Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret1408206
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
KİMİN VALİSİ BUNLAR?
03/06/2014


Devletin Anadolu Ajansı bir haber geçiyor:

Şırnak Valisi Hasan İPEK isimli zat, makamında öğrencileri kabul etmiş, düzenlenen törende yaptığı konuşmada şu şekilde sözler söylemiş:

“Çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı ve bu konuda ciddi gayretleri olan Sayın Abdullah ÖCALAN’ı takdirle karşıladığımı bildirmek isterim.”

Bir başka Vali…

PKK Terör Örgütü, birkaç gün önce Muş İline bağlı Varto İlçesinin bütün yollarını kesmiş, örgüt militanları da kimlik kontrolü yapıp, bazı araçlara el koymuşlar.

Bu durumda Devlet ne yapar? Yapılması gerekenleri yapar, asayişi sağlar, Devleti orada etkin kılar.

Muş Valisi ne yapmış?

Muş Valisi Vedat BÜYÜKERSOY, yanına İlçe Kaymakamını alıp,  BDP’nin elinde olan Varto Belediyesine gitmiş.

Orada Belediye Başkanı ve BDP İlçe Yöneticileri ile üç saat süren bir pazarlık yapıp, dil dökmüş. Anlayış göstermelerini vesaire istemiş.

Sonrasında Varto Belediye Başkanının açıklaması:

“Bu eylemi, halk başlattı, devam edip etmeyeceğine halk karar verecek. Valiye (Sayın bile demiyor) ÖCALAN ve diğer tutukluların serbest bırakılması isteğimizi ilettik. Açılım süreciyle ilgili bütün adımlar bir an önce atılmalı, karakol ve baraj yapımlarına son verilmelidir. İsteklerimiz kabul edilene kadar eylemde olacağız.”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarının bir bölgesinde Devlet adına görev yaptığını sandığımız işte iki Vali…

Birisi, dünyanın en kanlı terör örgütünün başındaki eli kanlı katiline ve müebbet hapse mahkûm edilmiş bir hükümlüsüne “Sayın” diye hitap ediyor ve övgüler düzüyor.

Birisi, ayrılıkçı fiilleri toplumca tescillenmiş bir partinin İlçe ve Belediye yetkilileri ile oturup pazarlık yapıyor, anlayış göstermelerini istiyor. Yani uzun lafın kısası “yalvarıyor.”

Şimdi kendi adıma ve değerli okuyucularımız adına soruyorum:

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin mi?

Siyasi İktidarın mı?

Sormaya dilim varmıyor  ama….?

Kimin Valisi bunlar?
1198 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ - 04/01/2023
SIVACI HALİL ŞİİRİNİN HİKAYESİ
SAYIN ZEYDAN KARALAR - 24/05/2022
Yanlışta ısrar etme lütfen! Şehrimizin logosuna dokunmaya devam ediyorsun. Bu koca ve kadim kent Adana Merkezde, 1964 yılından bu yana yaşayan ve son yerel seçimde size oy veren bir hemşehriniz olarak rica ediyorum. Mevcut logo, görsel olarak şehrimi
“İTİRAZIM VAR” HER TÜRLÜ YANLIŞA… - 10/05/2022
Çok değerli hemşehrilerim
“ ŞEHRİMİZİN LOGOSUNA DOKUNMA!” - 09/04/2022
Bayraklar, devletlerin varlığını ve bağımsızlığını söz ile değil resim ile gösteren simgelerdir.
YİNE TARİH, TEKERRÜR EDECEK Mİ? - 23/03/2022
ım 2002 tarihinde Genel Seçimlere giderken Fazilet Partisinden ayrılan bir grup Milletvekili AKP Grubu oluşturup seçimlere katılmıştı.
AYTAÇ DURAK’IN YENİ KİTABI - 11/03/2022
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına beş dönem seçilen ancak seçildiği beşinci dönemde tam dört yıl, iki aylık sürelerle “inceleme” gerekçesiyle görevden alınarak başkanlık yapması engellenen Aytaç Durak, siyasetten ve hizmetten uzak kalıyor ama bo
MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KİM OLMALI? - 25/02/2022
İlkbaharın gelişini müjdeleyen cemrenin havaya, suya ve toprağa düşmesi gibi Türkiye’nin gündemine de seçim (erken veya zamanında) düştü. Bu gündem, artık değişmez ve tartışma ancak seçimle son bulur.
YETMİŞSEKİZ KUŞAĞININ HİKAYESİ - 11/09/2021
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne kadar toplumu etkileyen ve toplumda derin izler bırakan birçok olay veya olgu yaşanmıştır: Devrimler, darbeler, depremler, isyanlar, suikastlar ve gençlik hareketleri gibi.
BU DAĞLAR SİZDE KALSIN ŞİİRİME DAİR DÜŞÜNCELERİM - 19/05/2021
1970 yıllarında ve 80 li yıllarda Karaisalı köylerinden Adana şehrine doğru bir içgöç başlamıştı. Bu göçün başlıca Sebepleri olarak şunları kayda geçebilirim:
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344