Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam287
Toplam Ziyaret1472268
yağbasan tenhesi
yagbasantehnesi
İKİ UCU .KLU DEĞNEK
03/10/2014
Hani derler ya, “İki ucu. oklu değnek”. Bu sigara yasağı da aynen öyle.

Sigara yasağını savunsanız içmeyenlerin tepkisini alırsınız. Sigara serbest olsun derseniz bu kez de içenlerin tepkisini alırsınız.

Bu sigara yasağı kanunla belirlenmiştir. AK Parti Hükümetinin belki de yaptığı en iyi yaptığı yasalardan biri de buydu sanırım. Ama bazı kanunlar vardır ki uygulanması hem zordur hem de fazla bir işe yaramaz. Kağıt üzerinde mahkum kalmaya mahkumdur.

AK Partili Karaisalı Belediye Meclis Üyesi Hasbi Özenir,  kendisine gelen şikayeti mecliste dile getirdi. Özellikle de kahvehanelerde sigara içildiğine dair şikayet aldığını söyleyerek Belediye Başkanına mecliste ortaya bir laf attı.

Kimi kime şikayet ediyorsun” dedi İlyas karabulut,” Başkan da sigara içiyor” dedi. Gülüştüler.

Başkan da zabıtayı göndereceğini söyledi.

Kapalı ortamlarda sigara içme yasağı ile mücadelede biri emniyet, biri belediye zabıtası ve biri de bir devlet memuru olmak üzere üç kişilik bir kurul tarafından zaman zaman uyarılar yapılmaktadır.

Sigara içen birine yarım saat sigaranın zararlarından bahsetseniz, siz ayrıldıktan sonra “İşte buna bir sigara içilir” der ve yakar sigarasını.

Hasbi Özenir Hoca öyle bir değnek aldı ki eline bir tarafını tutabildi. Hasbi Hocanın (Emekli Öğretmen) bu önerisi haber olarak sitemizde yer alınca, Sitemizin yorumcuları başladı eleştirmeye. Neler yazmadılar ki? Bu nedenle haftanın yıldızı Hasbi Özenir’dir diyoruz.

Biz ise değneğin ortasından tutmaya çalışsak da kokusu burnumuza geliyor.


 


 
1174 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI’NIN ADAMI, ZORLA DELİ EDER ADAMI - 04/05/2021
Vahit Şahin
DEVE DİŞİ NAR VAR - 18/04/2021
VAHİT ŞAHİN
CUMALİ DELİ BİZİ ÇOK ÖZLEMİŞ - 15/09/2020
Karaisalımızın maskotu, bir dönem yazılı gazetemiz Karaisalı ve Karaisalı Haber’in önemli yazarı olan Cumali Deli bizi çok özlemiş. Çok sevdiğim bir arkadaş kanalıyla (Ramazan Kuşdemir) selam göndermiş. 3 gündür bizi sayıklıyormuş. Bir de güzel bir f
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDEN KARAİSALI HABER’E AMBARGO - 28/04/2020
2 yıldır hiçbir faaliyeti olmayan, bir araya gelemeyen, toplanamayan, adeta kağıt üstünde yaşamını sürdüren, pasif olan, yeni moda deyimle çevrim dışı Karaisalılılar
Saadettin Aslan Durak’a cevap verir mi? - 01/02/2019
MHP-AK Parti İttifakının adayı Saadettin Aslan’ın en büyük rakibi olarak görülen İYİ Parti-C
Ben nasıl kıskanmayayım dostlar/Vahit Şahin - 17/11/2018
Son haftalarda yaptığım haberlerin tıklanma sayısına baktım. Bir de kendi köşe yazıma baktım.
GÜNÜN EN ŞIKI - 31/08/2018
Vahit Şahin
TEHNELCİLER VE MUSTAFA ÜNALDI - 24/08/2018
Sitemizin yazarı. Ama o her şeyden önce bir öğretmen. Renkli bir kişilik. Onun en çok sevdiğim yönü ise yazılarındaki, yöresel ifadeleri aynen kelimelere döken biri. Yani konuşulduğu (gonuşulduğu) gibi aynını yazan bir kalem.
23 Nisan çocuğu musun be hocam! - 25/11/2017
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla makam koltuğunu AK Parti Karaisalı Belediyesi Meclis Üyesi Emekli Öğretmen Hasbi Özenir’e bıraktı.
 Devamı
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311