Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam224
Toplam Ziyaret1375635
HABER VİDEOLARI
Osman Çevik
karaisalihaber@hotmail.com
Elimizde sihirli bir değnek var;
08/03/2022


Nimet Olgun ÇEVİK'ten alıntıdır:
Dünya semasına çıkıp ordan sallıyoruz değneği ve bir anda tüm yeryüzündeki kadınlar ,kızlar hooop kayboluyorlar. Sadece erkekler kalıveriyor dünyada ,tek cins olarak...
 
  Nasıl?
 
  Zevkle dinlediğimiz şarkıları farkettiniz mi? Şarkıların neredeyse 100 de 100 ü  kadına duyduğu aşkı,sevgiyi dile getirmek için bir erkek tarafından yazılmış...

  Siz hiç bir erkek için kavga eden ,birbirini yaralayan veya öldüren kadın gördünüz mü?...

  Erkek hayatının hiçbir safhasında kadınsız (annesiz,kızkardeşsiz,eşsiz,yaşlandığında kız evlatsız ) yapamıyor ,annesi ,hele de eşi vefat edince kanadı kırık kuş gibi  öksüz-yetim  kalakalıyor .

 Pekii nasıl oluyorda kadın  dünyada hep ikinci sınıf vatandaş oluyor ?
Şiddet gören kadınlar,erkekler tarafından öldürülen yine kadınlar. Yüzyıllar boyu saçı uzun ,aklı kısa kabul edilen,kadının  40 lafından sadece birini dinleyeceksin denilen yine kadınlar,miras paylaşımında az a layık görülen yine kadınlar,nikahta-boşanmada söz hakkı verilmeyen ,sosyal hayatta görünmesi istenmeyen,dayak yiyen,şiddet gören, azarlanan,aşağılanan,  öldürülen  yine yine kadınlar.....

  Bu durumda hâşâ Allah kadını acı çeksin diye mi yarattı?
 Kadının  görevi sadece  erkeğini memnun etmek ,yuvanın ,çocukların tüm sorumluluklarını,hayatın tüm yükünü kendisi sırtlanıp ,acılar ,zorluklar,ağır yükler yüklenip ömür tüketmek mi? Onun hakları, duyguları,hayalleri ,istekleri ve arzuları yok mu?

  Yoksa kadın insanlıkta eş(eşit),dinde kardeş, bir çift pabucun diğer teki,bir elmanın diğer yarısı,ademoğlunun anası,yuvanın kurucu-koruyucu ana unsuru,estetik ve zerafetin öncüsü, şefkat ve merhametin  timsali öteki cins mi?
 
  Kadınlara,kız çocuklarına lâyık olduğu,hak ettiği değerin verilmesi,,kadınların ve kız çocuklarının yüzünün güldüğü,huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir dünya dilek ve temennilerimle ,  bütün olumsuzluklara,zorluklara rağmen emek veren,kendini yuvasına,insanlığa,iyiliğe,güzelliğe adayan,ömrünü üretmek için harcayan  tüm kadınların 8 mart kadınlar gününü kutluyorum.


322 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

EDİBALİ BEY DE HAKKA YÜRÜDÜ - 17/01/2022
Aziz milletimin yiğit evladı
DÜNYANIN EN GÜZEL ÜNVANI ANNE VE BABALIK - 13/01/2022
Son zamanlarda annelerden telefon,mesaj alıyorum çocuk-ergen sorunlarıyla ilgili. Eneskara yavrumun vefatı da bu telefon- ve mesajların üstüne geldi. Ruhun şad ,mekanın cennet olsun evlat!
NE ÇABUK GEÇTİ ZAMAN - 29/10/2021
Ne çabuk geçti zaman, günler, aylar ve yıllar,
VIZ GELİR - 24/08/2021
Kişi sevdiğini candan severse, Uğruna verilen cana haz gelir Şükredip Rabbine daim överse Kara kışları da ona yaz gelir.
GÖNÜL - 18/07/2021
Şu fani dünyanın zevkine kanma,
DOSTLARIMA SELAM OLSUN - 20/06/2021
Hak davaya gönül vermiş,
UMUDU SENSİN - 31/01/2021
Düşmanlar bürünmüş kuzu postuna, Dostlar ayrı düşmüş, bilmem kastı ne.
ÖMRÜM BENİM - 15/01/2021
Bilmem kaç yıl oldu doğdum doğalı
BANA GÜL DİYORLAR - 28/06/2020
Dünyanın çivisi yerinden çıkmış
 Devamı
AlışSatış
Dolar18.601318.6758
Euro19.523819.6020