Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam642
Toplam Ziyaret1743610

“TÜRKİYE, NATO’NUN MİSYONLARINA VE HAREKÂTLARINA EN FAZLA KATKI SAĞLAYAN İLK BEŞ MÜTTEFİKTEN BİRİDİR

Erdoğan, “Türkiye, NATO’nun misyonlarına ve harekâtlarına en fazla katkı sağlayan ilk beş müttefikten biridir. Külfet paylaşımı noktasında üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gideceği Amerika Birleşik Devletleri’ne hareketinden önce yaptığı açıklamada, “Türkiye, NATO’nun misyonlarına ve harekâtlarına en fazla katkı sağlayan ilk beş müttefikten biridir. Külfet paylaşımı noktasında üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere gideceği Amerika Birleşik Devletleri’ne hareketinden önce basın toplantısı düzenleyerek gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Türkiye’nin, NATO’nun misyonlarına ve harekâtlarına en fazla katkı sağlayan ilk beş müttefikten biri olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Külfet paylaşımı noktasında üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Karada, denizde ve havada geliştirdiğimiz imkân ve kabiliyetlerle, NATO’nun belkemiği ülkelerinin başında yer alıyoruz. Tehditlerin çeşitlenerek arttığı bu dönemde İttifaka verdiğimiz önem açıktır” diye konuştu.

54 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832