Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam303
Toplam Ziyaret1708758
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
K.A.P (Karaisali Aladağ Pozantı)
25/01/2019
KAP Karaisalı,Aladağ ve Pozantı ilçelerimizin baş harflerinin oluşumundan meydana gelmiş GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ(GAP) isminden esinlenilerek düşünülmüş bir projenin adıdır.
KAP bundan on yıl kadar önce KARAİSALILILAR DERNEĞİ başkanımız sayın Ali Cengiz Taşçı beyin yardımcısı olarak çalıştığımız dönemde düşünülüp ancak icraata koyamadığımız bir proje idi.Amacımız GAP projesi gibi bu üç ilçenin birlik, beraberlik konusunda yardımlaşmalarını ve kaynaşmalarını sağlayıp Adana'mızda pozitif bir proje oluşturmaktı.Belediye başkanları,kaymakamlar,bürokratlar,işadamları,sivil toplum örgütleri ve çeşitli teşekküllerle Adana'da "bizde varız" mesajı vermekti.Bu üç ilçe kültür, yaşantı ve coğrafya olarak hala birbirinden kopmuş değil.Mülki ve mahalli anlamda ayrı gibi görünsede;şehrimizde aynı mahalleleri,semtleri paylaşırlar.
KAP Adana'da bir siyasi oluşumda birlikte(yaklaşık400 bin seçmen olduğunu düşünüyorum) hareket edebilirse güzel sonuçlar elde edilir.Ancak bunu kesinlikle mahalli milliyetçilik gibi düşünmeyelim de mahalli birliktelik olarak değerlendirelim.Işadamlarımızın, bürokratlarımızın,sanatçılarımızın ve stk.larımızın birlikteliği harikulade meyve verecektir.
Geçen yıl Ankara'da bizim düşündüğümüz gibi düşünülmüş olacak ki; Ankara'daki Karaisalılı, Aladağlı ve Pozantılılar bir araya gelerek A KAP DER derneğini kurdular.Bu yıl ikinci kuruluş yıldönümü yemeğine katılma fırsatım oldu.Yukardan aşağı bir oluşum olduğu için katılımı zayıf buldum.Adana'dan başlatılarak kurulsaydı veya Adana'ya bir şube açılmış olsaydı sanırım işlev olarak daha aktif ve popüler ve işlevsel olurdu.
Ancak arkadaşları tebrik ediyor; bu oluşumun Başkentte daha güzel işlere imza atmasını bekliyor ve diliyoruz.Yinede Adana'da bu üç ilçenin lokomotiflerini bir araya getirip;aynı deliğe şu dökmeyi başarmanın yollarını aramak lazim. Lazım ki;büyük işlere imza atabilelim ve adımızdan "bunları yanımıza almamız gerekiyor"dedirtebilelim.
Bir olmak,iri olmak ve diri olmak için biraraya gelebilmenin, hayata geçirilme yollarını denemek ve sonuç almak böyle olsa gerek.Demek ki;biz birlikte daha güzel olacağız.Ne mutlu aynı deliğe süt dökebilenlere.


938 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GÖRMEK ve BAKMAK - 12/05/2022
Belediyeler elbette altyapı olarak, temizlik olarak v.s.olarak ;rutin görevlerini yerine getirirken;ilçesinde yaşayan çeşitli yaş gruplarının da sosyal yaşantısına yön verip,renk katmak ve insanların psikolojilerini ilgilendiren;moral ve motivasyon
KARAİSALILILAR DERNEĞİ'NE "GELECEK OLANLAR GELDİ" AMA - 25/03/2022
Dernek yeni yönetimi; görevi devraldığından beri yaklaşık bir yıl geçti.İddialı ve iş yapabilirlilik ve projeler geliştirebilirlilik kabiliyeti yüksek bir ekip görevi devraldı ve bütün projektörler üzerlerine çevrildi ve de çıta çok çok yükseltilerek
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(18) AHMET SABAN Muhasebeci-Siyasetçi - 25/02/2022
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı.Tarihini bilmeyen milletler herzaman yönetilmeye mahkumdur.Biz de ilçe tarihim
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (17) HİLMİ ÇOPUROĞLU - 05/02/2022
HİLMİ ÇOPUROĞLU
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333