Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam86
Toplam Ziyaret1705360

ALTINORAN’DAN ETEM ÇALIŞKAN ETKİNLİĞİ

Uygur, “96 yaşındaki Çalışkan'nın en son çalışmalarının yer aldığı "Bir Yörük Öyküsü" isimli sergi, zamanı geldiğinde dünya resim literatürünün konusu olacak şekilde farklı, uçuk ve düşündürücü..." dedi.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği tarafından 17 Mayıs Cuma Günü Etem çalışkan etkinliği düzenleniyor.

Altınoran Düşünce ve Sanat Derneği Başkanı Haluk Uygur, “En önemlisi 10 yazar bir araya gelerek Etem Çalışkan için hazırladığımız ve onun sanatını anlatan 150 sayfalık çok özel bir kitap hazırladık. Kitapta hocanın son sergisinin görselleri de yer alıyor” dedi.

Uygur, “K.Atatürk" ikonunun yaratıcısı olan, Anıtkabir'in kitabelerine alın terini akıtmış, ülkemizin en önemli ressamlarından Etem Çalışkan'ın, sergisi, söyleşisi ve sanatını anlatan belgeselinin olacağı etkinliğidir.

96 yaşındaki Çalışkan'nın en son çalışmalarının yer aldığı "Bir Yörük Öyküsü" isimli sergi, zamanı geldiğinde dünya resim literatürünün konusu olacak şekilde farklı, uçuk ve düşündürücü...

"Miro kadar çocuk, Matisse'den daha renkli" diyebileceğim, harflerin renklerle bir araya gelerek resimsel bir öyküye dönüştüğü baş eser.Muhakkak görmelisiniz. Etkinliğimiz 17 Mayıs Cuma Saat 18.30’da Başkent Hastanesi Kışla Yerleşkesi Sergi ve Toplantı Salonu’nda yapılacaktır” dedi.

 

 

 

67 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546