Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam298
Toplam Ziyaret836094
HABER VİDEOLARI
M. Demirel Babacanoğlu
karaisalihaber@hotmail.com
BİZİM SERGEN KİTAP
20/01/2015

Sergenin yabancı dilde karşılığı stant. 

Herkes stant diyor ama ben demiyorum.

Tüyap Kitap Fuarı, Adana’da açıldığından bu yana, Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş’ın baş vuru sonucu sergen veriliyor bize.

Biz şair yazarlar:

(Halise Tekbaş, Baki Yıldırım, Muharrem Öztürk, Selahattin Baysal, Cemal Ünal, Servet Yıldırım, M. Demirel Babacanoğlu) sergende yerlerimizi aldık. Okurlara kitaplarımızı imzaladık. Renkli, verimli günler yaşadık.

Karşıda Fatih Eğitim kurumu vardı. Ara ara çocuklara eğitim sunuyorlardı. Çaysız koymadılar bizi.

Danimarka’dan gelen Kerküklü şair yazar Necmettin Bayraktar’ı havaalanında karşıladım. Necmettin Bey, Arslan Bayır’ın yer aldığı Edebiyatçılar Derneği’nde kitaplarını imzaladı. Bayraktar, bizim çıkardığımız Aykırısanat’ın sürdürümcüsüydü. Sonradan Aslan Bayır’ın Alanya’da çıkardığı Güncel Sanat dergisinin sürdürümcüsü oldu. Ben de Adana temsilcisiyim derginin.

Necmettin Beyle hep telefonla konuşurduk. Böylece onunla yüz yüze tanışma olanağı buldum. Reşatbey Mahallesi’ndeki Öğretmenevi’nde yer ayırtmıştım. Onun geliş gidişlerini, rahat etmesini sağlamaya çalıştım. Son gün uğurladık.

Fuar, üçüncü gün kalabalıklaşmaya başladı. Öğretmenler öğrencilerini getirdiler. Çevre il ve ilçelerden gelenler oldu. Her yer cıvıl cıvıldı. Kimi kitap alıyor, kimi de öyle geziyordu.

Şair yazarlar da kitap alırlar, okurlar…

Ben de, Tan Yeri Horozları (Yaşar Kemal-YKY), İlhan Abi (Miyase İlknur-Cumhuriyet Kitapları y.), Türklerin Tarihi (Doğan Acıoğlu-Tekin Yayınevi), Hayvan Deyip de Geçme (Aziz Nesin-Nesin Yayınevi), Birlikte Yaşadıklarım, Birlikte Öldüklerim (Aziz Nesin-Nesin Yayınevi) adlı kitapları aldım.

Kitap armağan edenler de oldu.

Mansur Ekmekçi-Muş-Halk Kültürü, Arslan Bayır-Muhtaç Olduğumuz Kudret Atatürk, Bir Yıldız Kanatırsa Geceyi-H.Uğur Taşçı, Deneme Tahtası-Elif Yavaş, Sessiz Yolculuk-Nurcan Ateş, Yine Sana Aşk olsun-Birkan Onat, Karanlığı Söndür Baba-Güner Kutluk, Alle Kleuran-Nadir Sayın, Ellerin Sevgi Dokumasın-Hatice Altunay, Her Mevsim Hüzün-Salih Demiray, Sevgisizler Günü-Murat Kaya, Sevgiler Ölmesin Hacer Gezer, Sayfalar-Fadime Altuntaş- (Baygenç y.).

Bu arada renkli bir devinim yaşadım. Harika Ufuk-Gün İkindisi kitabını sunarak doğum günümü (15 Ocak) kutladı. İyi ki doğdun Babacanoğlu diyerek şenlendirdi sergenimizi.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

                   
(SÜRECEK)
 
 


919 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAYRAMIN ARDINDAN - 18/08/2019
Bayram geçti demeyin, bayram geçmez…Neşeli, mutlu, sevinçli olunduğu sürece hergün bayramdır insana. Bir türkü, “Bayram gelmiş neyime” der ama olsun, bayram, bayramdır.
SOLUK ARKADAN ÇIKIYOR (Öykü) - 06/08/2019
Eskiden hastalar koca karı ilaçlarıyla, üfürükçülerle muskalarla… iyileştirilmeye çalışılırdı. Bu yüzden kaç hasta dünyamızdan ayrıldı, sayısı bilinmez…
KEÇİLERİN BAŞINDAKİ TEYNEKLER - 01/08/2019
emleketin birinde bir keçi çobanı varmış. Keçilerin dilinden iyi anlarmış, keçiler de
ATTAN İNEN KONUK (Öykü) - 22/07/2019
Bir gün bir konuk gelmiş bir adamın evine… Atı yemleniyor, en iyi şeyler konuğa ikram ediliyor.. En güzel odada, en güzel yatakta yatırılıyor... Yeme, içme iyi.. Konuğun keyfi yerinde.
BİR RAMAZAN BAYRAMI DAHA YAŞIYORUZ - 03/06/2019
Bir ramazan bayramı daha yaşıyoruz; (04.06.2019). Bayramınız kutlu mutlu olsun, gülsün
ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞININ 100. YILINDA DÜŞÜNDÜKLERİM - 17/05/2019
Birinci Dünya Savaşı sonunda düşmanlar yurdumuzun birçok yerini işgal etmişlerdi.
ANAM ANALAR GÜNÜ - 13/05/2019
Analar gününü Amerikalı Anna Jarvis kurmuş 1908'de Kutlanıla gelmiş. Bizde ise 1955''ten beri Mayıs'ın ikinci pazar günü kutlanmaktadır.
HASAN ONBAŞI (Öykü) - 07/05/2019
Eskiden askerde çavuş, onbaşı olanlar, terhis olunca köyünde çavuş, onbaşı olarak
TEŞEKKÜR - 29/04/2019
SEVGİLİ OKURLARIM...
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.70065.7234
Euro6.31536.3406