Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam696
Toplam Ziyaret1743664
yağbasan tenhesi
yagbasantehnesi
Saadettin Aslan Durak’a cevap verir mi?
01/02/2019

MHP-AK Parti İttifakının adayı Saadettin Aslan’ın en büyük rakibi olarak görülen İYİ Parti-CHP ortak adayı Veli Durak, seçim bürosu açılışında öyle bir konuşma yaptı ki, Sayın Aslan buna cevap verir mi, vermez mi bilemeyiz. Durak’ı muhatap alacak mı, almayacak mı? Bekleyeceğiz.

Veli Durak konuşmasında önce neden bu yola çıktıklarını özetleyerek başladı. Demek ki bu daha özeti, gerisi de var demek ki?

Kara Veli Durak hakaret etmeden şunları söyledi:

“Karaisalı Belediyemiz yeni büyükşehir yasası ile tarihinde görmediği kadar çok kaynağa sahip oldu. Mesela sadece bu yıl için 30 trilyon bütçesi var. Geçen yıl 26 trilyondu. Bunun yanında belediye 5 trilyon da borçlandı. Yani 5 yılda neredeyse 100 trilyon para geldi. Ama ne yapıldı diye soruyorum? Maalesef hiçbir şey. Halen merkezde ve köylerde yollar bozuk. Çarşıda tüm esnaflara belediyenin borcu var. İki üç müteahhit düzenli para alırken, ilçenin esnafı her ay belediyenin kapısında bekliyor. Muhtarlarımız arasında ayrıcalık yapıldı. Bugün belediyenin borcunun 30 trilyon lira olduğu söyleniyor. Trilyonlarla para çarçur edildi. Hatta belediye meclisinde AK Partili meclis üyesi arkadaşlar bile kovuldu. Başka partiye oy verenler işten çıkarıldı. Kendi öz çocuklarımız varken dışarıdan adamlar belediyeye getirildi. İşçinin ve memurun maaşı ödenmedi. Belediye icralık oldu. Her türlü dedikodu aldı başını gitti.”

x x x

EN İYİ SİYASETÇİ DÜĞÜNE VE CENAZEYE GİDENLERDİR:

Hani nerde cenaze cenaze gezenler?

Hani nerede o düğün senin, bu düğün benim diyerek gezenler? 

Herşey adaylıklar belirlenene kadarmış demek ki. 

Biraz samimi olun, samimi.

Siyaset uzun soluklu bir iştir.

Pazara kadar değil. 2256 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı - 15/07/2024
Çetin Remzi Yüreğir'in Ölümüyle Adana'nın Tarihinde Bir Dönem Kapandı
KARAİSALI’NIN ADAMI, ZORLA DELİ EDER ADAMI - 04/05/2021
Vahit Şahin
DEVE DİŞİ NAR VAR - 18/04/2021
VAHİT ŞAHİN
CUMALİ DELİ BİZİ ÇOK ÖZLEMİŞ - 15/09/2020
Karaisalımızın maskotu, bir dönem yazılı gazetemiz Karaisalı ve Karaisalı Haber’in önemli yazarı olan Cumali Deli bizi çok özlemiş. Çok sevdiğim bir arkadaş kanalıyla (Ramazan Kuşdemir) selam göndermiş. 3 gündür bizi sayıklıyormuş. Bir de güzel bir f
KARAİSALILILAR DERNEĞİ’NDEN KARAİSALI HABER’E AMBARGO - 28/04/2020
2 yıldır hiçbir faaliyeti olmayan, bir araya gelemeyen, toplanamayan, adeta kağıt üstünde yaşamını sürdüren, pasif olan, yeni moda deyimle çevrim dışı Karaisalılılar
Ben nasıl kıskanmayayım dostlar/Vahit Şahin - 17/11/2018
Son haftalarda yaptığım haberlerin tıklanma sayısına baktım. Bir de kendi köşe yazıma baktım.
GÜNÜN EN ŞIKI - 31/08/2018
Vahit Şahin
TEHNELCİLER VE MUSTAFA ÜNALDI - 24/08/2018
Sitemizin yazarı. Ama o her şeyden önce bir öğretmen. Renkli bir kişilik. Onun en çok sevdiğim yönü ise yazılarındaki, yöresel ifadeleri aynen kelimelere döken biri. Yani konuşulduğu (gonuşulduğu) gibi aynını yazan bir kalem.
23 Nisan çocuğu musun be hocam! - 25/11/2017
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla makam koltuğunu AK Parti Karaisalı Belediyesi Meclis Üyesi Emekli Öğretmen Hasbi Özenir’e bıraktı.
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832