… - 10/05/2022
Çok değerli hemşehrilerim
“ ŞEHRİMİZİN LOGOSUNA DOKUNMA!” - 09/04/2022
Bayraklar, devletlerin varlığını ve bağımsızlığını söz ile değil resim ile gösteren simgelerdir.
YİNE TARİH, TEKERRÜR EDECEK Mİ? - 23/03/2022
ım 2002 tarihinde Genel Seçimlere giderken Fazilet Partisinden ayrılan bir grup Milletvekili AKP Grubu oluşturup seçimlere katılmıştı.
AYTAÇ DURAK’IN YENİ KİTABI - 11/03/2022
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına beş dönem seçilen ancak seçildiği beşinci dönemde tam dört yıl, iki aylık sürelerle “inceleme” gerekçesiyle görevden alınarak başkanlık yapması engellenen Aytaç Durak, siyasetten ve hizmetten uzak kalıyor ama bo
MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KİM OLMALI? - 25/02/2022
İlkbaharın gelişini müjdeleyen cemrenin havaya, suya ve toprağa düşmesi gibi Türkiye’nin gündemine de seçim (erken veya zamanında) düştü. Bu gündem, artık değişmez ve tartışma ancak seçimle son bulur.
YETMİŞSEKİZ KUŞAĞININ HİKAYESİ - 11/09/2021
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne kadar toplumu etkileyen ve toplumda derin izler bırakan birçok olay veya olgu yaşanmıştır: Devrimler, darbeler, depremler, isyanlar, suikastlar ve gençlik hareketleri gibi.
BU DAĞLAR SİZDE KALSIN ŞİİRİME DAİR DÜŞÜNCELERİM - 19/05/2021
1970 yıllarında ve 80 li yıllarda Karaisalı köylerinden Adana şehrine doğru bir içgöç başlamıştı. Bu göçün başlıca Sebepleri olarak şunları kayda geçebilirim:
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344