Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret835028
HABER VİDEOLARI
M. Demirel Babacanoğlu
karaisalihaber@hotmail.com
SERGİLER SERGİLER
02/02/2015

1.Karikatür sergisi

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda derece giren karikatürler sergisi, Beşocak Adana’nın Kurtuluş Bayramı onuruna Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 5.1.2015 günü görkemli bir törenle açıldı. Açılışta Adana Vali Vekili  Durmuş Gencer, Bşbl. Kültür Daire Bşk. Ozan Aksu ve çok sayıda sanatsever, konuk izleyici katıldılar. Sergiyle ilgili tanıtım kitapçığı dağıtıldı.

 Aydın Doğan özetle şöyle yazmış kitapçığa: Yılardır basın mesleğimde çok sayıda karikatürcü arkadaşlarım, dostlarım oldu. Karikatürcüler muzip insanlardır. Yaptıklarını beğenirsiniz, beğenmezsiniz, aklınızdan geçmeyen bir şeyi çizgiye döker sizi şaşırtabilir. Onun için demokrasinin askıya alındığı dönemlerde en çok karikatürcülerden şikayet gelir. Ben en çok da onların yanında olurum. Vakfımız onlar için karikatür yarışmaları açtı. Dereceye girenleri her yıl ulusal düzeyde sergilemekteyiz. Karikatürcülerimiz uluslararası alanda  yerlerini almışlardır. Bu karikatürler tarihe ışık tutan yapıtlardır.

1.’lik ödülü Kürşat Zaman (Türkiye), 2.’cilik ödülü Müjtaba Hıdarpanah (iran),3.’lük ödülü Krzsztof Grzondzıl (Polanya),

Başarı  ödülü: Akın Candemir  Burak Ergin, Doğar Arslan, Menekşe Çam (Türkiye),  Alireza Pakdel, Farzane Vazırıtabar, Sajad Rafeeı (İran), Pawel Kuczynskı (Polanya), Peter Nıeuwendıjk (Hollanda), Rafael Correa, Rodrigo Machado Da Rosa (Brezilya), Zhang Weı (Çin),

Ayrıca 140’tan fazla sergilenmeye değer görülen yapıtlar… sergide yer aldılar. Sergi hayranlıkla izlendi.

2.Güzin Akdemir kadın portre sergisi  20.1.2015 günü AÇS (Adana Çimento Sanayi Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiyi  sanatseverler ilgiyle izlediler. 

Sanatçı Mustafa Dulda atölyesini bitirdi. Adana’da yaşamaktadır. İstanbul, Adana Ressamlar Derneği’nin üyesidir. Natürmort, kadın portreleri çalışmaktadır.

Güzin Akdemir’in kadın portreleri genel olarak hüzünlüdür. İçtepileri yüze yansımıştır.  Her portrede değişik anlamlar okuyabilirsiniz yüzlerde. Bu da bizim ülkemizin kadın yaşamını yansıtan bir aynadır.

3.Türkiye Jokey Kulübü 10 Resim Yarışması’nda dereceye giren at/atçılık resimleri 21.1.2015 günü Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Sanat Galerisi’nde sergilendi. Sergi at ve sanatseverler tarafından övgüyle izlendi.

Amaçlarının ülkeye özgün yapıtlar kazandırmak olduğunu belirten Türkiye Jokey Kulübü’nün açtığı resim yarışmasına 750 yapıt  gelmiş, otuz kadar yapıt derece girmiş. Her biri birbirinden güzel. Severek, sevgiyle bakıyorsunuz yapıtlara.

1.’lik ödülü Ekin koç, 2.’lik ödülü Hidayet Üstün,3.’lük ödülü Tıfak Arslan

Mansiyon ödülü: Burcu Bayram,Seid Esmelily, Gizem Enuysal

Yapıtları sergilenmeye değer bulunan ressamlar: Birgül Ergün, Bulut Bağatur, Buse Kökçü, Büşra Yakar, Cem Kara, Büşra Bozdağ, Ersin Gayret, Ertuğrul Berberoğlu, Filiz Esmaely,  Gül Sibel Kamışlı, Hakan Cingöz, Halil Şentürk, Hülya Ergören, Işıl Dural, Kadir Akyol, Mehmet Yorulmaz, Murat Turan, Ömer Eken, Pembe Karakaya, Rıdan Kudan, Sema Maşkılı, Serdar Bostancı, Serdar Küçüközcü, Soner Çakmak, Şeyma Barut, Türkmen Alkan, Uğur Avcı.813 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SOLUK ARKADAN ÇIKIYOR (Öykü) - 06/08/2019
Eskiden hastalar koca karı ilaçlarıyla, üfürükçülerle muskalarla… iyileştirilmeye çalışılırdı. Bu yüzden kaç hasta dünyamızdan ayrıldı, sayısı bilinmez…
KEÇİLERİN BAŞINDAKİ TEYNEKLER - 01/08/2019
emleketin birinde bir keçi çobanı varmış. Keçilerin dilinden iyi anlarmış, keçiler de
ATTAN İNEN KONUK (Öykü) - 22/07/2019
Bir gün bir konuk gelmiş bir adamın evine… Atı yemleniyor, en iyi şeyler konuğa ikram ediliyor.. En güzel odada, en güzel yatakta yatırılıyor... Yeme, içme iyi.. Konuğun keyfi yerinde.
BİR RAMAZAN BAYRAMI DAHA YAŞIYORUZ - 03/06/2019
Bir ramazan bayramı daha yaşıyoruz; (04.06.2019). Bayramınız kutlu mutlu olsun, gülsün
ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 100. YILINDA DÜŞÜNDÜKLERİM - 17/05/2019
Birinci Dünya Savaşı sonunda düşmanlar yurdumuzun birçok yerini işgal etmişlerdi.
ANAM ANALAR GÜNÜ - 13/05/2019
Analar gününü Amerikalı Anna Jarvis kurmuş 1908'de Kutlanıla gelmiş. Bizde ise 1955''ten beri Mayıs'ın ikinci pazar günü kutlanmaktadır.
HASAN ONBAŞI (Öykü) - 07/05/2019
Eskiden askerde çavuş, onbaşı olanlar, terhis olunca köyünde çavuş, onbaşı olarak
TEŞEKKÜR - 29/04/2019
SEVGİLİ OKURLARIM...
TBMM'NİN AÇILIŞININ 99. YILDÖNÜMÜ 23 NİSAN - 24/04/2019
M. Demirel Babacanoğlu
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617