Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam663
Toplam Ziyaret1743631
yağbasan tenhesi
yagbasantehnesi
A-KAP Birlik ve Beraberlik Kahvaltısı
25/10/2016
Ankara’da yaşayan Karaisalılılar, Aladağlılar ve Pozantılıları bir araya getirecek olan A-KAP adı altında dernekleşme çalışmaları başlatılmıştı. 
 
A-KAP Kurucu heyetinden Yunus Sakarya,Mehmet Demircioğlu Ankara’da yaşayan Karaisalılar, Aladağlılar, Pozantılılar olarak (A-KAP)ı kurmak üzere harekete geçtiklerini söyledi.
 
Yıllardır buna benzer şeyleri sürekli olarak duyardık.
 
Özellikle Karaisalılar Derneği’nin bir şubesi açılacaktı bir zamanlar. Ama bir türlü açılamadı. Ve bir dönem Karaisalılar Derneği olarak KAP’ı kuracaklardı. Bu konuda Ziya Polat hocamızın gayretleri maalesef sonuca ulaşamadı.
 
Aladağ ve Pozantı civarındaki problemlerin çözümü için gerekli atılımlarında konuşulduğu bir güzel toplantı olmuştur. Bu yemek organizasyonun her yıl geleneksel olarak toplanıyordu fakat bu yıl bir adım daha ileri gidilerek bir topluluk olarak sürekli failiyette olan, Ankara’da olan ve gelen hemşehrililerimize yalnızlık hissedilmemesi adına Dernek gibi kültürel bir oluşumun adımlarınında konuşulduğu yemek organizasyonları düzenlenmişti. Bundan sonra gerçekleştirilecek olan organizasyonda Karaisalı Aladağ ve Pozantı ilçelerinin değerli Belediye Başkanları,sivil toplum kuruluşları katılması ile daha geniş çaplı bir organizasyon gerçekleştirilmesi ile etkili bir oluşumun olması ve gelecek kuşaklar için hem kültürel birikim aktarılması hem de geniş bir lobinin oluşturulması amaçlanmaktadır.
 
Bunların sonucu olarak 30 Ekim 2016 tarihinde organizasyon sorumlu olan Yunus Sakarya ve Mehmet Demircioğlu olarak Ankara Adana İsmail Usta'da bir kahvaltı organize edilmesi için çalışmalar başlatmışlardır. Bu nedenle Karaisalı Aladağ ve Pozantılı (A-KAP) bütün hemşehrilerimizin kahvaltıya gelmelerini temenni ettiklerini söyledir. Kahvaltı sonrası oluşumun ve birliğin Ankara içerisinde emin adımlarla daha olgun bir seviyeye getireleceği konusunda emin olduklarını söylediler.
 
 


496 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı - 15/07/2024
Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı
KARAİSALI’NIN ADAMI, ZORLA DELİ EDER ADAMI - 04/05/2021
Vahit Şahin
DEVE DİŞİ NAR VAR - 18/04/2021
VAHİT ŞAHİN
CUMALİ DELİ BİZİ ÇOK ÖZLEMİŞ - 15/09/2020
Karaisalımızın maskotu, bir dönem yazılı gazetemiz Karaisalı ve Karaisalı Haber’in önemli yazarı olan Cumali Deli bizi çok özlemiş. Çok sevdiğim bir arkadaş kanalıyla (Ramazan Kuşdemir) selam göndermiş. 3 gündür bizi sayıklıyormuş. Bir de güzel bir f
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDEN KARAİSALI HABER’E AMBARGO - 28/04/2020
2 yıldır hiçbir faaliyeti olmayan, bir araya gelemeyen, toplanamayan, adeta kağıt üstünde yaşamını sürdüren, pasif olan, yeni moda deyimle çevrim dışı Karaisalılılar
Saadettin Aslan Durak’a cevap verir mi? - 01/02/2019
MHP-AK Parti İttifakının adayı Saadettin Aslan’ın en büyük rakibi olarak görülen İYİ Parti-C
Ben nasıl kıskanmayayım dostlar/Vahit Şahin - 17/11/2018
Son haftalarda yaptığım haberlerin tıklanma sayısına baktım. Bir de kendi köşe yazıma baktım.
GÜNÜN EN ŞIKI - 31/08/2018
Vahit Şahin
TEHNELCİLER VE MUSTAFA ÜNALDI - 24/08/2018
Sitemizin yazarı. Ama o her şeyden önce bir öğretmen. Renkli bir kişilik. Onun en çok sevdiğim yönü ise yazılarındaki, yöresel ifadeleri aynen kelimelere döken biri. Yani konuşulduğu (gonuşulduğu) gibi aynını yazan bir kalem.
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832