Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam302
Toplam Ziyaret1708757
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE VE RAMAZAN
17/05/2019

Bu perşembe günü ilçemiz meydanında Ramazan ayının ortalarında KUVAYİ MİLLİYE ruhuna uygun milli ve manevi bir atmosfer oluşturup birlik ve beraberliğimize vurgu yapılan özlenen bir Karaisalı akşamı yaşadık.Herşey samimiyet kokuyordu.Yeni geçirdiğimiz gergin atmosferli seçim ortamı yok olmuş kardeşlik, birlik ve beraberlik hakimdi ilçe meydanında.Tebrikler sayın başkan tebrikler sevgili hemşehrilerim.
KARAİSALI Haber gazetesinde köşemde yazdığım "1Nisan Kutlamaları ve Milli ve Manevi Şahsiyetler" yazımızda Kuvayı milliye kutlamalarının israf derecesinde olduğu ve amacına hizmet etmediği yönündeki görüşlerimizi arz etmiştik.Sayın Şehrül Emin bu yıl gecenin özüne yakışır bir program ve Ramazan ile de uygun bir iftar programı düzenlemiştir teşekkürler  Saadettin bey.
Böylesine önemli gün ve haftaları daha geniş kapsamlı komisyonlar oluşturarak (kay.müftü.mil.eğt.müd.Stk.Basın...v.s.) halkın da görüşleri alınarak ve değişik etkinliklerin (sportif,kültürel...) yapılabileceği bir haftaya yaymak ve Kuvayı Milliye ruhunun yeni nesle aktarımını sağlamak gerekir diye düşünüyoruz.Inşaallah ilerleyen yıllarda daha can alıcı programlara şahit oluruz.
Sanıyorum olayın ciddiyeti ve Milli ve Manevi önemi Adana Valiliği ve de Çukurova Kaymakamlığına da tekraren aktarılması kanaatindeyiz.
Çünki  5 Ocak Adana'nın Kurtuluşunun başlangıcı ve sebebi 1 nisan Kuvayı Milliye hareketi ile mutlu ve zaferle biten bir sona ulaşmıştır.
Her yıl ayrı bir tema ile işlenebilecek önemli bir konu bizim için KUVAYI milliye.Her yıl bir tema seçmek yeni nesle İbo Osmanları, Faik çopuroğullarını,Koca Müftüleri,Mehmet Hamdi İzgileri v.s.anlatmak demektir.
Hafızların diyarı,pehlivanların diyarı olarak anılan ve bilinen Karaisali'ya KUVAYI MİLLİYECi diyarı denmesi elbette hepimizi onurlandırır ve gururlandırır.
Gelecek yıllarda milli ve manevi anlamda daha yüksek potansiyel içerikli KUVAYI MİLLİYE KUTLAMALARINDA buluşmak dileği ile...


746 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GÖRMEK ve BAKMAK - 12/05/2022
Belediyeler elbette altyapı olarak, temizlik olarak v.s.olarak ;rutin görevlerini yerine getirirken;ilçesinde yaşayan çeşitli yaş gruplarının da sosyal yaşantısına yön verip,renk katmak ve insanların psikolojilerini ilgilendiren;moral ve motivasyon
KARAİSALILILAR DERNEĞİ'NE "GELECEK OLANLAR GELDİ" AMA - 25/03/2022
Dernek yeni yönetimi; görevi devraldığından beri yaklaşık bir yıl geçti.İddialı ve iş yapabilirlilik ve projeler geliştirebilirlilik kabiliyeti yüksek bir ekip görevi devraldı ve bütün projektörler üzerlerine çevrildi ve de çıta çok çok yükseltilerek
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(18) AHMET SABAN Muhasebeci-Siyasetçi - 25/02/2022
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı.Tarihini bilmeyen milletler herzaman yönetilmeye mahkumdur.Biz de ilçe tarihim
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (17) HİLMİ ÇOPUROĞLU - 05/02/2022
HİLMİ ÇOPUROĞLU
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.164932.2938
Euro34.893535.0333