Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi9
Bugün Toplam656
Toplam Ziyaret1743624
yağbasan tenhesi
yagbasantehnesi
KİMLER MİLLETVEKİLİ OLMALI
24/03/2015

Akp’nin üç dönem kuralını destekliyorum, meclise yeni simalar lazım.

*

Mesela bana sorarsınız, “göt kılıyım” diyen Şafak Sezer mutlaka milletvekili olmalı… Berkin’in annesinin yuhalalatılmasını “insani”bulan Yavuz Bingöl… Özgecan’ı öldürüp yaktıklarında “mini eteği giyip, soyunup, laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca bas bas bağırmayacaksın” diyen Nihat Doğan… Ak Saray’ı gezdikten sonra “abartıldığı kadar yok, benim evim daha şaşaalı” diyen Hülya Avşar… “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında bir yanlışlık var, adımızın Osmanlı olarak devam etmesini çok isterdim” diyen Sinan Çetin… “CHP zihniyetine tepki göstermek için hıristiyan oldum” diyen Tuğçe Kazaz, milletvekili olmalı.

*

Bizzat ablası tarafından “onu gördüğümde televizyonu kapatıyorum, keşke simit satıp onurlu yaşasaydı” denilen Abdülkadir Selvi… “Afedersin çok daha çirkin, Ermeni diyenler bile oldu” demesine rağmen “Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum, babama benziyor” diyen Etyen Mahçupyan… “Atatürk bile onun attığı cesur adımları atamazdı, Tayyip Erdoğan benim atam’dır” diyen jöleli… “Ak Saray’ı eleştirenler kıskançlıktan konuşuyor, yabancı oyuncularımız Ak Saray’ı görünce Türkiye vatandaşı olmaya karar verdi” diyen Abdürrahim Albayrak… Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül alırken “Türkiye rönesansı yaşıyor, bugün George Orwell olsa, sizi ayakta alkışlardı, o yetmez, Daniel Defoe da kalkar, o da alkışlardı”diyen Alev Alatlı, milletvekili olmalı.

*

Papa ziyarete geldiğinde “Doğu Roma’nın patronu, Batı Roma’nın patronunu ağırlıyor” diyerek, Tayyip Erdoğan’ı “Bizans imparatoru” ilan eden TİKA başkanı… Gezi olayları sırasında Tayyip Erdoğan’ı ziyaret edip “sanırım bize nazar değdi, dua okuyalım, inşallah bu nazar üzerimizden gitsin” diyen Polat Alemdar…“Yaptığınız eylemi si..eyim, vatan hainleri, orada polis olmayı çok isterdim, Allah belanızı versin eylemci çapulcular” diyen güreşçi… Bugüne kadar hiç görülmemiş sazan türlerini tespit ederek “Recepi” ve “Eminea” isimlerini veren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin bilimadamları… Padişahımız efendimiz zat-ı şahane Abdülhamid’e fahri doktora veren Karabük üniversitesi rektörü, milletvekili olmalı.

*

Bilal olmalı.

*

“Dedemin nasihatıdır, orospuyla memurun bahşişini önceden vereceksin” diyen hayırsever Rıza Sarraf… Ayakkabı kutusundaki paralarla imam hatip yaptıracağını söyleyen Halkbank genel müdürü… Milletin orasına koyacağını söyleyen müteahhit… “Tapeleri dinlemek, inanmak haramdır” diyen ilahiyatçı… “Allah’ın bütün vasıflarını toplamış lider” filan denilirken, kendisine 1 milyon liralık Mercedes makam otomobili alınan diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez, milletvekili olmalı.

*

Deri pantolonlu sarhoş çıplaklar tarafından üstüne işenen başörtülü bacım… “Hamile kadınların sokakta dolaşması terbiyesizliktir” diyen tasavvuf düşünürü… “Kadın itaat etmeli, çokeşlilik yasal olsun, kocama bekar arkadaşımı tavsiye ettim, üstüme imam nikahıyla alabilirsin dedim” diyen muhafazakar aile danışmanı Sibel Üresin, milletvekili olmalı.

*

“Noel Baba evlere neden bacadan giriyor, dürüst biri olsaydı kapıdan girerdi”diyen müftü… Vatandaşa “gavat” diyen vali… Gençlere hitaben “ulan pezevenkler, kaltaklar, köpekler, kitapsızlar” diyen akil adam… Madenciyi yerlerde tekmeleyen danışman… “Bir bilge adaaam, bir yiğit adaaam” diye Kiziroğlu Ahmet bey şarkısını söyleyen Ayna grubu, milletvekili olmalı.

*

Üç dönem’e takılan 60-70 milletvekilimiz var ama… O üç dönem’i bize her dönem’de hatırlatan yüzlerce şöhretimiz var, müsterih olmalı!

 

  (alıntı: Yılmqaz Özdil: Sözcü Gazetesi) 997 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı - 15/07/2024
Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı
KARAİSALI’NIN ADAMI, ZORLA DELİ EDER ADAMI - 04/05/2021
Vahit Şahin
DEVE DİŞİ NAR VAR - 18/04/2021
VAHİT ŞAHİN
CUMALİ DELİ BİZİ ÇOK ÖZLEMİŞ - 15/09/2020
Karaisalımızın maskotu, bir dönem yazılı gazetemiz Karaisalı ve Karaisalı Haber’in önemli yazarı olan Cumali Deli bizi çok özlemiş. Çok sevdiğim bir arkadaş kanalıyla (Ramazan Kuşdemir) selam göndermiş. 3 gündür bizi sayıklıyormuş. Bir de güzel bir f
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDEN KARAİSALI HABER’E AMBARGO - 28/04/2020
2 yıldır hiçbir faaliyeti olmayan, bir araya gelemeyen, toplanamayan, adeta kağıt üstünde yaşamını sürdüren, pasif olan, yeni moda deyimle çevrim dışı Karaisalılılar
Saadettin Aslan Durak’a cevap verir mi? - 01/02/2019
MHP-AK Parti İttifakının adayı Saadettin Aslan’ın en büyük rakibi olarak görülen İYİ Parti-C
Ben nasıl kıskanmayayım dostlar/Vahit Şahin - 17/11/2018
Son haftalarda yaptığım haberlerin tıklanma sayısına baktım. Bir de kendi köşe yazıma baktım.
GÜNÜN EN ŞIKI - 31/08/2018
Vahit Şahin
TEHNELCİLER VE MUSTAFA ÜNALDI - 24/08/2018
Sitemizin yazarı. Ama o her şeyden önce bir öğretmen. Renkli bir kişilik. Onun en çok sevdiğim yönü ise yazılarındaki, yöresel ifadeleri aynen kelimelere döken biri. Yani konuşulduğu (gonuşulduğu) gibi aynını yazan bir kalem.
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832