Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret834880
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
ORADAYDIM…
22/02/2017

 

          Değerli Dostlar,


18 Şubatta Ankara’da gerçekleşen “Türk Milliyetçileri HAYIR diyor” buluşmasında binlerce insan, rejim değişikliği getirecek olan Anayasa oylamasında  “Hayır!” diyeceklerini hep ağızdan haykırdılar.


Ben de oradaydım.


Yenimahalle Belediyesi Kültür Merkezindeki toplantıya yurdun her tarafından katılan Türk Milliyetçileri hep bir ağızdan haykırdılar: Tek Adam rejimine hayır dediler. 3000 kişilik salon hıncahınç doluydu.. Büyük bir kalabalık ayaktaydı ve merdivenlere de oturuldu. Yine de salona giremeyen koridorlarda ve bahçede bekleyen binlerce kişi, toplantıyı kurulan dev ekranlardan izleyebildi.


Sahnenin arkasına Türk bayrakları ile birlikte iki başbuğun Atatürk ve Alparslan Türkeş’in resimleri yan yana asılmıştı. Ve hemen altta ise, “TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HAYIR DİYOR” dövizi bulunuyordu. Ayrıca salonun duvarlarında da “Hayır” vurgusu bulunan çok sayıda döviz vardı.


Beklenen saat geldiğinde salona Genel Başkan Adayları Ümit ÖZDAĞ, Koray AYDIN, Meral AKŞENER ve Sinan OĞAN birlikte büyük alkış tufanı altında girdiler. Basın mensuplarının görüntü ve resim alma konusunda izdihamdan dolayı görevlerini yapmakta güçlük çektiklerini gözlemledim… 


Yine büyük ve güçlü alkışlarla toplantıya katılanların isimleri okundu. Türk bayraklarının dalga dalga sallandığı salonda sık sık “Çırpınırdın Karadeniz” ve “Türkiyem” türküleri okundu hep bir ağızdan.


Ülkücü hareketin başından beri içinde olan Milli Düşünce Merkezi Başkanı ve eski Milletvekili Sadi Somuncuoğlu’nun adı anons edildiğinde salonda muhteşem bir alkış tufanı koptu ve herkes ayakta alkışlıyordu. Bu büyük alkış fırtınası da aslında bir mesajdı ve geçmişte yaşanan bir kötü olaya cevap niteliğindeydi. Bir anlamda “o gün sahip çıkılamayan bir hakkın teslimiydi” belki de…


Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok oradaydı.

Doğunun Başbuğu olarak anılan Yılma Durak,

Hak ve Eşitlik Partisinin Onursal Başkanı Osman Pamukoğlu,

Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan,

12 Eylül öncesi MHP Genel Başkan Yardımcılarından eski Bakanlardan Agah Oktay Güner,  Eski Bakanlardan Enis Öksüz, eski Bakanlardan Gürcan Dağdaş, eski Milletvekillerinden Ali Uzunırmak, Nevzat Korkmaz, Engin Alan ve Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili Durmuş Yılmaz oradaydı.


Kumpas mağduru emekli subaylardan Mustafa Önsel ve Erdal Sarızeybek oradaydı. Gözlerim bir başka mağduru aradı salonda ama göremedim. Genel başkan mağduru Ozan Arif…


Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Başkanlar oradaydı. Tek tek isimleri anons edildi ama hepsini not alamadım. Ayrıca çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de oradaydı. Çok sayıda başarı dilekleri içeren telgraflar okundu elbette. Eski Bakanlarından Namık Kemal Zeybek’in telgrafı mesela çok alkış aldı salondan…


Türk Milliyetçileri “HAYIR” diyor Buluşmasının ortak mesajını da MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu okudu.. Okunan metinde, Başkanlık sisteminin getireceği olumsuzluklar ve ülkenin sürükleneceği kaos ortamından Türk Milletinin maruz kalabileceği tehlikeler dile getirildi. 


MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun okuduğu metin, şu cümlelerle son buldu:


         “Biz Türk Milliyetçileri olarak “Hayır”a niyetlendik, Hayır diyoruz.Bu şuurla Türk Milletine gidiyoruz.

Sabır ve inanç, yol arkadaşımız olacaktır.

Bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz.

Niyet Hayır, akıbet Hayır diyoruz.

Destanları biz yazdık, Çin Sarayını biz bastık.

Kalsak da 40 çeri, teslim olmadık, olmayacağız.

Yılmayacağız, Yıkılmayacağız.

Başaracağız; Başaracağız, Başaracağız!...”313 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINI NASIL OKUMALI? - 08/08/2019
Normal şartlarda Bahçeli’nin çağrısının İYİ Partililerde karşılık bulmayacağını herkes gibi ben de düşünmekteyim.
24 TEMMUZ 1923... - 24/07/2019
Bugün, Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. 96 yıl önce, dünyaya örnek bir Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz ulusal haklarımıza sahip çıktığımızı ve Türk Milleti olarak sahip çıkmaya devam ettiğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz.
"SEVGİ KAZANDI” - 27/06/2019
Türk Milleti olarak Birinci Meşrutiyetten (1876) beri yürüdüğümüz demokrasi yolunda bir eşiği daha İstanbul Seçimleriyle birlikte geride bıraktık.
ADEM ÇETİN - 03/06/2019
Üç dönemdir (2004-2019) Fatih Mahallesi Muhtarlığına seçilen Adem Çetin adaşım Hakka yürüdü.
YÜZÜNCÜ YILDAN NİCE BİN YILLARA!... - 17/05/2019
19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Paşanın Samsun'a ilk adımını atması;
SANDIĞA GİDERKEN… - 26/03/2019
Türkiye, bu Pazar günü bir daha sandık başında olacak. Zira demokratik yönetişimin temeli seçimlerdir.
OZAN ARİF’İ ANMAK…. - 21/02/2019
Ozanlık geleneği, Türkistan Coğrafyasından Anadolu’ya getirdiğimiz, yeni yerleşilen yurdun dağını-ovasını, ırmağını-deresini, yaylasını-sehilini içine kattığımız bazen Aşık, bazan Şair ve bazen da Ozan dediğimiz gönül ve dil ehlinin Türk Halk Edebiya
SİYASETE VİRGÜL… YAZMAYA DEVAM - 09/02/2019
Türksat uydumuzun uzaya gönderilmesi ile Türkiye, seksenli-doksanlı yıllarda telekomünikasyon alanında hızlı bir atağa geçti. Telefonsuz yerleşim alanı kalmayacak şekilde bir yatırım seferberliği başladı.
TARİH, YİNE Mİ TEKERRÜR EDECEK? - 05/10/2018
Yıl 1994. Türkiye yerel seçimlere gidiyor. Ankara ve İstanbul'da Yerel Yönetimler SHP'de. Ancak, sosyal demokrat kesimde SHP-CHP kavgası var. Merkez sağda DYP-ANAP kavgası, kavganın ötesinde hakaretlerle, iftiralarla bir kampanya yürütülüyor.
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617