Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret896246
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
ORADAYDIM…
22/02/2017

 

          Değerli Dostlar,


18 Şubatta Ankara’da gerçekleşen “Türk Milliyetçileri HAYIR diyor” buluşmasında binlerce insan, rejim değişikliği getirecek olan Anayasa oylamasında  “Hayır!” diyeceklerini hep ağızdan haykırdılar.


Ben de oradaydım.


Yenimahalle Belediyesi Kültür Merkezindeki toplantıya yurdun her tarafından katılan Türk Milliyetçileri hep bir ağızdan haykırdılar: Tek Adam rejimine hayır dediler. 3000 kişilik salon hıncahınç doluydu.. Büyük bir kalabalık ayaktaydı ve merdivenlere de oturuldu. Yine de salona giremeyen koridorlarda ve bahçede bekleyen binlerce kişi, toplantıyı kurulan dev ekranlardan izleyebildi.


Sahnenin arkasına Türk bayrakları ile birlikte iki başbuğun Atatürk ve Alparslan Türkeş’in resimleri yan yana asılmıştı. Ve hemen altta ise, “TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HAYIR DİYOR” dövizi bulunuyordu. Ayrıca salonun duvarlarında da “Hayır” vurgusu bulunan çok sayıda döviz vardı.


Beklenen saat geldiğinde salona Genel Başkan Adayları Ümit ÖZDAĞ, Koray AYDIN, Meral AKŞENER ve Sinan OĞAN birlikte büyük alkış tufanı altında girdiler. Basın mensuplarının görüntü ve resim alma konusunda izdihamdan dolayı görevlerini yapmakta güçlük çektiklerini gözlemledim… 


Yine büyük ve güçlü alkışlarla toplantıya katılanların isimleri okundu. Türk bayraklarının dalga dalga sallandığı salonda sık sık “Çırpınırdın Karadeniz” ve “Türkiyem” türküleri okundu hep bir ağızdan.


Ülkücü hareketin başından beri içinde olan Milli Düşünce Merkezi Başkanı ve eski Milletvekili Sadi Somuncuoğlu’nun adı anons edildiğinde salonda muhteşem bir alkış tufanı koptu ve herkes ayakta alkışlıyordu. Bu büyük alkış fırtınası da aslında bir mesajdı ve geçmişte yaşanan bir kötü olaya cevap niteliğindeydi. Bir anlamda “o gün sahip çıkılamayan bir hakkın teslimiydi” belki de…


Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok oradaydı.

Doğunun Başbuğu olarak anılan Yılma Durak,

Hak ve Eşitlik Partisinin Onursal Başkanı Osman Pamukoğlu,

Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan,

12 Eylül öncesi MHP Genel Başkan Yardımcılarından eski Bakanlardan Agah Oktay Güner,  Eski Bakanlardan Enis Öksüz, eski Bakanlardan Gürcan Dağdaş, eski Milletvekillerinden Ali Uzunırmak, Nevzat Korkmaz, Engin Alan ve Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili Durmuş Yılmaz oradaydı.


Kumpas mağduru emekli subaylardan Mustafa Önsel ve Erdal Sarızeybek oradaydı. Gözlerim bir başka mağduru aradı salonda ama göremedim. Genel başkan mağduru Ozan Arif…


Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Başkanlar oradaydı. Tek tek isimleri anons edildi ama hepsini not alamadım. Ayrıca çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de oradaydı. Çok sayıda başarı dilekleri içeren telgraflar okundu elbette. Eski Bakanlarından Namık Kemal Zeybek’in telgrafı mesela çok alkış aldı salondan…


Türk Milliyetçileri “HAYIR” diyor Buluşmasının ortak mesajını da MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu okudu.. Okunan metinde, Başkanlık sisteminin getireceği olumsuzluklar ve ülkenin sürükleneceği kaos ortamından Türk Milletinin maruz kalabileceği tehlikeler dile getirildi. 


MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun okuduğu metin, şu cümlelerle son buldu:


         “Biz Türk Milliyetçileri olarak “Hayır”a niyetlendik, Hayır diyoruz.Bu şuurla Türk Milletine gidiyoruz.

Sabır ve inanç, yol arkadaşımız olacaktır.

Bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz.

Niyet Hayır, akıbet Hayır diyoruz.

Destanları biz yazdık, Çin Sarayını biz bastık.

Kalsak da 40 çeri, teslim olmadık, olmayacağız.

Yılmayacağız, Yıkılmayacağız.

Başaracağız; Başaracağız, Başaracağız!...”332 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
İKİ YENİ ŞİİRİM - 12/09/2019
Çok değerli hemşehrilerim,
BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINI NASIL OKUMALI? - 08/08/2019
Normal şartlarda Bahçeli’nin çağrısının İYİ Partililerde karşılık bulmayacağını herkes gibi ben de düşünmekteyim.
24 TEMMUZ 1923... - 24/07/2019
Bugün, Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. 96 yıl önce, dünyaya örnek bir Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz ulusal haklarımıza sahip çıktığımızı ve Türk Milleti olarak sahip çıkmaya devam ettiğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz.
"SEVGİ KAZANDI” - 27/06/2019
Türk Milleti olarak Birinci Meşrutiyetten (1876) beri yürüdüğümüz demokrasi yolunda bir eşiği daha İstanbul Seçimleriyle birlikte geride bıraktık.
ADEM ÇETİN - 03/06/2019
Üç dönemdir (2004-2019) Fatih Mahallesi Muhtarlığına seçilen Adem Çetin adaşım Hakka yürüdü.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.74385.7669
Euro6.37606.4016