Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret1262462
HABER VİDEOLARI
M. Demirel Babacanoğlu
karaisalihaber@hotmail.com
Siz hiç? şu Arapların, Türkler için ağladığını gördünüz mü?
08/09/2013
Aferin ulan Mehmet, dediklerini dostlara sunuyorum..
Selam sevgiler..
Dostlar, siz de dostalarınıza iletiniz.

M.Demirel BabacanoğluKeçilere don…
Siz hiç?
Yazılı tarihte, herhangi bir kaynakta, ya da ömrünüzün tarihinde  TV proğramında, basında; şu Arapların, Türkler için ağladığını gördünüz mü? Ben görmedim; gören varsa bir adım öne gelsin de o nur yüzünü göreyim!
Siz hiç….
Karabağ’da, eski Yugoslavya topraklarında, Irak’ta onca Türk katledilirken, Rabiatül Adeviye Meydanı’nda  bizim lehimizde yas tutmayı bırak, herhangi bir Mısır vatandaşını üzülürken gördünüz mü?
Siz hiç…
Kerkükte, Türkmenler pırasa gibi doğranırken, Irak’ta Türk askeri çuvala girerken, Gazze sokaklarında bir Filistinlinin üzülüp, göz yaşı döktüğünü gördünüz mü?
Siz hiç…
Doğu Türkistan’da bizler kıyma makinesinden geçirilirken, Müslüman Kardeşlerinin ağzından Allah hatırına bir tepki  gösterdiklerini gördünüz mü, duyan oldu mu?
Siz hiç…
Kuzey Kıbrıs’ta Türkler  keklik gibi avlanırken,  sesi soluğu çıkan bir arap ülkesi duydunuz mu? Kıbrıs’ı tanıyan bir arap ülkesini var mı, diye hiç düşündünüz mü?
Siz hiç…
Filistin, Afganistan, libya, Irak, Yemen, Suriye’de geçmişte müslümanlar boğazlanırken yardıma gelen bir başka Arap devleti değil, herhangi bir arap gördünüz mü?
Siz hiç…
Birici Dünya savaşında İngilizlerle birlikte olup, Türklere karşı savaşmayan bir Arap ülkesi var mıydı diye düşündünüz mü? Şehitlerimizin ağızlarındaki altın dişleri sökenler Araplar değil miydi?
Siz hiç…
Cezayir, Mısır, Fas,Tunus, Libya, Irak,Suriye’de alt tabaka insanı olan mutlu, yüzü gülen bir genç kız, ya da ana gördünüz mü?
“Haydi canım sen de, mutlu Müslüman kadın, kız  hiç yok mu?”  mu dediniz?
Var tabii ki! Nerede mi? Avustralya,  Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya’da, İsviçre’de, Hollanda, Danimarka …
Siz hiç…
Şeytan bunun neresinde deyip, düşündünüz mü?
Aşk  ve tanrılar beşiği  Anadolu toprağında daha düne kadar Alevi, Alevi olduğunun; Kürt , Kürt olduğunun; Sünni , Sünni olduğunun; Şii, Şii olduğunun ayrımında değildi. Taa ki, Güneydoğuda ölen kırk kişi için sayın başbakan  “Onlar Sünniydiler”  diyene kadar. Siz hiç…
Bunun ne demek olduğunu düşünüp, sayın başbakana Şiilerin, Alevinin, Arnavutun, Hıristiyanın, Şiinin, Kürdün, Ateistin  de bir canı var; onların da başbakanı olmalısınız demeyi düşündünüz mü?
Siz hiç..
AKP gelene kadar  etin, sucuğun, çorabın,  kozmetik ürünlerinin helalini, haramını düşünmüş müydünüz?
“Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı “ sayın Bülent Arınç katılımıyla açıldı. ‘Helal Çorap’ ve “Helal Kozmatik Ürünleri” halka tanıtıldı.
Siz hiç….
Bu ana kadar analarımızın, kızlarımızın giydiği çorabın helâl mi, haram mı olduğunu düşünmüş müydünüz? Helal çorap giymeyen analarımız haramzade kızları ise, biz ya da siz ne çocuklarısınız?
Siz hiç …
“İyot gibi birbirimizden ayrılıştırılıyoruz, git gide kopuyoruz, birbirimizin ötekisi oluyoruz” korkusunu içinizde hissettiniz mi?
Siz hiç…
Yugoslavya’nın nasıl dilimlendiğini düşündünüz mü?
Siz hiç…
“PENİSİLİN” sözcüğünde “PENİS” geçiyor diye,  TV kanallarında ‘BBBİİİPPPP’ sesi duymuş muydunuz?
(….)
Akbük’ten çıkıp,  Kazıklı Körfezi’ne  gidiyorum, önümde keçi sürüsü. Kaybedecek zamanın olmadığı sanki  keçilerin umurumda!  Arabamı  ‘BBİİİİİİİPPP’ ettiriyorum ama… Nafile…. Maşallah  çobanın da hiç acelesi yok.
Bir adım öteye gitmek mümkün değil. İki tane sıpa kadar sapık köpek arabamın etrafında şöyle bir gezindikten sonra, biri yüzüme baka baka arabamın  ön tekerleğime  ‘bbbiiipppp’ yapmaya  başladı.
Bu yetmiyormuş gibi öndeki dişi keçinin biri kıçını bana doğru çevirip ‘bbbiiiip’  yapmasın mı? Yanındaki erkek keçinin derdi de başka.
Bu bbbiiiiiiippp sesleri içinde, radyoyu açtım, bir AKP’li yetkilisi o haşin sesiyle  konuşuyor : “Cami duvarına çişini yapan, etrafı talan eden, camide bira içen gençlerin bir ikisini  Taksimde’  sallandıracaksın…..” Siz hiç sallanacak olanın mendil olduğunu düşündünüz mü?
AKP’nin sallayacağı  mendil değil, darağacında gençlerin boğazı…
Sallayacak sayın AKP yetkilisi, önümdeki  keçi, köpeklerle Taksim’deki  gençleri karıştırıyor galiba. Çiş yapanlar burada, arabamın tekerleğinde ıslak imza var, inanmazsan gel de bak!!!.
Sayın yetkili, çok önemli bir ihbarım var: Çoban köpeği dinlenip  dinlenip bir iki gündür biriktirdiği  şeyini arabamın  tekerleğine …“ BBBİİİPPP!!!!”yaptı.
Çobandan da şikayetçiyim, keçilerden de… (pardon müştekiyim)
Benden duymuş gibi olmayın, ama… hem  erkekleri, hem de  dişileri donsuz geziyor. Keçilere don, köpeklere edep gerek.
7.09.2013/ İ Z M İ R
Mehmet GENÇ


1930 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YENİ YILDA İYİ ŞANSLAR - 31/12/2021
Memleketin birinde bir köy çok yoksulmuş. Ot bulup ot, ağaç bulup ağaç, taş bulup taş yiyorlarmış.
KUVAYİ MİLLİYECİ GAZİ YENİ ADANA - 24/12/2021
30 Ekim 1918 günü imzalanmıştı Mondros Anlaşması, 31 Ekim günü Mustafa Kemal geldi Adana’ya, Murat Palas Oteli’nde Liman Von Sanders Paşa’dan Yıldırım Orduları Grup Komutanlığını teslim aldı.
YUNUS EMRE’Yİ ANALIM - 13/12/2021
Ünesco , 2021 yılını “Yunus Emre Yılı” olarak duyurdu. Ona ilişkin yazıların yeterince yayınlandığı söylenemez. Ama biz Yunus Emre’yi analım, şiirlerine varalım.
JAPON ŞİİRİ - 07/12/2021
Ülkemizde Japon şiirlerine özenen yok değildir. Çokça da “haiku” biçemi üzerine örnekler veriyorlar. Japonlar, Çin şiiri etkisinde şiirlerini geliştirdiler. Klasik Japon şiirleri hece ölçüsüne dayanır. Beş yedili nazım düzeninde kurulmuş, uyaksızdırl
ESKİLERDEN BİR ANI SIKIÇ - 21/11/2021
Güney kentlerinin caddeleri yolları turunç ağaçlarıyla süslü, doludur. Nisan ayı gelince çiçeklerinin kokusu mest eder insanı. Hatta bu konuda, Adana’da “Portakal Çiçeği” konulu festival bile yapılıyordu. Pandemi nedeniyle yapılmaz oldu.
JAPONLAR'DA ÇAY KÜLTÜRÜ - 16/11/2021
Düziçi İlköğretmen Okulu üçüncü sınıfındayken okul tasar (proje) yarışması açmıştı. İkinci binanın arkasına yüzme havuzu yapılacaktı. Krokisini çizip, yazısını yazıp yarışmaya katılmıştım. Üçüncülük ödülü almıştım. “JAPON ŞİİRİ kitabını vermişlerdi
ATATÜRK’ÜN DÜNYAMIZDAN AYRILIŞ YILDÖNÜMÜ - 09/11/2021
Atatürk’ün dünyamızdan ayrılış yıl dönümünün 83 yılındayız. Dünyamızda O’nu tanımayın bilmeyen yoktur! Yalnızca bizim değil dünyanın takdirini kazanmıştır. Cumhuriyeti kurmuş, devrimler yapmıştır. Her insanın gönlünde aklında büyük insan Atatürkr, T
ÖĞRENCİLERİN ÇANTALARI - 01/11/2021
Her zaman dikkatimi çekmiştir öğrencilerin çantaları. Toplutaşıma otobüsüne iki öğrenci bindiler, oturacak yer yoktu yanımda ayakta durdular. Ben de ayaktayım. Emekli öğretmen olduğumu söyledim; gülümsediler.
CUMHURİYET ANLAMI YENİLİKLER - 28/10/2021
Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılındayız, kutlu olsun. Mutlu olsun ülkeye, herkese.
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394