Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam212
Toplam Ziyaret1703408
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALILILAR DERNEĞİ'NE "GELECEK OLANLAR GELDİ" AMA
25/03/2022
Dernek yeni yönetimi; görevi devraldığından beri yaklaşık bir yıl geçti.İddialı ve iş yapabilirlilik ve projeler geliştirebilirlilik kabiliyeti yüksek bir ekip görevi devraldı ve bütün projektörler üzerlerine çevrildi ve de çıta çok çok yükseltilerek beklenti içerisine girildi.
Yönetim; vitrin olarak harika görünüyordu,tüm bileşenleri dikkat çekici isimlerdi.Tüm yönetim kurulu üyeleri;şehrin gözde makamlarinda özel,siyasi ve tüzel kamu;kurum ve kuruluşlarda görevli,genç,dinamik, tecrübeli ve de şehir kültürünü özümsemiş birer Çeceli delikanlısı idi.Haklı idi çıtanın yüksek tutulması ve yerinde idi projektörlerin üzerlerine çevrilmesi.
Kravatlarının rengi ve telefonlarının müzikleri gerçekten çok heyecanlandırmıştı hemşehrilerimizi haklı olarak.Elbette makam,para ve siyasi güç ve tecrübeleri vardı,artı; masanın dört ayağı da sağlamdı.Dernek seçimi öncesi ve sonrası konuşmalar; ümit veriyor,boy boy resimler; "göreceksiniz bu yönetimi" dedirtiyordu.
Akiller,kravatlılar,genç jenerasyon, aksaçlılar,beyaz yakalılar ve patronlar;daha ne olsundu.Ha;bir de iktidar ve muhalefetin ilçemiz adına şehrimizde siyaset yapan önde gelen isimleri.Hemen hemen il ve  İlçemizde tanınan,bilinen belli isimlerdi bu arkadaşlar.
Birkaç kez toplantılarını sosyal medyada gördük,ancak;genelde eksik toplanıyorlardı."Bu bir tesadüf mü,yoksa ayrılıklar mı..?" diye düşünüldü;ancak,diğer mutat ve mutat olamayan toplantılarda da eksik toplanmalar devam ediyordu."Doğaldı" diyoruz,çünkü;kişilerin özel veya siyasi işleri ,toplantıları olabilecekti çünkü.
Kocaman bir yılın sonunda geriye bakıldığında;kaymakam ve başkan beylerle; Adana Karaisalı yolu için Mersin'den müjdeli haber; yolun ihtiyaca cevap vermediği yönünde idi.
Bir yıl içerisinde hemşehrilerimizi ilgilendiren bir toplantı veya bilgilendirme amaçlı bir duyum alamadık.Ancak;arkadaşlarımızın yoğunluklarını anlayışla karşılıyoruz elbette.Derneğin sosyal medya hesabı da birkaç kişinin takibi ile yetindi.Kadın kolları,gençlik kolları,mahalle ve köy temsilcilikleri gibi görevlendirilmeler de oluşturulamadı.
Bizler;haklı olarak bilmek,öğrenmek istediğimiz bazı konulara ve beklentilerimize ki sosyal,kültürel,v.s..etkinliklere yetersiz bırakıldık.
Gelen gideni aratırmış diyemiyorum;çünki, önceki yönetimler bu kadar donanımlı kadrolara (maddi/manevi) sahip değildi.Maslesef beklentilerimiz balonlar gibi birer birer sönecek mi yoksa diye üzüntü içerisindeyiz.
Buradaki birlikteliğin;birlikte olamaması;Karaisalılılar adına; Adana'mızdaki birlikte olma gayretlerini,birlikte olabilme çaba ve projelerini de sekteye uğrayacaktır diye düşünüyoruz.Elbette hepinizin bir siyasi düşüncesi var,olmalı da,ama;ortak payda Karaisalı olunca;birlikteliğin ve siyasetin adı KARAİSALI olmalıydı.ister siyasi parti, ister yaş kategorisi ,isterse isimlerin harf sırasına göre olsun, hiç olmazsa önümüzdeki seçimlerde hemşehrilerimizin milletvekilliği,belediye başkanlığı, v.s.gibi "ben"değil "biz"olma duygusuyla birlik ve beraberlik içerisinde olmalarınızın  çabasını bekliyoruz,istiyoruz ve özlüyoruz..
Büyük bir vebal altındasınız, bırakalım şahsi hesapları,nefsi davranışları,kim ne der'leri ve bakalım Karaisalı'nın ve Karaisalılı'ların hesaplarına.
Zaman henüz geçmiş değil;zararın neresinden dönerseniz; kârdasınız.


710 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GÖRMEK ve BAKMAK - 12/05/2022
Belediyeler elbette altyapı olarak, temizlik olarak v.s.olarak ;rutin görevlerini yerine getirirken;ilçesinde yaşayan çeşitli yaş gruplarının da sosyal yaşantısına yön verip,renk katmak ve insanların psikolojilerini ilgilendiren;moral ve motivasyon
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(18) AHMET SABAN Muhasebeci-Siyasetçi - 25/02/2022
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı.Tarihini bilmeyen milletler herzaman yönetilmeye mahkumdur.Biz de ilçe tarihim
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (17) HİLMİ ÇOPUROĞLU - 05/02/2022
HİLMİ ÇOPUROĞLU
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419