Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam353
Toplam Ziyaret1684450

2. CAFE KİTAP KULÜBÜ ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

2. Cafe Kitap Kulübü Öykü Yarışmasının Seçici Kurulunda Yaşar Yıltan, M. Demirel Babacanoğlu, Cemal Ünal, Arif Mutlu Bengül, Seyfettin Taş ve Hüdavendigar Pampal bulunuyor.

Sanatsal metinler oluşturmak, öykü sanatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Cafe Kitap Kulübü Öykü Yarışması’nın bu yıl ikincisi düzenleniyor. Yarışmaya son gönderme tarihi 30 Eylül 2023 olarak açıklanırken, sonun ise 15 Kasım 2023 tarihinde ilan edileceği bildirildi.
2. Cafe Kitap Kulübü Öykü Yarışmasının Seçici Kurulunda Yaşar Yıltan, M. Demirel Babacanoğlu, Cemal Ünal, Arif Mutlu Bengül, Seyfettin Taş ve Hüdavendigar Pampal bulunuyor. Yarışma yetişkin her insana açık olduğu ve konunun serbest olduğu belirtildi.
2. CAFE KİTAP KULÜBÜ ÖYKÜ YARIŞMASI KOŞULLARI-2023
AMAÇ: Sanatsal metinler oluşturmak, öykü sanatına katkıda bulunmak.
1. Öykü metni estetik yönden belli bir kalitede ve özgün olmalıdır. Öyküler, kurgusuyla, olayların içeriğiyle bütünsel olmalıdır.
2. Yarışma yetişkin her insana açıktır.
3. Konu serbesttir.
4. Öyküler Türkçenin kurallarına uygun olmalıdır
5. Katılımcılar sadece “1(bir) öykü” ile yarışmaya katılabilirler.
6. Öyküler, daha önce ödül almamış, herhangi bir kitapta yayınlanmamış olmalıdır.Bu maddeye uymayanların öyküleri kazansalar bile iptal edilir.
7. Öyküler kişiye ait olmalı, başka bir eserden kopya edilmiş, alınmış olmamalıdır.
8.Öykünün başlığının yan tarafına mutlaka “rumuz” belirtilmelidir.
9. Öykü metni,Times New Roman yazı karakterli, harfler 12 punto,1,5 satır aralıklı yazılmış olmalıdır. Öyküler,2 (iki) A4 sayfasından az, 3 (üç) A4 sayfasından fazla olmamalıdır.
10. Başvuru: Son gönderme tarihi: 30 Eylül 2023’tür.Sonuç ilan tarihi: 15 Kasım 2023’tür.
11. Gönderiler e.mail ile yapılacaktır. e.mail adresi: yasaryiltan@gmail.com
12. e.mail ile iki worddosyası gönderilecek: Birinci word dosyasında öykünün kendisi,ikincisinde ise, katılımcılardan istenen bilgilerin(rumuz, ad ve soyad,kısa özgeçmiş, adres, telefon, e.mail) yer aldığı diğer bir worddosyası daha gönderilecektir. e.mail kaybından sorumlu olunmayacaktır
13.ÖDÜLLER: 1., 2. ve 3. ile bir de mansiyon biçimindedir.Ödül olarak,‘kazandı-teşekkür belgesi’ ve ‘kitap seti’ verilecektir. Ödül töreni yapılmayacak, ödüller adreslere gönderilecektir.
14.SEÇİCİ KURUL: Yaşar Yıltan, M. Demirel Babacanoğlu, Cemal Ünal, Arif Mutlu Bengül, Seyfettin Taş ve Hüdavendigar Pampal
15.Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılır. Dereceye giren öykülerin yayın hakkını Cafe Kitap Kulübü kullanabilir."

 

127 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351