Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret965747
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
ORADAYDIM…
22/02/2017

 

          Değerli Dostlar,


18 Şubatta Ankara’da gerçekleşen “Türk Milliyetçileri HAYIR diyor” buluşmasında binlerce insan, rejim değişikliği getirecek olan Anayasa oylamasında  “Hayır!” diyeceklerini hep ağızdan haykırdılar.


Ben de oradaydım.


Yenimahalle Belediyesi Kültür Merkezindeki toplantıya yurdun her tarafından katılan Türk Milliyetçileri hep bir ağızdan haykırdılar: Tek Adam rejimine hayır dediler. 3000 kişilik salon hıncahınç doluydu.. Büyük bir kalabalık ayaktaydı ve merdivenlere de oturuldu. Yine de salona giremeyen koridorlarda ve bahçede bekleyen binlerce kişi, toplantıyı kurulan dev ekranlardan izleyebildi.


Sahnenin arkasına Türk bayrakları ile birlikte iki başbuğun Atatürk ve Alparslan Türkeş’in resimleri yan yana asılmıştı. Ve hemen altta ise, “TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HAYIR DİYOR” dövizi bulunuyordu. Ayrıca salonun duvarlarında da “Hayır” vurgusu bulunan çok sayıda döviz vardı.


Beklenen saat geldiğinde salona Genel Başkan Adayları Ümit ÖZDAĞ, Koray AYDIN, Meral AKŞENER ve Sinan OĞAN birlikte büyük alkış tufanı altında girdiler. Basın mensuplarının görüntü ve resim alma konusunda izdihamdan dolayı görevlerini yapmakta güçlük çektiklerini gözlemledim… 


Yine büyük ve güçlü alkışlarla toplantıya katılanların isimleri okundu. Türk bayraklarının dalga dalga sallandığı salonda sık sık “Çırpınırdın Karadeniz” ve “Türkiyem” türküleri okundu hep bir ağızdan.


Ülkücü hareketin başından beri içinde olan Milli Düşünce Merkezi Başkanı ve eski Milletvekili Sadi Somuncuoğlu’nun adı anons edildiğinde salonda muhteşem bir alkış tufanı koptu ve herkes ayakta alkışlıyordu. Bu büyük alkış fırtınası da aslında bir mesajdı ve geçmişte yaşanan bir kötü olaya cevap niteliğindeydi. Bir anlamda “o gün sahip çıkılamayan bir hakkın teslimiydi” belki de…


Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, İsmail Ok oradaydı.

Doğunun Başbuğu olarak anılan Yılma Durak,

Hak ve Eşitlik Partisinin Onursal Başkanı Osman Pamukoğlu,

Yurt Partisi Genel Başkanı Saadettin Tantan,

12 Eylül öncesi MHP Genel Başkan Yardımcılarından eski Bakanlardan Agah Oktay Güner,  Eski Bakanlardan Enis Öksüz, eski Bakanlardan Gürcan Dağdaş, eski Milletvekillerinden Ali Uzunırmak, Nevzat Korkmaz, Engin Alan ve Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili Durmuş Yılmaz oradaydı.


Kumpas mağduru emekli subaylardan Mustafa Önsel ve Erdal Sarızeybek oradaydı. Gözlerim bir başka mağduru aradı salonda ama göremedim. Genel başkan mağduru Ozan Arif…


Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Başkanlar oradaydı. Tek tek isimleri anons edildi ama hepsini not alamadım. Ayrıca çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de oradaydı. Çok sayıda başarı dilekleri içeren telgraflar okundu elbette. Eski Bakanlarından Namık Kemal Zeybek’in telgrafı mesela çok alkış aldı salondan…


Türk Milliyetçileri “HAYIR” diyor Buluşmasının ortak mesajını da MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu okudu.. Okunan metinde, Başkanlık sisteminin getireceği olumsuzluklar ve ülkenin sürükleneceği kaos ortamından Türk Milletinin maruz kalabileceği tehlikeler dile getirildi. 


MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun okuduğu metin, şu cümlelerle son buldu:


         “Biz Türk Milliyetçileri olarak “Hayır”a niyetlendik, Hayır diyoruz.Bu şuurla Türk Milletine gidiyoruz.

Sabır ve inanç, yol arkadaşımız olacaktır.

Bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz.

Niyet Hayır, akıbet Hayır diyoruz.

Destanları biz yazdık, Çin Sarayını biz bastık.

Kalsak da 40 çeri, teslim olmadık, olmayacağız.

Yılmayacağız, Yıkılmayacağız.

Başaracağız; Başaracağız, Başaracağız!...”364 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR – 3 - 16/05/2020
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’mizde de olağanüstü durum devam ediyor. Virüs, toplumsal hayatımızı ve ekonomik vaziyetimizi çok kötü etkilemektedir. Buna bir süre daha katlanmamız gerekecektir ama işte o süre ne zaman bitecek belli değildir.
KORONOVİRÜS GÜNLERİ – 2 - 21/04/2020
Tehlikeli durum devam ediyor. Bütün dünya teyakkuz halinde ama tehlikeyi tamamen ortadan kaldıracak bir hal çaresi de bulunmuş değil.
KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR-1 - 27/03/2020
Dünyamızın, bugünlerde neredeyse bütün ülkeleri tehdit eden ve salgın bir hastalık olan koronavirüsü ile başı dertte.
ADALET, BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAKTIR - 11/02/2020
Günlük hayatımızda kullandığımız, yeri gelince örnek verdiğimiz özlü sözler vardır. Her milletin kendi doğal yaşamından, tecrübe ve deneyiminden meydana gelen ve gelecek kuşaklara aktarılan kalıplaşmış sözlerdir bunlar.
KARAİSALI BOZLAĞI* - 30/12/2019
Bilindiği üzere bozlak, uzunhava tarzında söylenen türkülerimize verilen genel bir addır. Çukurova yöremizde ve İç Anadolu Bölgemizde söylenen uzunhavalara bozlak denilmektedir. Gavurdağlarının ötesinde söylenen bu tür uzun havalar da Barak olarak a
NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310