Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret1048994
HABER VİDEOLARI
M. Demirel Babacanoğlu
karaisalihaber@hotmail.com
SERGİLER SERGİLER
02/02/2015

1.Karikatür sergisi

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda derece giren karikatürler sergisi, Beşocak Adana’nın Kurtuluş Bayramı onuruna Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 5.1.2015 günü görkemli bir törenle açıldı. Açılışta Adana Vali Vekili  Durmuş Gencer, Bşbl. Kültür Daire Bşk. Ozan Aksu ve çok sayıda sanatsever, konuk izleyici katıldılar. Sergiyle ilgili tanıtım kitapçığı dağıtıldı.

 Aydın Doğan özetle şöyle yazmış kitapçığa: Yılardır basın mesleğimde çok sayıda karikatürcü arkadaşlarım, dostlarım oldu. Karikatürcüler muzip insanlardır. Yaptıklarını beğenirsiniz, beğenmezsiniz, aklınızdan geçmeyen bir şeyi çizgiye döker sizi şaşırtabilir. Onun için demokrasinin askıya alındığı dönemlerde en çok karikatürcülerden şikayet gelir. Ben en çok da onların yanında olurum. Vakfımız onlar için karikatür yarışmaları açtı. Dereceye girenleri her yıl ulusal düzeyde sergilemekteyiz. Karikatürcülerimiz uluslararası alanda  yerlerini almışlardır. Bu karikatürler tarihe ışık tutan yapıtlardır.

1.’lik ödülü Kürşat Zaman (Türkiye), 2.’cilik ödülü Müjtaba Hıdarpanah (iran),3.’lük ödülü Krzsztof Grzondzıl (Polanya),

Başarı  ödülü: Akın Candemir  Burak Ergin, Doğar Arslan, Menekşe Çam (Türkiye),  Alireza Pakdel, Farzane Vazırıtabar, Sajad Rafeeı (İran), Pawel Kuczynskı (Polanya), Peter Nıeuwendıjk (Hollanda), Rafael Correa, Rodrigo Machado Da Rosa (Brezilya), Zhang Weı (Çin),

Ayrıca 140’tan fazla sergilenmeye değer görülen yapıtlar… sergide yer aldılar. Sergi hayranlıkla izlendi.

2.Güzin Akdemir kadın portre sergisi  20.1.2015 günü AÇS (Adana Çimento Sanayi Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiyi  sanatseverler ilgiyle izlediler. 

Sanatçı Mustafa Dulda atölyesini bitirdi. Adana’da yaşamaktadır. İstanbul, Adana Ressamlar Derneği’nin üyesidir. Natürmort, kadın portreleri çalışmaktadır.

Güzin Akdemir’in kadın portreleri genel olarak hüzünlüdür. İçtepileri yüze yansımıştır.  Her portrede değişik anlamlar okuyabilirsiniz yüzlerde. Bu da bizim ülkemizin kadın yaşamını yansıtan bir aynadır.

3.Türkiye Jokey Kulübü 10 Resim Yarışması’nda dereceye giren at/atçılık resimleri 21.1.2015 günü Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Sanat Galerisi’nde sergilendi. Sergi at ve sanatseverler tarafından övgüyle izlendi.

Amaçlarının ülkeye özgün yapıtlar kazandırmak olduğunu belirten Türkiye Jokey Kulübü’nün açtığı resim yarışmasına 750 yapıt  gelmiş, otuz kadar yapıt derece girmiş. Her biri birbirinden güzel. Severek, sevgiyle bakıyorsunuz yapıtlara.

1.’lik ödülü Ekin koç, 2.’lik ödülü Hidayet Üstün,3.’lük ödülü Tıfak Arslan

Mansiyon ödülü: Burcu Bayram,Seid Esmelily, Gizem Enuysal

Yapıtları sergilenmeye değer bulunan ressamlar: Birgül Ergün, Bulut Bağatur, Buse Kökçü, Büşra Yakar, Cem Kara, Büşra Bozdağ, Ersin Gayret, Ertuğrul Berberoğlu, Filiz Esmaely,  Gül Sibel Kamışlı, Hakan Cingöz, Halil Şentürk, Hülya Ergören, Işıl Dural, Kadir Akyol, Mehmet Yorulmaz, Murat Turan, Ömer Eken, Pembe Karakaya, Rıdan Kudan, Sema Maşkılı, Serdar Bostancı, Serdar Küçüközcü, Soner Çakmak, Şeyma Barut, Türkmen Alkan, Uğur Avcı.956 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ŞAİR BÜLENT ECEVİT’LE ŞİİR - 30/11/2020
05 Kasım, Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümüydü. Hiçbir kimseden, hiçbir aygıttan, hiçbir yayından ses gelmedi! ???
ALİ’NİN ELLERİNDE AÇAN GÜL - 23/11/2020
Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
KARLIOVA ÖĞRENCİLERİ SERGİSİ - 11/11/2020
Ahmet Karlıova’yı 27 Ekim 2020 günü yitirmiştik. Adana sanatçıları ve ülke için büyük bir kayıp oldu bu. Beynime gelip yapıştı ölüm acısı.
YAŞADIĞIM BİR 10 KASIM ANISI - 10/11/2020
1959/65 yıllarında Düziçi İlköğretmen Okulu’nda öğrenciydim.
ADANALI ÜNLÜ RESSAM AHMET KARLIOVA AYRILDI DÜNYAMIZDAN - 04/11/2020
Adana’nın eski özgün, özlü ressamlarından Ahmet Karlıova kırlaşmış saçı, usta gözüyle, güleç yüzüyle karşıladı bizi. Ressamın asıl adı Ahmet Önen Önenköprülü. Ressam, iç mimar, tasarım, dekorasyon, fotoğraf boyaüma konusunda isim yapmıştır.
ATATÜRK CUMHURİYET BİLİM - 29/10/2020
Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. Yurdu yayılmacı güçler işgal etmişti. Atatürk, “Geldikleri gibi gidecekler” dedi. Anadolu ayağa kalktı. Emperyalist güçler geldikleri gibi gitmek zorunda kaldılar.. Cumhuriyet kuruldu, devrimler yapıldı. Atatürk “En
OKUMAK YAZMAK ANLAMAK - 26/10/2020
Hiç düşündünüz mü, ne zaman okumaya, yazmaya başladınız?
ANNE ÖZLEMİ (Öykü) - 19/10/2020
Yaşlı Adam gözlerini açtı gülümsedi; görür gibi oldu annesini. Dudaklarını araladı, bir şey söyleyecekti, vazgeçti. Yava
AH BİR SİNEMAYA GİTSEM (Öykü) - 12/10/2020
Duruyorum. Dağlara bakıyorum. Önümde çanaksı bir ova uzanıyor. Düşünüyorum. Ah bir sinemaya gitsem!
 Devamı
AlışSatış
Dolar7.80267.8338
Euro9.40699.4446