Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam208
Toplam Ziyaret1302964
HABER VİDEOLARI
Vahit Şahin
karaisalihaber@hotmail.com
BİR YOL HİKAYESİ
18/04/2021
1980 ve daha öncesi doğanlar bilir. Karayolları’na ait olan Karaisalı-Adana yolu sık ve keskin virajlarla doluydu. Midesi sağlam olan insanın bile virajlardan dolayı midesi bulanırdı. Hele çocuklar, sık sık kusardı. Araçlarda mutlaka poşet torba bulunurdu. Yola “Tavuk Yolu” deniyordu.
Karaisalı Belediyesi eski Başkanı Hasan Hüseyin Kuşçu, bu yol olayını aldı eline, peşini bırakmadı. İlçeye gelene-gidene Karaisalı-Adana yolunun yapılması için talepte bulundu. İçinde bol belgeli dosyalar verdi. Sık sık Ankara’ya gitti, bakanlıkların yolu aşındırdı, bol bol Karaisalı Salçası hediye etti. Bu sayede salçamız da ünlendi tabi.
Eskiden Karaisalı’nın milletvekili olurdu. Şimdi de var ama iktidardan değil, muhalefetten, yaptırımı ve gücü yok.
Ve bugünkü yola başlandı. Uzun bir mücadeleden sonra yolumuz hizmete girdi. O zamanlar duble yol fazla bilinmiyordu. Bilinse de ilçenin nüfusuna ve yolun araç sayısı ve yoğunluğuna bakılarak “gerek olmadığına” karar verilirdi. Ama şimdi öyle mi, herkesin evinin önünde traktörün yanında bir veya 2 tane otomobili olan toplum haline geldik. 
Karaisalı’nın nüfusu köyler dahil 23 bin civarında. Ama Adana merkezde 300 bin civarında Karaisalılı yaşamakta. Bu hemşerilerimiz her gün olmasa da hafta sonları köylerine gitmektedir. Yayla mevsimi ise Karaisalı-Adana yolu çok kalabalık oluyor.
Tavuk yoluna bakarak mevcut yol çok yerinde bir hizmetti. Bu konuda eski başkanımız Sayın Hasan Hüseyin Kuşçu’ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Onun bu konudaki çabalarını çok yakından takip eden biri olarak, hep takdir ettim.
Artık bu yol da yeterli gelmiyor. Adana-İmamoğlu-Tufanbeyli Yolu gibi duble yola ihtiyacımız var. Bu konuda sosyal medya üzerinden talepler arttı. Karaisalı'nın sesi, gözü ve kulağı olarak biz de bu işin içinde olup, sürekli gündeme getirip kamuoyu oluşturmaya devam edeceğiz.
Şimdi Hasan Hüseyin Kuşçu yok. Ama Saadettin Aslan var. İktidardan sayılır. Bu konuda mutlaka bir çalışma yapmış olabilir veya olacaktır. Gerekli fizibilite raporları yapmış veya yapacaktır.
Kamuoyunda genel kanı, iktidarı yöneten Devlet Bahçeli’dir. Eğer Aslan bu işi üstlenir ve Kuşçu gibi Ankara-Karaisalı arasını suyolu yaparsa, şimdiki adı “Hayriye” olan biberimizin salçasını da makam aracının arkasına doldurursa, dosyaları Ankara’da herkese verirse, Karaisalı’ya gelen etkili ve yetkili her kişiye bıktırırcasına “Duble Yol, Duble Yol” derse, neden olmasın diye düşünüyorum.
Bu konuda Sayın Başkan Saadettin Aslan ne düşünüyor acaba?


970 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

EFSANE VALİ - 19/05/2022
Çoğu zaman olağanüstülüklerin yer aldığı, belirli bir üsluba ve şekle bağlı olmayan, genellikle geçmişin derinliklerinden ortaya çıkan kısa, yalın, ağızdan ağıza aktarılan söyleyeni belli olmayan (anonim) halk edebiyatı türüne efsane denir.
HALKIN DEVLETİ - 23/04/2022
Anadolu illerinden yeniden seçilen 285 ve İstanbul'dan kaçabilen 78 milletvekili, Ankara'ya geldiler. İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni oluşturdular.
SELAHATTİN ÇOLAK’IN ADANA METROSU - 17/03/2022
Adana Metrosu ile ilgili genelde şu eleştiriler yapılır. “Aytaç Durak, metroyu, hemşerileri olan Karaisalıların yoğun yaşadığı mahallelere götürdü”
HEPİMİZ UKRAYNALI, HEPİMİZ ZELENSKİ'YİZ - 11/03/2022
Sınırlarda savaşın çirkin yüzünü görüyoruz.
5N1K BİR DE: A - 05/03/2022
Elimde Gazeteciler Cemiyeti Yayınlarından çıkma “Ne Haber” adlı bir kitap var. Kitabın yazarı gazeteci Mustafa Arslan.
SAVAŞ HEP AYNI DİLDE VURUR İNSANI - 28/02/2022
Babası vurulmuş bir çocuğu hangi din avutur
ANDIZIN BAŞKENTİ - 26/12/2020
Geçenlerde bir arkadaşım korona virüse yakalanmıştı. Telefonla aradığımda zor konuşuyordu ve kuru bir öksürük vardı. Eşim de ara
MHP, KARAİSALI’NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ - 27/09/2020
MHP Adana İl Kongresi 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Mevcut başkan Bünyamin Avcı seçildi. Hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE YAŞANANLAR - 11/09/2020
10 Eylül 2020 Perşembe günü toplanan Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşananlar hiç şık olmadı.
 Devamı
AlışSatış
Dolar15.913815.9775
Euro16.836516.9040