Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam230
Toplam Ziyaret1708685
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI T.A.Ş
20/10/2019

Karaisalı gönüllülerinin bir araya gelerek samimiyete ve güvene dayalı; profesyonelce kurulmuş bir şirket olurdu Karaisalı Türk Anonim Şirketi.

Gönüllerin harmanlanıp, sermaye yapıldığı; güven değirmeninde un haline getirilip, samimiyet fırınında yapılmış ekmeğin, birlik lokantasında topluca ve zevkle yendiği bir helal yemek olur

Karaisalı Türk Anonim Şirketi.

İlçemiz için hazırlanmış bir fizibilite raporu, verilecek emek ve gösterilecek gayreti daha da kolaylaştıracaktır.Sanıyor ve biliyorum ki;İlçe Belediyemizin elinde bu tür fizibilite bilgi dosyaları var ve yardımcı olacakları bilgiler mevcut.Yani un var ,yağ var ateş var bu helvayı yapacak bir usta değil, bu işi profesyonelce yapacak usta aşçılara gerek var.

İlçemizde önceleri; fikir imeceleri olurdu.Kız mı vereceğiz ;falanca bilir,tarla mı alacağız; filanca bilirdi,paramızı nasıl mı değerlendireceğiz ...ağbey bilirdi.

Şimdilerde üniversiteler bitirmiş, bu işin eğitimini almış, samimi; dürüst; güven kokan gençlerimiz de var; dişini tırnağına takmış saygı duyacağımız sermaye sahibi ağabey ve kardeşlerimiz de var.

"Rızkın onda dokuzu ticarette; yeter ki; cesur olunuz",diyen bir misyonumuz var. Neyi ,ne zaman, nerede, nasıl ,kiminle yapmayı hedeflediğimiz ve paylaştığımız zaman; bu iş olur.

Şu an devam etmekte olan Çeceli Konutları Belediyemizin öncülüğünde ve girişimciliğinde ikinci projelerini hayata geçirdi.

Bu ilçenin toprağını tuğla,ağacını sunta,ununu buğday,biberini salça,meyvesini nektar,meyva suyu, marmelat,zeytinini yağ,murt,kekik,biberiye kozmetiğe dönüştürme v.s,...doğa güzelliklerini turizmde pazarlayabilsek,milli, manevi ve coğrafi özellik ve güzelliklerini sağlık ve inanç turizminde değerlendirsek, sanıyorum birkaç sektör birden canlanır.Bu piyasanın ülkemiz genelinde çeşitli örnekleri var.

Sonuçta birkaç atölye veya Laboratuar veya fabrikamsı bir yerler açılır ve insanımıza iş istihdamı oluşturmuş oluruz. Elbette bunlar bizim ilçemiz ve insanımız için naçizane fikirlerimiz. Bu işleri fiilen yapan ve hayatın içinde olan kardeşlerimiz bizden iyi biliyorlar.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞACAĞINA İNANANLARDANIM... Ya siz...1017 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GÖRMEK ve BAKMAK - 12/05/2022
Belediyeler elbette altyapı olarak, temizlik olarak v.s.olarak ;rutin görevlerini yerine getirirken;ilçesinde yaşayan çeşitli yaş gruplarının da sosyal yaşantısına yön verip,renk katmak ve insanların psikolojilerini ilgilendiren;moral ve motivasyon
KARAİSALILILAR DERNEĞİ'NE "GELECEK OLANLAR GELDİ" AMA - 25/03/2022
Dernek yeni yönetimi; görevi devraldığından beri yaklaşık bir yıl geçti.İddialı ve iş yapabilirlilik ve projeler geliştirebilirlilik kabiliyeti yüksek bir ekip görevi devraldı ve bütün projektörler üzerlerine çevrildi ve de çıta çok çok yükseltilerek
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(18) AHMET SABAN Muhasebeci-Siyasetçi - 25/02/2022
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı.Tarihini bilmeyen milletler herzaman yönetilmeye mahkumdur.Biz de ilçe tarihim
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (17) HİLMİ ÇOPUROĞLU - 05/02/2022
HİLMİ ÇOPUROĞLU
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
 Devamı
AlışSatış
Dolar32.097832.2264
Euro34.913935.0538